Antena WWAN + modem (do sieci 3g/4g na sim) dobór, montaż

18 wrz 2017, 19:14
paprota

paprota

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Antena WWAN + modem (do sieci 3g/4g na sim) dobór, montaż

18 wrz 2017, 19:14
Witam Państwa,

szukałem, szukałem i nie znalazłem. Kupiłem sobie moje wymarzone od dzieciństwa cacko. IBM ThinkPad T60.

Laptop posiada slot na modem 3g oraz ma pod baterią slot na kartę SIM. Problem polega na tym, że nie ma anteny (tego wybrzuszenia) i tutaj pojawia się problem. Jeśli kupię taką antenę to będzie działać? Czy mogę zamiast tego wybrzuszenia(anteny) zastosować antenę z innego modelu ThinkPada tak, by nie psuło mi to "kwadratowości" laptopa i można było ją przykleić pod matrycą tak by nie wystawała?

Szukałem w internecie lecz nie znalazłem informacji. Znalazłem obudowę z matrycy wraz z anteną WWAN lecz nie wiem, czy jeśli nie było jej fabrycznie to czy będzie działać. Macie gdzieś tutaj jakąś instrukcję? Proszę o pomoc i jednocześnie dziękuję za każdy przejaw jej okazania.

Z poważaniem,
Paprota

Re: Antena WWAN + modem (do sieci 3g/4g na sim) dobór, montaż

20 wrz 2017, 23:29
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2592 posty 1569 pkt.

Re: Antena WWAN + modem (do sieci 3g/4g na sim) dobór, montaż

20 wrz 2017, 23:29
Zależy jaki modem kupisz, ale jeśli będzie miał "zwykłe wejście antenowe" wystarczy dowolna antena z podobnym wejście - tutaj bym powiedział, aby bardziej skupić się na długości przewodu aby antena nie była za nisko schowana z tyłu matrycy (bo tam powinna być przyklejona).

W mojej opinii - anteny GSM, zresztą jak WiFi są całkiem uniwersalne i jeśli tylko gniazdo się zgadza - można zastosować dowolną inną.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo