Newsy

Yoga dla zawodowców? Lenovo zaprezentowało komputer Yoga 2 Pro

9 września 2013, Aktualizacja 11 września 2013Lenovo

Yoga2_01

Jakby było mało samej Yogi, podczas targów IFA 2013 w Berlinie Lenovo zaprezentowało kolejną wersję swojej popularnej hybrydy. Już dziś możecie wykreślić nowy telewizor z listu do świętego Mikołaja. Yoga 2 Pro z dumą zajmie jego miejsce.

Oficjalna cena nowej Yoga sięga aż 1299 euro, ale w zamian za to otrzymujemy aż 13 calowy komputer z zawiasami ruszającymi się w zakresie 360 stopni, wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli. To sporo więcej niż FullHD. A jeśli dodać, że wszystko to upchnięto na dość niewielkim wyświetlaczu… nie tego nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć.

Yoga2_02

Yoga 2 Pro została też odchudzona względem poprzednika. Niby tylko o 10%, ale w przypadku sprzętów i tak ważących poniżej 1,5 kg nawet uzyskanie tych kilku procent to nie lada osiągnięcie. Tym sposobem, Yoga 2 Pro waży wraz z baterią około 1,39 kg i mieży zaledwie 15,5 mm. W porównaniu do „starej” Yogi rozjaśniono też jeszcze wyświetlacz, zamontowany w urządzeniu.

Nowa Yoga to też oczywiście nowa, czwarta już generacja mobilnych procesorów Intela, oraz nawet 512 GB dysk SSD. To połączenie pozwala temu super cienkiemu komputerowi nawet na 9 godzin efektywnej pracy.

Yoga 2 Pro promowana jest hasłem, mówiącym, że komputer można ustawić w aż 4 pozycjach – klasycznie rozłożony, złożony jak tablet, rozstawiony na modłę Flexa, oraz postawiony na samych krawędziach a’la namiot. Dwa ostatnie tryby służą raczej do konsumpcji treści, niż jej tworzenia. Lenovo zadbało też aby 4 tryby nie były tylko sloganem marketingowym i w każdym z nich użytkownicy Yogi mogą używać innych, specjalnie dostosowanych aplikacji. Namiot pozwala, na przykład, odkryć w sobie ducha artysty malarza, w formie tabletu jedną z sugestii jest uruchomienie czytnika e-książek.

Yoga2_03 Yoga2_04Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.


Komentarze do artykułu

Komentarze


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Read previous post:
Lenovo Flex – normalny laptop z odrobiną tabletu

Targi IFA to zwykle potworne nagromadzenie urządzeń przeróżnej maści. Telefony i tablety to tylko część z nich. Znacznie więcej jest...

Close