Laptop marzeń - czego chciałbym w laptopie, a co jest zbędnym gadżetem.

14 kwi 2016, 23:57
paryz17

paryz17

Młody Klikacz 72 posty 53 pkt.

Laptop marzeń - czego chciałbym w laptopie, a co jest zbędnym gadżetem.

14 kwi 2016, 23:57
Witam,
chciałem dziś napisać o swoim wymarzonym laptopie. Od jakiegoś czasu sam używam Dell'a E5400. Mimo swoich zalet (budowy na styl Thinkpad'a), ma sporo wad (specyfikacje na styl Raspberry PI :lol: ).
Ale wracając do tematu. Używając laptopa zacząłem myśleć jaki chciałbym żeby był. Znałem Thinkpad'y, lecz niestety żaden z nich nie zaspokaja moich potrzeb całkowicie. Postanowiłem więc sobie trochę pomarzyć. W moim wymarzonym laptopie:
- Wielkość - ekran 12" nie więcej, laptop ma być lekki i nie zbyt masywny.
- Obudowa - jakości dobrego starego Thinkpada który lecąc na ziemię zaśmieje się, a nie roztrzaska na kawałki (nie będę nim rzucał ale dobrze mieć pewność że przetrwa).
- Porty - Nie za dużo, nie za mało. 3 porty USB 3.0, DisplayPort, HDMI, Ethernet, 2xAudioJack, SDcard reader, power plug.
- Rozbudowa - Stacja dokująca, pomimo że mam komputer stacjonarny, możliwość podpięcia laptopa prosto do stacji dokującej automatycznie podpinając go do tego samego monitora, klawiatury i myszki używanej przed PC'ta jest bardzo wygodne. Dodatkowo podpięty dysk twardy do kopii zapasowych.
- Specyfikacja techniczna - Nie mam specyficznych modeli procesora i grafiki. Chciałbym procesora który będzie oszczędny ale który będzie potrafił renderować proste filmy czy kompilować proste programy nie zabierając przy tym wieków. Grafika? Cokolwiek co odpali nawet najprostsze gry, nawet Iris byłby odpowiedni jeżeli miałbym na tym zyskać w postaci dłuższego czasu na baterii. Do tego 8GB RAM'u. 256GB SSD. Bateria która wytrzyma 7 lub więcej godzin pracy. Klawiatura razem z trackpointem i touchpadem skradzione z x220 ale podświetlana LED'ami od środka, a nie lampką od góry (w żadnym wypadku nie wyspowa).

To chyba tyle.
Podsumowując moje wymagania nie są ogromne, chciałbym laptopa ze średniej półki (za mniej niż 3k zł), który będzie miał wystarczającą baterię by wytrwać cały dzień w szkole lub poza domem; małego i poręcznego, lecz w wytrzymałej obudowie.
Prawdę mówiąc chciałbym odnowionego Thinkpad'a X220 z lepszą specyfikacją. Yoga 260 i 12 są super laptopami ale nie rozumiem dlaczego kosztują tak dużo.

Re: Laptop marzeń - czego chciałbym w laptopie, a co jest zbędnym gadżetem.

15 kwi 2016, 07:14
yakuza

yakuza

Młody Klikacz 221 posty 58 pkt.

15 kwi 2016, 07:14
dla mnie idealny bylby Y50 z dyskiem SSD + HDD i thunderboltem, na zewnetrana karte graficzna :D

15 kwi 2016, 07:17
JaiTy

JaiTy

Młody Klikacz 150 posty 85 pkt.

15 kwi 2016, 07:17
Już tak jest że wszystkie laptopy przez to że trzeba je tak "konpresować" są najczęściej droższe niż ich odpowiednik w dużym pudełku :) Jeżeli koniecznie chcesz laptopa to nie licz na niskie ceny :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo