Mój pierwszy tydzień z Lenovo Y700-15.

01 lis 2016, 16:14
iroock

iroock

Młody Klikacz 17 posty 55 pkt.

Mój pierwszy tydzień z Lenovo Y700-15.

01 lis 2016, 16:14
Witam, chciałbym się z wami podzielić opinią i "recenzją" laptopa Lenovo Y700-15.

Na wstępnie zmieniłem sprzęt do 6 latach, ze względu w sumie gier, a także wieku mojego poczciwego laptopa Samsunga R530. Którego mam do tej pory, wspominam go znakomicie bo nigdy mnie nie zawiódł, oprócz wymiany dysku twardego na moją korzyść bo w serwisie nie posiadali już 300 GB dysków które były w nim standardowo i dostałem nowy 500GB dysk.
Ale to już tyle o moim poczciwym kompanie czas zająć się nowym kolegą.

Zakupiłem laptopa w SATURNIE, co się okazało tylko 50 zł więcej niż jest on do kupienia w sieci co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ miałem zamiar zakupić laptopa przez internet, a w sklepie znalazłem się na oględzinach.
Dokupując oczywiście dodatkową gwarancję, a także dobrze dobraną podkładkę.

Pierwsze uruchomienie, pierwszy wgląd na WIN10, jak dla mnie nie miłe przywitanie kafelek i MENU START, setki aktualizacji, po 3 godzinach laptop gotowy do użytku.

Pierwsze co mi się w nim nie spodobało, to wyjście jack nie kompatybilne z słuchawkami do telefonu, zbyt duża ilość pinów na jacku, słuchawki nie działają poprawnie, a szkoda, model Sony MDR-NC31EM.
Dodawane do XPIERII Z2. Wspaniała akustyka dźwięku dobry bass, i co dla mnie najważniejsze bardzo dobre pozycjonowanie w grach typu Counter-Strike.

Więc byłem zmuszony do kupienia przejściówki. Wraz z nią problem się rozwiązał, lecz przy aktualizacji karty dźwiękowej, coś poszło nie tak, po 3 dniach co 30 minut blue screen.

Nowy laptop, 3 dni pracy, już format. Obyło się bez większych problemów.
Czysty system kilka godzin pracy, ściąganie wszystkiego od nowa, system stoi sprawny.

Ale kupiłem tego laptopa głównie do gier, a nie nauki stawiania systemu i instalowania sterowników.

Sprawdźmy jak się sprawdza, na pierwszy ogień poszedł Counter-Strike: Global Offensive.
Reakcja NIEBO A ZIEMIA, po konfiguracji, wklepania configu i przygotowania gry, zakochałem się.
Głębia kolorów, wygląd gry ze szczęścia aż skill skoczył dwukrotnie, 3 cyfrowa liczba FPS, do tego STAŁA, można się zakochać.
Chociaż moje ostatnie pół roku grania w tą grę, to 13 calowy laptop rozdzielczość 800x600, wszystko na minimalnych ustawieniach po to żeby wyciągnąć te mocne stale 45 fpsów. Więc uczucia innych mogą się nie zgadzać z tym co pisze, ważne jest dla mnie że jestem zadowolony i mi się to podoba.
Reszta gier tak samo, nawet najprostszy stary poczciwy max payne 3 czy też mafia 2, wyglądała cudownie w porównaniu z tym co miałem do tej pory.

Filmy full HD, także wyglądają epicko, ogląda się je przyjemnie, w porównaniu do mojego starego laptopa który nie posiadał tak pięknej głębi kolorów.
W połączeniu ze skromnym ale naprawdę ciekawym brzmieniem głośników JBL, robi naprawdę małe przyjemne kino domowe dla osób które nie potrzebują 7.1 żeby wczuć się w oglądaną produkcję.
Także chciałbym wspomnieć, że nigdy nie uwierzył bym że można uzyskać taki bass w laptopie.

Wygląd laptopa, prezentuje się znakomicie szczególnie wczesnym wieczorem, gdzie jest na tyle jasno ze widać jego całe kontury ale na tyle ciemno że zaczyna fajniej wyglądać dwupoziomowo podświetlana klawiatura.
Jak dorzuci się do tego świecącą na różne kolory myszkę SteelSeries Rivial i podkładkę świecącą na zielono, daje to kosmiczny efekt, dla ludzi którzy lubią jak wszystko się świeci :)
Minusem jest materiał który został użyty do pokrycia "powierzchni roboczej" wokół klawiatury i touchpada, zostają ślady na nim i ciężko jest go doczyścić.

Póki co mogę tyle o nim powiedzieć, ze względu na czas przez który go używam.
Podsumowując:
Mam pracę, dziecko, kochającą kobietę, więc na grę zbyt dużo czasu nie mam, miejsca na stacjonarny komputer też.
Więc dla ludzi którzy chcą pograć sobie od czasu do czasu a nawet kilka krótkich godzin dziennie, i nie zależy im na odpalaniu nowych gier na super ultra detalach, z ręką na sercu na tą chwilę jestem stanie go polecić każdemu kto szuka w miarę "taniego" laptopa do gier:)

Za miesiąc może dwa zrobię podsumowanie tego co tutaj napisałem i zobaczymy czy z czasem moje odczucia się zmieniły.

Re: Mój pierwszy tydzień z Lenovo Y700-15.

26 gru 2016, 17:55
bluePL

bluePL

Celny Kursor 27 posty 240 pkt.

Re: Mój pierwszy tydzień z Lenovo Y700-15.

26 gru 2016, 17:55
Też tak myślę , choć wybrałem wersję 17 cali
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo