internet w tablecie

01 kwi 2017, 00:51
arek91

arek91

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

internet w tablecie

01 kwi 2017, 00:51
Czesc, czy jest roznica miedzy karta sim do telefonu a do tabletu? Mam internet bez limitu na telefonie, czy jak wloze taka karte do tabletu to czy tez bede mogl swobodnie korzystac z internetu? Nie chodzi mi o dzownienie, wysylanie sms tylko o sam internet. Rozmawiajac ze znajomymi powiedzieli ze moga tak uzywa karty a bedac dzisiaj w sklepie poinformowano mnie ze to tak nie dziala. Myslalem nad zakupem lenovo yoga book z windowsem.

wielkie dzieki za pomoc

Re: internet w tablecie

01 kwi 2017, 06:30
sig

sig

Prawdziwa Ikona 661 posty 329 pkt.

01 kwi 2017, 06:30
Witam. Internet jest przypisany do karty sim a nie urządzenia, więc możesz spokojnie go tak używać gdziekolwiek. O żadnych ograniczeniach do konkretnego urządzenia nie słyszałem, a pewnie było by o nich głośno na sieci. Opinie twoich znajomych mogą wynikać z tego że częstotliwości nie są z gumy, i "nielimitowany" internet też posiada swoje ograniczenia, bywa że operator przycina transfer żeby dla wszystkich chętnych starczyło. Ale to niezależnie od tego na czym go używasz.

01 kwi 2017, 10:47
arek91

arek91

01 kwi 2017, 10:47
Wielkie dzieki za odpowiedz. Aktualnie mieszkam w anglii i gdyby nie fakt ze chce zerwac umowe na internet w domu to bym nie myslal nad zakupem tableta. Ja mam na telefon internet bez ograniczen, ale mam ograniczenie na hotspota 4GB. Wiec zaczalem sie zastanawiac nad kupnem telefonu z mozliwoscia wlozenia karty sim z telefonu i korzystaniu bez ograniczen internetu. A jaki tablet albo laptop 2 w 1 najlepiej kupic? Szukam sprzetu oczywiscie by mozna bylo wlozyc karte sim, do tego wyjscie hdmi. Wiekszosc czasu bedzie wykorzystywany do ogladania filmow, do grania praktycznie w ogole. Mysle nad yoga book, czy dobry wybor?

01 kwi 2017, 23:24
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2547 posty 1569 pkt.

01 kwi 2017, 23:24
Jeśli szukasz tablet lub laptop z kartą SIM, to z niego chcesz później mieć internet na innych urządzeniach?
Nie rób tak. To jest droga do problemów.
Jeśli będziesz z internetu korzystał tylko na tym jednym urządzeniu - to jest to super rozwiązanie. Jeśli jednak będziesz chciał używać na dwóch lub więcej, a ma to być rozwiązanie stałe - wszystkie modele udostępniania internetu, pobierają astronomiczne ilości baterii... do tego musisz pamiętać aby włączyć jeśli wracasz np od innych osób u których masz WiFi. Należało by wyłączyć, gdy idziesz na zewnątrz (bateria + bezpieczeństwo).
Jak już to zakup router GSM - tylko wczytaj się w specyfikację, sporo takich routerów ma tylko wsparcie dla modemów GSM po USB (czyli trzeba by jeszcze dokupić modem). Jest jednak trochę urządzeń, do których od razu wrzucasz kartę SIM i wszystko działa (większość nawet ma baterię).

02 kwi 2017, 11:07
arek91

arek91

02 kwi 2017, 11:07
wlasnie chce uniknac hotspota, bo tak bym po prostu robil hotspot z telefonu na laptopa.
Ja po prostu nie wiem czy gdy przeloze karte sim z telefonu do tableta to bede mogl korzystac z internetu, nie wiem na czym to polega. Ostatnio w sklepie powiedziano mi ze karta sim ktora mam w telefonie nie bedzie dzialac w tablecie i ze powinienem dokupic karte mobilna. a znajomi natomiast mi mowia ze im dzialaja karty sim.

02 kwi 2017, 11:25
sig

sig

02 kwi 2017, 11:25
arek91 napisał(a):
tablecie i ze powinienem dokupic karte mobilna

O stacjonarnej karcie SIM jeszcze nie słyszałem, urządzenia GSM/LTE są mobilne z założenia. W sklepie chcieli cię pewnie "naciągnąć" na nową, zbędna ci kartę.

02 kwi 2017, 12:05
arek91

arek91

02 kwi 2017, 12:05
chodzilo mi o to ze karta z internetem mobilnym :) mieszkam w Anglii i mam tak jak wczesniej pisalem mam abonament z internetem bez limitu. Dobra rozumie ze nie ma roznicy czy to karta taka jak do telefonu czy taka z ktorej mozna korzystac tylko z internetu. Do tableta moge wlozyc kazda karte sim i korzystac tak samo jak na telefonie? a jezeli tablet bedzie bez mozliwosci dzwonienia ale z opcja LTE to gdy przeloze karte sim z telefonu do tabletu to bede mogl korzystac z internetu tak jak w telefonie? a czy ktos ma lenovo yoge book?

02 kwi 2017, 15:19
sig

sig

02 kwi 2017, 15:19
Jeszcze w sprawie tego sklepu. Zakładam że zamierzasz kupić tablet "wolny" czyli za pełną cenę? Bo telefony "z umową" miewają tzw sim-locka, czyli blokadę uniemożliwiającą korzystanie z kart innych operatorów. Nie wiem czy w tabletach też coś takiego bywa. Oczywiście są serwisy które sobie z tym poradzą, ale przy sprzęcie na gwarancji nie wiem czy jest sens.

02 kwi 2017, 22:48
arek91

arek91

02 kwi 2017, 22:48
tak, kupie w normalnym sklepie. wazne zeby internet mi dzialal i tyle :) teraz tylko musze wybrac tablet. w ktorym to dziale powinienem napisac by mi pomogli wybrac :)?

03 kwi 2017, 09:05
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2547 posty 1569 pkt.

03 kwi 2017, 09:05
arek91 napisał(a):
rozumie ze nie ma roznicy czy to karta taka jak do telefonu czy taka z ktorej mozna korzystac tylko z internetu

Może być różnica. Ale nie w samej karcie a w aktywnych usługach - chociaż w Polsce tego raczej nie spotykamy, ale może w UK jest inaczej. Każda usługa czy to połączenia głosowe, sms, video, transfer danych - powinien zostać aktywowany przez dostawcę usług i u nas chyba zawsze, są wszystkie te usługi aktywne, kwestią są tylko koszty związane z ich używaniem.
W UK, może być ciut inaczej. Możesz mieć kartę SIM na której aktywne są np tylko SMS i transfer danych.
Co nie zmienia jednak faktu, że transfer danych w przypadku dostępu do internetu będzie zawsze aktywny, a spora część tabletów i tak nie ma możliwości aby wykonywać z nich połączenia głosowe...

arek91 napisał(a):
mam ograniczenie na hotspota 4GB
Trzeba by się przyjrzeć definicji hotspota w Twojej sieci. Domyślnie hotspot, to "udostępniony internet przez.... xxx dla wszystkich gości/współpracowników/znajomych". Kiedyś w Polsce, takie usługi świadczyło kilku dostawców telefonicznych. Jak miałeś abonament to mogłeś w salonie danego dostawcy, podłączyć się do ich WiFi i mogłeś używać internetu - właśnie też do jakiegoś limitu.
Tak więc wydaje mi się, że ten element zupełnie nie ma znaczenia. Bo oni, co prawda, myślę że są w stanie. czy ruch jest z Twojego telefonu czy masz włączone AP i jest z laptopa. Jednak, chyba jedyne na bazie TTL (ale je można modyfikować - więc jakoś ich dowodu jest mizerna). I na tej bazie oni nie będą limitować internetu.

sig napisał(a):
W sklepie chcieli cię pewnie "naciągnąć" na nową, zbędna ci kartę.
Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że @sig ma rację w tym miejscu.

arek91 napisał(a):
Do tableta moge wlozyc kazda karte sim i korzystac tak samo jak na telefonie? a jezeli tablet bedzie bez mozliwosci dzwonienia ale z opcja LTE to gdy przeloze karte sim z telefonu do tabletu to bede mogl korzystac z internetu tak jak w telefonie?

Tak, ja mam Lenovo Tab3Pro, mam w nim kartę SIM. Mogę używać normalnie internetu, mogę wysyłać SMSy - nie mogę z niego dzwonić (ograniczenie w tablecie). Jeśli tylko będę chciał mogę przełożyć tą kartę do telefonu i normalnie dzwonić.
Do internetu nie potrzebujesz opcji dzwonienia. Potrzebne jest połączenie na odpowiedniej częstotliwości. Opcja dzwonienia, to tylko "dodatek".
Urządzenie z LTE zapewnia większą prędkość internetu niż HSDPA - w sumie to jedyna różnica. W sporej ilości miejsc i tak będziesz korzystał z HSDPA, a przy przeglądaniu stron nie zauważysz różnicy między nimi.

arek91 napisał(a):
teraz tylko musze wybrac tablet. w ktorym to dziale powinienem napisac by mi pomogli wybrac :)?

Nie ma dedykowanego do "co kupić". Zaproponowałbym tutaj: porozmawiajmy/

Jeśli mogę podpowiedzieć na dzień dobry :)
Najpierw zrób listę co potrzebujesz od tego tableta/laptopa.
Filmy fullHD? Gry? Duża pojemność pamięci? funkcje GSM? Jak duży ekran byś chciał? GPS? Bluetooth? itd :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo