Lenovo B570 po kilku godzinach od uruchomienia przestaje reagować mimo tego,że nadal jest włączony

20 sty 2020, 21:32
Lenovo B570 po kilku godzinach od uruchomienia przestaje reagować.
Uruchomia się normalnie, działa kilka godzin i nagle nie reaguje na mysz,na klawiature, ctrl+alt+delete też. Diody się świecą normalnie,wiatrak chodzi,ale nic nie da się zrobić jak tylko twardy restart poprzez przytrzymanie przycisku Power. Pomimo faktu,że widzę ekran z otwartymi stronami,programami to od momentu jak przestaje reagować wiem,że programy nie działają w tle,a strony się nie odświeżają, tak jakby zostały zamknięte.

Re: Lenovo B570 po kilku godzinach od uruchomienia przestaje reagować mimo tego,że nadal jest włączony

21 sty 2020, 13:55
Czy obraz i dźwięk też się zamrażają? Tj. jeśli np. akurat odtwarzałeś jakiś film, to i dźwięk i obraz się zatrzymują?
Próbowałeś przejrzeć Dziennik Zdarzeń zaraz po wystąpieniu tego problemu? Mogłoby to nam dać jakieś wskazówki.

Podaj proszę konfigurację swojego sprzętu. Może to być ten problem po stronie dysku/pamięci.
Nie zaszkodzi Ci ich przetestować.
RAM możesz przetestować albo wbudowanym narzędziem Windowsa (bodajże "Diagnostyka pamięci systemu Windows") albo innym programem (np. memtest).
Do sprawdzenia dysku sugerowałbym wbudowane narzędzie Windowsa takie jak "chkdsk" oraz dedykowany program HDTune.

Re: Lenovo B570 po kilku godzinach od uruchomienia przestaje reagować mimo tego,że nadal jest włączony

21 sty 2020, 21:43
Obraz zatrzymuje się w miejscu,co do dźwięku to nie wiem,bo tak się zawsze dzieje jak laptop jest przez jakąś chwile nie używany. Poniżej konfiguracja sprzętu w formie zdjęć

Obrazek
Obrazek

https://zapodaj.net/c12ea793d0706.jpg.html
https://zapodaj.net/4fb5518d7c8c2.jpg.html

22 sty 2020, 13:57
Ok, poznaliśmy Twój model laptopa oraz procesor :) Jaki masz dysk/pamięć RAM?
I czy wykonałeś sugerowane testy?
Jak wygląda użycie dysku u Ciebie? Może jest ciągle na niepokojąco wysokim poziomie? Możesz to sprawdzić z poziomu menedżera zadań.

23 sty 2020, 12:20
Ok, to wiemy już jaką masz pamięć RAM. Czyżbyś miał kości 2 i 4GB? Generalnie 6GB dla Win10 to nie jest za dużo, ale nie powinno być tragedii.
Co do użycia - bardziej interesował mnie sam dysk. Jeśli ten by trzymał się w okolicach 100% użycia to byłby to poważny trop.

No i ta sama kwestia - wykonałeś wspomniane przeze mnie testy?
Cytuj:
RAM możesz przetestować albo wbudowanym narzędziem Windowsa (bodajże "Diagnostyka pamięci systemu Windows") albo innym programem (np. memtest).
Do sprawdzenia dysku sugerowałbym wbudowane narzędzie Windowsa takie jak "chkdsk" oraz dedykowany program HDTune.

23 sty 2020, 23:15
Tak kości mam 4gb i 2gb. Dysk działa poprawnie. Wykonałem testy, diagnostyka nic nie wykazała.

29 sty 2020, 23:54
Zaobserwowałem,że czasami wydajność dysku skacze pod 100 %,ale to jest na tylko chwilę....
Około 21:30 laptop przestał reagować, po 22:30 zrobiony reset. W tym czasie dziennik zdarzeń poniżej,Obrazek

30 sty 2020, 11:19
Nadal podejrzanymi pozostają dysk, RAM oraz sam system. Uruchom sfc /scannow żeby sprawdzić, czy pliki systemowe są ok.
Możesz też za pomocą bootowalnego pendrive'a spróbować naprawić system.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo