Lenovo K5, szybko rozładowująca się bateria

19 sie 2017, 12:02
alew13

alew13

Początkujący User 2 posty 5 pkt.

Lenovo K5, szybko rozładowująca się bateria

19 sie 2017, 12:02
Mam problem z telefonem Lenovo K5, który mam od dwóch miesięcy. Ostatnio zauważyłam szybkie rozładowywanie się baterii, telefon także często się mocno nagrzewa. Miesiąc temu była podobna sytuacja, ale wytłumaczyłam to aktualizacją systemu.
Od dwóch dni przy niezbyt nasilonym użytkowaniu bateria się bardzo szybko rozładowuje.
W nocy skończyłam ładowanie ok.1:00 ( 100%) a ok. 8:00 telefon był rozładowany przy braku aktywności. Nie mam zainstalowanych aplikacji pożerających dużo energii.
Załączam zrzut ekranu stanu baterii. Widać też na nim, że głównie energię zużywa aplikacja System Android (88%).

https://goo.gl/photos/4PtsZG8LDTFbpHZY9

Obrazek

Nie wiem czy już reklamować telefon, czy jeszcze coś próbować działać na własną rękę?

Re: Lenovo K5, szybko rozładowująca się bateria

20 sie 2017, 11:07
Siakle

Siakle

Młody Klikacz 51 posty 86 pkt.

20 sie 2017, 11:07
Pierwszym krokiem będzie wykonanie factory resetu. Jeśli zauważysz, że telefon ponownie się szybko rozładowuje oddaj go na gwarancję dokładnie opisując problemy z rozładowywaniem i nagrzewaniem urządzenia.

20 sie 2017, 20:47
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

20 sie 2017, 20:47
Witam :)

Zrób przywracanie ustawień fabrycznych i podaj czy nadal się szybko rozładowuje telefon. Jak nadal będzie się tak działo to może to być problem z baterią jak i z telefonem, dlatego lepiej oddać na gwarancje :)

22 sie 2017, 20:30
alew13

alew13

Początkujący User 2 posty 5 pkt.

22 sie 2017, 20:30
Dzięki za odpowiedzi. Nie wiem co pomogło, ale na razie problem zniknął. Wyłączyłam telefon, po włączeniu, naładowaniu na razie jest OK. Dość długo już trzyma bateria, grzeje się tylko lekko przy rozmowie. Początkowo nie włączałam komórkowej transmisji danych bazując na wi-fi. Wczoraj włączyłam i dalej jest dobrze.
System Android nie pochłania całej baterii tylko, klika % dziennie.
Będę uważnie obserwować ;-)).
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo