Problem z bootowaniem - uszkodzenie modułu wifi?

07 sie 2019, 23:19
Jawor0225090

Jawor0225090

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Problem z bootowaniem - uszkodzenie modułu wifi?

07 sie 2019, 23:19
Dzień dobry. Szanowni Forumowicze. Mam ciekawy problem z laptopem g50 30. Komputer nie odpalał się - czarny ekran, dioda power + bateria zapalone. Metodą dedukcji (pomimo naprawy dysku) - uszkodzenie modułu wifi. Objawy: karta podłączona w slocie - czarny ekran jw. L, zacięcie klawiatury w trakcie operacji w biosie lub (po wyjęciu baterii i odczekaniu) przejdzie bootowanie ale na ekranie pojawiają się artefakty i freeze.
Bez bt wszystko hula: win 10 wczytuje, działają usb, wykrywa napęd itp. Mysillałem, że jest to problem z mostkiem, ale możliwe że sama wymiana karty wifi pomoże? Czy ktoś zaobserwował podobne objawy?

Re: Problem z bootowaniem - uszkodzenie modułu wifi?

08 sie 2019, 11:21
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

08 sie 2019, 11:21
Tak naprawdę to pozostaje mieć nadzieję, że to sama karta WiFi generuje takie problemy, bo jeżeli jest to problem z mostkiem to masz płytę główną do wymiany. Niestety sami, przez internet, raczej nie będziemy w stanie tego zdiagnozować.
Chyba najlepszym sposobem będzie zakupienie przez internet nowej karty WiFi i sprawdzenie, czy na niej problem się powtarza. Jeśli tak, to zawsze będziesz mógł zwrócić kartę i skupić się na wymianie płyty głównej :)

08 sie 2019, 17:21
Jawor0225090

Jawor0225090

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

08 sie 2019, 17:21
Bardzo dziękuję za poradę.
Myślałem, że tak to się potoczy. Moduł już zamówiony. Po testach złoże relację. Mam nadzieję, że Komuś się przyda.

09 sie 2019, 11:25
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

09 sie 2019, 11:25
Ok :) Daj znać jak poszło!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo