DevDocs - Baza dla programistów

16 cze 2015, 20:22
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

DevDocs - Baza dla programistów

16 cze 2015, 20:22
Natknąłem się dziś na bardzo ciekawą stronkę dla programistów, a dokładnie jest to dokumentacje dla większości języków programistycznych w jednym miejscu, także myślę, że bardzo ciekawa sprawa:
http://devdocs.io/
Oczywiście opisy są po angielsku, ale bez problemu, jak ktoś jest programistą to zna angielski, bo jak nie to ciężko by mu było :D
Okazuje się, że ten projekt funkcjonuje od roku, a ja się dopiero dziś na niego natknąłem, normalnie aż na siebie zły jestem...
DevDocs działa na zasadach opensource, więc kazdy deweloper może sobie pobrać kod z githuba i uruchamiać go lokalnie:
https://github.com/Thibaut/devdocs

W serwisie znajdziemy języki takie jak: HTML, CSS, C++, C, JavaScript, Python i jeszcze wiele, wiele innych, naprawdę wiele.
Także baza jest po prostu ogromna, każda kategoria zawiera nie tylko opisy znaczników, funkcji, atrybutów, właściwości itp., ale też FAQ, poradniki i różne materiały, które pozwolą nawet początkującym rozpocząć swoją przygodę z danym językiem.

Możemy również całość w pewnym stopniu konfigurować. Można zawęzić listę języków tylko do tych, z których
korzystamy, dzięki czemu nawigowanie po nich będzie znacznie prostsze.

Projekt rozwijany jest w znacznej mierze przez społeczność, za pośrednictwem Trello:
https://trello.com/b/6BmTulfx/devdocs-documentation
Dodawane tam dokumentację i różne materiały, to chyba jest największa baza z tego typu treścią w internecie.

No, także jak ktoś woli mieć wszystko w jednym miejscu to myślę, że DevDocs jest idealne, ja się jaram teraz tym :D
Oczywiście, programista tak naprawdę wileki ze mnie nie jest, tyle co w Pascalu męczyłem, umiem zrobić prostą stronkę w HTML i CSS, liznąłem trochę JS i C++, a tak to nie bardzo, ale teraz gdy znalazłem taką bazę to całkiem inna sprawa, trzeba się brać za naukę programowania w takim razie ;)

A Wy co uważacie na temat DevDocs?

Re: DevDocs - Baza dla programistów

16 cze 2015, 22:34
Cinas

Cinas

Początkujący User 134 posty 43 pkt.

16 cze 2015, 22:34
Elegancko, pełno języków programowania w jednym.
Przy samym tworzeniu stron zawsze korzystałem z tego: http://www.w3schools.com/html/default.asp

16 cze 2015, 22:56
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

16 cze 2015, 22:56
Za ten wątek 6 z +
Jestem początkującym w programowaniu ale jest tam wiele ciekawych informacji ktorych nawet nie wiedziałem taka Wikipedia dla programistów świetna robota .

16 cze 2015, 23:40
SkyThane

SkyThane

16 cze 2015, 23:40
Cinas, no tak, jeżeli chodzi o naukę programowania stron to w3schools będzie lepsze raczej, bo mamy krok po kroku :)
A DevDocs, to taka baza, gdzie możemy szybko coś sprawdzić, wyszukać :D

17 cze 2015, 07:07
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

17 cze 2015, 07:07
No tak jak powiedział poprzednik, dokumentacja jest dla bardziej zaawansowanych, dla początkujących może być nie zrozumiała

17 cze 2015, 20:22
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

17 cze 2015, 20:22
hmm ciekawe :)

18 cze 2015, 13:18
moose84

moose84

Początkujący User 44 posty 13 pkt.

18 cze 2015, 13:18
Witaj
Dobra robota - brawa dla takich jak Ty "przekopywaczy internetu" ;)
Pozdrawiam

18 cze 2015, 20:26
SkyThane

SkyThane

18 cze 2015, 20:26
dzięki, jeszcze coś może "wykopię" :D
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany