WordPress a XAMPP - kilka pytań.

12 maja 2015, 21:57
minio1

minio1

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

WordPress a XAMPP - kilka pytań.

12 maja 2015, 21:57
Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Niedawno zainstalowałem bitnami z WordPressem w XAMPP. Mogę w ten sposób utworzyć swojego bloga lokalnie na komputerze, możliwości są takie jak na płatnym hostingu. Zawsze lepiej jest najpierw potestować za darmo, niż kupić hosting i domenę na bloga i później żałować.

Wgrałem szablon, kilka wtyczek, napisałem parę postów. I teraz rodzi się moje pytanie. W jaki sposób mogę w późniejszym czasie "przenieść" mojego bloga lokalnego na hosting i wysłać bloga w świat (tak aby był dostępny online do przeglądania).

Mam jeszcze jedno pytanie do tych osób, które miały już jakąś styczność z WordPressem. Udało mi się znaleźć w panelu administracyjnym edytor szablonów oraz edytor css, który można swobodnie edytować. W jaki sposób mogę znaleźć dany element na blogu w edytorze css? Przykładowo chciałbym zmienić kolor tła strony, lub na tło wgrać jakiś obraz. W edytorze jest bardzo dużo "klas" oraz "identyfikatorów". Ręczne szukanie danego elementu mija się z celem, próbowałem :) Ale niestety po 10 minutach się poddałem.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich! Miłego wieczoru :)

Re: WordPress a XAMPP - kilka pytań.

12 maja 2015, 22:07
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

12 maja 2015, 22:07
Co do udostępnienia w internecie strony to proste, zwyczajnie te pliki, które masz na xampie wrzucasz na hosting.
A co do tego edytora to niestety nie wiem.

13 maja 2015, 06:30
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

13 maja 2015, 06:30
Korzystałeś z Fastest CSS Editor ? Jest bardzo dobry w edycji języka CSS. Masz w nim dwa okienka. W jednym masz pogląd na swoją stronę i klikasz interesujący Cię fragment (np. nagłówek postu), a w drugim dodajesz do niego właściwości. Trzeba znać CSS, ale ta stronka pomaga ludziom, którzy nie mieli z nim styczności. http://kodcss.pl/

13 maja 2015, 16:14
minio1

minio1

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

13 maja 2015, 16:14
mariusz-sz napisał(a):
Korzystałeś z Fastest CSS Editor ? Jest bardzo dobry w edycji języka CSS. Masz w nim dwa okienka. W jednym masz pogląd na swoją stronę i klikasz interesujący Cię fragment (np. nagłówek postu), a w drugim dodajesz do niego właściwości. Trzeba znać CSS, ale ta stronka pomaga ludziom, którzy nie mieli z nim styczności. http://kodcss.pl/

Pobrałem tę wtyczkę którą poleciłeś, ale niestety nie działa ona u mnie :( Na stronie z wtyczkami był komunikat, że dana wtyczka nie była aktualizowana od dwóch lat i może nie być kompatybilna z obecną wersją WordPress'a.
Polecisz może jakąś inną? Najlepiej prostą w obsłudze. Z góry dzięki.

13 maja 2015, 16:56
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

13 maja 2015, 16:56
WP Live CSS Editor. Sprawdź tą choć nie obiecuję, że pójdzie.

Pozostałe edytory nie do końca związane z CSS, ale warte zobaczenia:
TinyMCE Adwenced
TinyMCE Ultimate
CKEditor

03 cze 2015, 14:10
adios

adios

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

03 cze 2015, 14:10
Cytuj:
Wgrałem szablon, kilka wtyczek, napisałem parę postów. I teraz rodzi się moje pytanie. W jaki sposób mogę w późniejszym czasie "przenieść" mojego bloga lokalnego na hosting i wysłać bloga w świat

Trzeba wgrać pliki na serwer (przez FTP) i przenieść bazę danych - w niej trzymane są Twoje wpisy, ustawienia Wordpressa itd.

Cytuj:
Przykładowo chciałbym zmienić kolor tła strony, lub na tło wgrać jakiś obraz.

To zależy od thema, którego używasz. Być może udostępnia on zmianę tła przez panel administracyjny, sprawdź czy nie masz takiej zakładki Wygląd -> Tło. Jeżeli chcesz edytować szablon to polecam zapoznać się z "narzędziami dla programistów" (F12 w większości przeglądarek).
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo