Recenzje

Lenovo Yoga S940 – recenzja [wideo]

16 stycznia 2020, Aktualizacja 3 lutego 2020Lenovo

Yoga S940

Lenovo Yoga S940 to wyjątkowo smukły laptop, który otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe sposoby korzystania z komputera. Zobacz jakie!

Firma Lenovo cały czas zaskakuje innowacyjnymi produktami, które na nowo definiują pojęcie komputera osobistego. Seria Yoga to najlepszy dowód na to, że laptop może być czymś więcej, niż tylko klawiaturą z odchylanym ekranem. Lenovo Yoga S940, wykorzystująca technologię rozpoznawania twarzy i śledzenia ruchu oczu, otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe sposoby korzystania z komputera.

Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak to działa!

Lenovo Yoga S940: wygląd i jakość wykonania

Lenovo Yoga S940 to ultrasmukły laptop, który przyciąga wzrok nowoczesnym i stylowym designem. Obudowę urządzenia wykonano z najwyższej klasy piaskowanego aluminium poddanego precyzyjnej obróbce. Żelazno szary kolor, duży gładzik, zaokrąglone krawędzie szkła ekranu i duże wyspowe przyciski świadczą o tym, że mamy tu do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki. Na uwagę zasługuje również wyjątkowa lekkość urządzenia. Ten smukły laptop, mający zaledwie 12,2 mm grubości, waży jedynie 1,2 kg! Pomimo smukłej konstrukcji na obudowie nie zabrakło przydatnych portów.

Ekran o zaokrąglonych krawędziach

Wspomniane wcześniej zaokrąglone krawędzie ekranu to jeden z wyróżników najnowszej Yogi. Model S940 jest pierwszym na świecie laptopem z wyświetlaczem Contour Display, w którym zastosowano to innowacyjne rozwiązanie. Zakrzywione krawędzie szkła sprawiają, że i tak już wąskie ramki okalające ekran, wyglądają jeszcze bardziej subtelnie. W najwyższym modelu nowej Yogi znajdziemy również wyjątkowy wyświetlacz 4K Ultra HD oferujący jasność na poziomie 500 nitów oraz technologię HDR. Ekran z pewnością docenią entuzjaści filmów, jak również profesjonaliści pracujący w programach graficznych, którym zależy na wyrazistym obrazie i żywych kolorach.

ekran Yoga S940

Jakość dźwięku

Najwyższa jakość dźwięku to już znak rozpoznawczy serii Yoga. W modelu Lenovo Yoga S940 nie zabrakło nowoczesnych głośników Dolby Atmos Speaker System. Oferują one przestrzenny i realistyczny dźwięk, który przeniesie nas w sam środek akcji podczas słuchania koncertów lub oglądania filmów. Głośnik skierowany jest bezpośrednio w stronę użytkownika. Dzięki temu dźwięk się nie nakłada się i nie występuje zjawisko rezonansu, nawet jeśli ulubione multimedia towarzyszą nam w łóżku.

głośnik Yoga S940

Nowe funkcje i inteligentne technologie

Lenovo Yoga S940 to również nowoczesne algorytmy i wsparcie sztucznej inteligencji. Dzięki kamerze do rozpoznawania twarzy możemy zapomnieć o haśle logowania do systemu. Wystarczy uruchomić komputer i poczekać na identyfikację użytkownika znajdującego się przed ekranem. Sztuczna inteligencja automatycznie wyłączy wyświetlacz, gdy odejdziemy od urządzenia, pamiętając jednocześnie o zapisaniu wszystkich naszych danych. Takie rozwiązanie pozwala chronić naszą prywatność przed wścibskimi współpracownikami, ale również efektywniej gospodarować energią komputera. Ponadto, oprogramowanie Glance monitoruje ruchy oczu użytkownika. Dzięki temu, jedno spojrzenie wystarczy, aby szybko i wygodnie przenosić zawartość ekranu laptopa na podłączony do niego monitor zewnętrzny.

Osoby, które często biorą udział w telekonferencjach docenią również funkcję BackBlur. Pozwala ona rozmyć tło w trakcie rozmowy, dzięki czemu nie trzeba się martwić o ewentualny bałagan panujący w naszym domu lub biurze.

Bateria i wydajność laptopa Lenovo Yoga S940

Komputer wyposażono w pojemną baterię, która pozwoli na cały dzień rozstać się z ładowarką. W przypadku modelu z ekranem FullHD jedno ładowanie wystarczy na aż 15 godzin pracy. Laptop wspierany jest również przez technologię RapidCharge. Dzięki temu, szybko i skutecznie naładujemy urządzenie, aby ponownie zapomnieć o ładowarce na długie godziny.

Jak przystało na nowoczesny komputer dla wymagających użytkowników, Yoga S940 dostępna jest w różnych konfiguracjach sprzętowych. Urządzenie może zostać wyposażone w superszybki procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD 620 oraz dysk SSD o pojemności 1 TB.

Jeśli szukacie lekkiego uniwersalnego urządzenia, który posłuży wam przez długie lata Lenovo Yoga S940 to bardzo dobry wybór.

Tu dostępna jest specyfikacja laptopa Yoga S940.

A jeśli interesują was innowacyjne rozwiązania, które pojawią się na rynku w nadchodzącym roku, przeczytajcie o premierach produktowych Lenovo na CES 2020.Udostępnij

Powiązane Artykuły

ThinkPad X1 Fold - pierwszy na świecie składany komputer PC

Lenovo

Komputer 5G i składany ekran - propozycje Lenovo na CES 2020

Lenovo

Cyberataki, czyli ciekawość pierwszym stopniem do cyberpiekła - felieton Marka Jaślana

Lenovo

Komentarze do artykułu


widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lenovo ThinkBook Plus
ThinkBook Plus – nowa kategoria laptopów Lenovo

Podczas CES 2020 Lenovo zaprezentowało innowacyjnego laptopa ThinkBook Plus. Wyświetlacz e-ink na jego obudowie wyświetla powiadomienia i umożliwia szybkie robienie notatek....

Zamknij