Re: Problem z połączeniem z siecią Wi-Fi

18 cze 2019, 22:44
Bogdan1

Bogdan1

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

18 cze 2019, 22:44
Tak, po zalogowaniu się do sieci pojawia się taki komunikat: " ERR NAME NOT RESOLVED. Z tego się doczytałem to problem tkwi że serwer DNS nie odczytuje adresu IP. Totalnie nie wiem co trzeba zrobić, kolega "grzebał" mi routerze w ustawieniach ale bez skutku.

19 cze 2019, 12:30
admin

admin

moderator 2269 posty 35 pkt.

19 cze 2019, 12:30
Ten błąd może oznaczać to, co napisałeś, choć możliwości jest więcej.
Gdy połączysz się z siecią to wejdź w Ustawienia WiFi, znajdź na liście swoją sieć i przytrzymaj ja przez dłuższą chwilę. Zobacz, czy jest tam opcja zmiany ustawień zaawansowanych, takich jak adres bramki czy, co nas najbardziej interesuje, adres IP twojego urządzenia. Będziesz musiał zmienić "IP settings" z DHCP na Static, by odblokować opcje ręcznego wpisywania wartości.

Jeśli się uda, to już dalej pójdzie w miarę standardowo. Adres bramki (Gateway) to po prostu adres Twojego routera, w adres IP urządzenia wpisz jakiś wolny adres z Twojej sieci. Na routerze możesz zobaczyć, jakie są już zajęte przez inne Twoje urządzenia.
Dla przykładu:
Jeśli Twój router ma adres 192.168.0.1 to musisz wybrać adres z zakresu 192.168.0.1 - 192.168.0.255. Chociażby własnie 192.168.0.255 - jest mała szansa, że jest zajęte ;)
W DNSy wpisz 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Zapisz ustawienia i zobacz czy to coś dało.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo