Recenzje

Yoga Book C930 – recenzja

30 kwietnia 2019, Aktualizacja 24 czerwca 2019Jarosław Łyszkowski

Yoga Book C930 to urządzenie, które podbiło serca uczestników ostatniej edycji największych na świecie Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej w Berlinie. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób firma Lenovo wyprzedziła oczekiwania klientów tworząc innowacyjny i oryginalny produkt z dwoma ekranami, zobaczcie nasz materiał wideo!

W skrócie

Yoga Book to pierwsze na świecie urządzenie łączące w sobie dwa wyświetlacze: ekran IPS o wysokiej rozdzielczości oraz E-Ink działający jako notatnik, szkicownik, samoucząca się klawiatura a nawet czytnik e-booków. Jedno kliknięcie pozwala szybko zmienić ekran E-Ink w dotykową klawiaturę oferującą wiele różnych wariantów językowych.

Oba ekrany mogą współpracować z cyfrowym piórem Precision Pen, które pozwoli na sporządzanie krótkich notatek, rysowanie, zaznaczanie wybranych fragmentów tekstu lub szkicowanie na zdjęciach i projektach.

Yoga Book C930 wyposażony jest w procesor Intel Core 7 generacji, czyli jedną z najwydajniejszych jednostek obliczeniowych dostępnych w przenośnych urządzeniach bez wentylatora. Urządzenie oferuje 4GB pamięci RAM oraz dysk SSD, który w przypadku najwyższych modeli będzie miał pojemność 256 GB.

Yoga Book C930 to najlżejsze i najsmuklejsze urządzenie z dwoma ekranami, jakie kiedykolwiek powstało. Waży jedyne 775 gramów, a jego obudowa ma zaledwie 4 mm grubości w najcieńszym miejscu. Na pewno zastanawiacie się teraz, jak w wygodny sposób otworzyć to smukłe cudo. Nic prostszego – wystarczy zapukać. Konstruktorzy firmy Lenovo przez rok pracowali nad skomplikowanym mechanizmem „stuknij, aby otworzyć”. Dzięki zaawansowanemu systemowi magnesów, akcelerometrów i materiałów zapamiętujących kształt, jedyne co musimy zrobić, aby otworzyć obudowę, to dwa stuknięcia w pokrywę zamkniętej Yogi.

Urządzenie wyposażono również w opatentowany zawias przypominający bransoletę zegarka. Umożliwia on rozkładanie Yogi w zakresie 360 stopni. Zapewnia to pełną konwertowalność dzięki której, niezależnie od tego czy piszecie, rysujecie, czytacie lub oglądacie ulubione filmy na YouTube, zawsze znajdziecie odpowiednie i najbardziej ergonomiczne ustawienie ekranu.

Gwiazda dwóch ekranów

Yoga Book to pierwsze na świecie urządzenie łączące w sobie dwa wyświetlacze: ekran IPS o wysokiej rozdzielczości oraz E-Ink działający jako notatnik, szkicownik, samoucząca się klawiatura a nawet czytnik e-booków. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób aby użytkownicy mogli swobodnie łączyć pracę na wszystkich tych płaszczyznach.

Dotykowa matryca IPS w którą wyposażono górny ekran oferuje obraz o rozdzielczości QHD.  To tutaj, w wygodny sposób, możemy odtwarzać multimedia lub przeglądać ulubione strony internetowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w tym samym czasie robić notatki na drugim ekranie. Został on wykonany w technologii E-Ink i tutaj również mamy do czynienia z  możliwością dotykowej obsługi. Dzięki antyodblaskowej powłoce i monochromatycznej palecie kolorów, ekran ten przypomina papier i pod wieloma względami działa jak jego wirtualny odpowiednik. Wyświetlacz zaprojektowano w taki sposób, aby użytkownicy mogli w wygodny sposób robić na nim notatki, rysować, szkicować, zaznaczać wybrane fragmenty tekstu albo po prostu czytać nie męcząc oczu i oszczędzając jednocześnie baterię w urządzeniu.

Cyfrowe pióro Precision Pen

Warto też dodać, że oba ekrany mogą współpracować z cyfrowym piórem Precision Pen, które pozwoli na sporządzanie krótkich notatek, rysowanie, zaznaczanie wybranych fragmentów tekstu lub szkicowanie na zdjęciach i projektach. Nowoczesny, cyfrowy rysik opracowała firma Wacom. Precision Pen oferuje 4096 poziomów czułości oraz obsługę pochylenia pióra pozwalającą jeszcze lepiej odwzorować pisanie prawdziwym ołówkiem.

Inteligentna klawiatura dotykowa

Jedno kliknięcie pozwala szybko zmienić ekran E-Ink w dotykową klawiaturę oferującą wiele różnych wariantów językowych. Mamy tu do czynienia z samouczącymi się algorytmami, które poznają nawyki użytkownika i kompensują wszelkie niedociągnięcia redukując nasze literówki do minimum, tym samym przyspieszając pisanie tekstów. Wirtualne klawisze reagują na nasz dotyk delikatnymi wibracjami, odpowiednią animacją wciskania przycisków a także charakterystycznymi dźwiękami. Dzięki temu, pisanie za pomocą wirtualnej klawiatury staje się naturalne i przypomina pracę z fizycznym urządzeniem.

Wydajność

Yoga Book C930 wyposażony jest w procesor Intel Core 7 generacji, czyli jedną z najwydajniejszych jednostek obliczeniowych dostępnych w przenośnych urządzeniach bez wentylatora. Urządzenie oferuje 4GB pamięci RAM oraz dysk SSD, który w przypadku najwyższych modeli będzie miał pojemność 256 GB. Na obudowie znajdziemy też gniazdo karty microSD, która pozwoli dodatkowo rozszerzyć pamięć o 512 GB. Nie zabrakło też wizytówki firmy Lenovo, którą bez wątpienia jest zastosowanie technologii kinowego audio Dolby Atmos. Najwyższą jakość dźwięku zapewniają tu dwa głośniki, które idealnie sprawdzą się podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

Urządzenie wyposażono w pojemną baterię zapewniającą ponad 9 godzin nieprzerwanej pracy. Wyłączając ekran LCD i pracując jedynie na wyświetlaczu E- Ink będziemy mogli dodatkowo wydłużyć czas działania Yoga Book na jednym ładowaniu.

Yoga Book C930 to oryginalne i innowacyjne urządzenie, które otwiera zupełnie nowe drzwi do świata wielozadaniowej, kreatywnej i produktywnej pracy w dowolnym miejscu oraz chwili. Połączenie dwóch ekranów, samouczącej się dotykowej klawiatury, czterech trybów pracy zależnych od położenia bransoletowego zawiasu oraz lekkiej i eleganckiej konstrukcji to strzał w dziesiątkę. Jeśli szukacie urządzenia, które łączy w sobie wszechstronność tabletu i kreatywny potencjał laptopa – na pewno pokochacie nowego Yoga Booka!Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Jarosław Łyszkowski

Człowiek renesansu, który nie boi się żadnych wyzwań. Dużą część swojego życia spędził w telewizji, działając „od kuchni”. Dziś nie rozstaje się ze swoim ThinkPad'em, bo nigdy nie wiadomo gdzie najdzie go wena do napisania kolejnego perfekcyjnego artykułu. W wolnych chwilach oddaje się swojej największej pasji, którą są stare samochody.

Powiązane Artykuły

Yoga Book C930 - futurystyczna wizja laptopa

Lenovo

Lenovo Yoga Book C930 — laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink

Lenovo

Prokrastynacja w czasach FOMO, czyli jak zostać Mistrzem Efektywnego Korzystania z Komputera

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Laptop dla graczy
Lenovo prezentuje nowe wersje laptopów dla graczy

Firma Lenovo wprowadziła do swojego portfolio nowe wersje laptopów dla graczy Legion Y740 i Y540, prezentując przy tym zupełnie nowego...

Close