Tor i proxy - a na co to komu?

12 kwi 2015, 18:14
Avodaya

Avodaya

Aktywny Gracz 161 posty 125 pkt.

Tor i proxy - a na co to komu?

12 kwi 2015, 18:14
Jakie jest praktyczne zastosowanie serwerów proxy i sieci tor?
Oszukanie szefa, paranoja bycia anonimowym, ciemne interesy i zakazane zdjęcia?
A może ktoś z Was używa i zechce się z mną podzielić : dlaczego i co robi poprzez proxy?

Re: Tor i proxy - a na co to komu?

12 kwi 2015, 18:36
MateuszQQ

MateuszQQ

Początkujący User 37 posty 1 pkt.

12 kwi 2015, 18:36
Słyszałem, że pokerzyści online używają do maskowania połączeń z serwerami pokeroomów w sieci :)

12 kwi 2015, 21:57
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

12 kwi 2015, 21:57
Powodów może być wiele. Zaczynając od gimnazjalisty, które chcę być "anonimowy" w Internecie i zgrywać kozaka po bardziej rozsądne używanie, czyli np: do skrócenia czasu pobierania pliku, wzrostu transmisji danych no i zazwyczaj proxy-serwer ma lepsze łącza. Ale należy pamiętać, ze proxy mają tyle samo wad co zalet.

13 kwi 2015, 11:00
Avodaya

Avodaya

13 kwi 2015, 11:00
O tym nie wiedziałem, że przez proxy ładujemy strony szybciej.
Zawsze myślałem że proxy to taka zamulona machina ciągnąca jeden plik przez kilka różnych komputerów ;=)
Teraz widzę że dzięki W3cache wcale tak nie jest.
mariusz-sz dziękuję za odpowiedź :D

17 kwi 2015, 11:00
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

17 kwi 2015, 11:00
Jeżeli chodzi o zamuloną maszynę to masz rację, ale gdy informacji do przesłania jest dużo, ale jeśli chce mieć ktoś proxy do "domowego" użytku to szybkość jest całkiem sympatyczna. :)

18 kwi 2015, 03:53
Mr.q3q

Mr.q3q

Początkujący User 1 posty 1 pkt.

18 kwi 2015, 03:53
Może proxy ładuje strony szybciej, pozostaje tylko znaleźć mało popularne i słabo obciążone, w tych czasach serwery skanują sieć w poszukiwaniu serwerów proxy i wykorzystują zdobyte do różnych celów. TOR nie działa na zasadzie serwera proxy, nasze zapytanie zostaje szyfrowane przez 3 różne serwery przez co jesteśmy o wiele bardziej anonimowi niż używając serwera proxy czy VPN.

Znalazłem ostatnio nawet projekt na kickstarterze z produkcją tor router ale to była podróbka zamawiana w chinach :D

26 kwi 2015, 03:02
specter12345

specter12345

Początkujący User 3 posty 2 pkt.

26 kwi 2015, 03:02
Ja, proxy, żadko, ale się przydaje na przykład do zmieniania regionu w celu odblokowania filmu zablokowanego chociaż by na yt.

29 kwi 2015, 15:53
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

29 kwi 2015, 15:53
Witam.
Z tego co ucza w szkole to Server Posredniczacy (PROXY) stosowany jest w sieciach lokalnych aby zmiejszyc obciazenie i przyspieszyc pobieranie danych z internetu , jego zadniem jest zapisywanie na dyskui lokalnym wczesniej odwiedzajacych stron WWW. Jak działa serwer Proxy ?? Przegladarka napierw sprawdza czy danej strony nie ma na dysku lokalnym jezeli jest to pobiera go i udostepnia klientowi ktory o dana strone wysłał ządanie dzieki ten do wyswietlenia strony nie jest potrzebne pobieranie danych z internetu . Korzystanie z proxy zmniejsza obciazenie połaczenia z internetem i analogicznie skraca czas oczekiwania na dane . Proxy pozwala na ukrycie sie przed serwerem i ukrycie naszych aktywnosci bo urzytkownik wysyła zapytanie na serwer proxy a serwer proxy wysyła zapytanie dalej . W sieci widac to tak jakby serwer chciał odwiedzic dana strone lub pobrac dany plik a nie my jako urzytkownik.

30 kwi 2015, 07:18
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

30 kwi 2015, 07:18
Nozownik35 masz racje tak uczą sam zastosowałem proxy w firmie by nie obciążać łącza :)

30 kwi 2015, 09:41
Avodaya

Avodaya

30 kwi 2015, 09:41
No to zagadka rozwiązana. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ^^
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony