Męczące reklamy w przeglądarce internetowej.

01 kwi 2015, 19:36
Toudi

Toudi

Początkujący User 11 posty 0 pkt.

Męczące reklamy w przeglądarce internetowej.

01 kwi 2015, 19:36
Chyba każdy z nas ma czasem dość nachalnych reklam wyskakujących reklam niczym z kapelusza. Czy można jakoś temu zaradzić?

Re: Męczące reklamy w przeglądarce internetowej.

02 kwi 2015, 00:33
liseczek

liseczek

Początkujący User 6 posty 2 pkt.

02 kwi 2015, 00:33
Często ściągając jakieś programy działając automatycznie nie zwracamy uwagi na to, że poza interesującym nas programem instalujemy jakiś inny który często podczas przeglądania stron internetowych uruchamia się i otwiera mnóstwo reklam. Wiem bo sam to przeżyłem, dlatego zawsze patrz co instalujesz.
Zazwyczaj wystarczy usunięcie ciasteczek bądź używanie trybu incognito. Zapobiega to zbieraniu informacji na temat tego co przeglądamy przez co reklamy nie mają czego wyświetlać. Jeżeli dobrze przyjrzymy się typowym reklamom możemy zauważyć, że wyświetlają przedmioty które ostatnio oglądaliśmy np. jeżeli chcesz kupić nowy laptop i szukałeś jakichś w sieci to możesz spodziewać się multum reklam z laptopami w roli głównej.

04 kwi 2015, 13:44
Emilian

Emilian

Początkujący User 22 posty 13 pkt.

04 kwi 2015, 13:44
Tak jak wspominał mój przedmówca, należy zwracać uwagę co się instaluje. Stanowczo odradzam używanie tak zwanych "asystentów pobierania" które również mogą ingerować w to co instalujemy na komputerze. Podczas instalacji należy zawsze wybierać opcję "instalacja zaawansowana" zamiast "instalacja ekspresowa". Dzięki temu nie tylko będziemy mogli wskazać ścieżkę instalacji, ale także odznaczyć instalacje różnych "śmieci". Mogę również polecić rozszerzenie do przeglądarek AdBlock Plus które blokuje denerwujące reklamy.
Pozdrawiam

04 kwi 2015, 13:49
danek121

danek121

Początkujący User 3 posty 1 pkt.

04 kwi 2015, 13:49
Pierwszym krokiem warto pobrać program do usuwania malware, a jeden z dobrych darmowych programów to malwarebytes, po przeskanowaniu i usunięciu tego co ten program wykryje, a kolejnym krokiem będzie pobranie adblock'a, jest to wtyczka do przeglądarek blokująca niechciane reklamy.

04 kwi 2015, 14:07
damian5191

damian5191

Początkujący User 1 posty 1 pkt.

04 kwi 2015, 14:07
Witam!
Ja osobiście korzystam z bezpłatnego dodatku do przeglądarki. Dodatek ten nazywa się AdBlock.
Całkowicie maskuje wszystkie reklamy na stronach internetowych. Jeżeli reklamy spowodowane są niechcianym oprogramowaniem, polecam program przygotowany przez twórców programu antywirusowego Avast!; Avast! Browser Cleanup.
Jeżeli ten program również nie pomoże, w ostateczności polecam program Combofix.
Jeżeli szanujesz czyjąś działalność w sieci, nie blokuj tych reklam, gdyż w większości przypadków jest to jedyny fundusz na utrzymanie tej strony.

Pozdrawiam.

04 kwi 2015, 14:16
Christopher

Christopher

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

04 kwi 2015, 14:16
Kolega wyżej napisał w jaki sposób chronić się przed treścią reklam.
Jednak nie uchroni to przed wyświetlaniem ich. Jeżeli nie chcesz widzieć (większości) reklam w przeglądarce
to warto zaopatrzyć się w dodatki tzw. "AdBlock" w przeglądarce. Osobiście używam 3 w chromie i działają bez zarzutów.
Nie mam nawet reklam na YT, ale sporo stron prosi o wyłączenie tego dodatku ze względu na to, że reklamy
to ich główne źródło dochodu.

04 kwi 2015, 14:17
adrian777

adrian777

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

04 kwi 2015, 14:17
Polecam instalacje Adblock Plus'a , dodatek do przeglądarki, obsługa jest bardzo prosta ;)

04 kwi 2015, 14:41
Chmal

Chmal

Początkujący User 7 posty 1 pkt.

04 kwi 2015, 14:41
Adblock to wtyczka, która skutecznie blokuje reklamy z opcja dodawania wyjatkow. Jesli adblock nie pomaga to wkradlo sie falszywe oprogramowanie a z tym jest juz wiecej zabawy. Jesli adblock nie pomaga to napisz tutaj na forum a ja pomoge Ci rozwiazac problem. Takie falszywe oprogramowanie jest bardziej niebezpieczne niz sobie zdajemy sprawe, w szczegolnosci gdy dokonujemy przelewow przez internet na swoim laptopie/komputerze.

04 kwi 2015, 16:46
sztszk

sztszk

04 kwi 2015, 16:46
Moim sposobem na reklamy otwierające się w nowych kartach lub oknach jest używanie Internet'u Explorer. Jest w nim opcja blokowania otwierania nowych kart i okien przez strony, a jeżeli chcemy pozwolić stronie na otworzenie nowej karty wystarczy nacisnąć Ctrl+Alt. Jak sprawdzałem w Chromie to nie ma takiej opcji, nie wiem jak to jest w Firefox'ie, bo nie mam go zainstalowanego, może ktoś inny się wypowie. Jeżeli chodzi o samą przeglądarkę to nie mam zastrzeżeń co do jej pracy.

04 kwi 2015, 17:34
Arsetus

Arsetus

04 kwi 2015, 17:34
Aktualnie najlepszy sposób na pozbycie się irytujących reklam to zainstalowanie dodatku do przeglądarki o nazwie AdBlock Plus
Poniżej umieszczam linki do dodatku na 2 przeglądarki.

Google Chrome:
https://chrome.google.com/webstore/deta ... fddb?hl=pl

Mozilla Firefox:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... lock-plus/
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo