Problemy z serwisem gwarancyjnym - odesłano dodatkowo uszkodzony sprzęt

30 lis 2016, 18:28
FredFox

FredFox

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Problemy z serwisem gwarancyjnym - odesłano dodatkowo uszkodzony sprzęt

30 lis 2016, 18:28
Wysłałem na naprawę gwarancyjną laptopa lenovo G50-45 - po 10 miesiącach wysiadł dyski i straciłem wszystkie dane. Po długotrwałej naprawie odesłano mi laptopa z naprawioną usterką, ale niestety w serwisie został sponiewierany: uszkodzona i porysowana obudowa wyświetlacza, złamana obudowa na rogu przy zawiasie wyświetlacza. Pierwszy raz spotkałem się z takim potraktowaniem sprzętu i to na serwisie producenta.
Dzisiaj dostałem kategoryczną odmowę naprawy przez serwis, mimo stwierdzenia przez lenovo, że laptop na przyjęciu nie miał uszkodzeń. Jako uzasadnienie podano mi, że upłyną zbyt duży czas od doręczenia do przesłania zgłoszenia - pudełko i zabezpieczenie sprzętu było nie naruszone i nie zgłaszałem nic kurierowi.

Szukam pomocy co można w przypadku takiego potraktowania klienta przez serwis można jeszcze zrobić? Czy ktoś próbował jakiś rozwiązań prawnych?

Re: Problemy z serwisem gwarancyjnym - odesłano dodatkowo uszkodzony sprzęt

01 gru 2016, 14:39
Pani Monia

Pani Monia

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

01 gru 2016, 14:39
Witam.
Ja nie miałam osobiście takiego przypadku , chociaż wysyłałam chyba 7-8 razy laptopa do serwisu Lenovo, ale czytałam dużo o takich sytuacjach. Dlatego przed każdą wysyłką robiłam zdjęcia i filmowałam dokładnie wygląd laptopa.

Przesyłam link do bloga , który opisuje podobny przypadek , co Twój http://www.dobreprogramy.pl/Existimati/ ... 58053.html .

Jeśli posiadasz konto facebooka, to proponuję napisać wiadomość na priv do Lenovo Polska. Odpisują w ciągu kilku godzin. Opisz swoją sytuację , może coś pomogą. Pozdrawiam.

01 gru 2016, 16:36
FredFox

FredFox

01 gru 2016, 16:36
Już przegadałem całą sprawę z linią serwisową lenovo. 2x odrzucenie reklamacji. Szkoda, że tak poważna firma tak potraktowała mój sprzęt i mnie.

05 gru 2016, 02:05
FredFox

FredFox

05 gru 2016, 02:05
Wysłałem zapytania do autoryzowanych serwisów, ciekawe ile będzie mnie kosztować naprawa tego co zostało uszkodzone podczas naprawy gwarancyjnej firmy lenovo. Muszę dokonać naprawy w autoryzowanym, bo inaczej przepadnie gwarancja ... a ja już bez sprawnego laptopa 2 miesiące.

07 gru 2016, 11:05
Adam_mabA

Adam_mabA

Młody Klikacz 84 posty 92 pkt.

07 gru 2016, 11:05
FredFox napisał(a):
Wysłałem zapytania do autoryzowanych serwisów, ciekawe ile będzie mnie kosztować naprawa tego co zostało uszkodzone podczas naprawy gwarancyjnej firmy lenovo. Muszę dokonać naprawy w autoryzowanym, bo inaczej przepadnie gwarancja ... a ja już bez sprawnego laptopa 2 miesiące.

A po co Ci taka gwarancja ? Znów chcesz go odsyłać - to chyba niczego się nie nauczyłeś...

Sorry, ale ja bym sobie już tą firmę (z ich serwisem) darował - oddaj do zwykłego serwisu gdzie względnie tanio Ci to naprawią... albo szukaj części na własną rękę...

08 gru 2016, 12:20
FredFox

FredFox

08 gru 2016, 12:20
Po gwarancji mam jeszcze dodatkowe 2 lata zewnętrznego ubezpieczenia i muszę dokonać naprawy w autoryzowanym serwisie :(

08 gru 2016, 21:52
ideapad100

ideapad100

Wielki Procesor 46 posty 1155 pkt.

08 gru 2016, 21:52
Może z tej zewnętrznej gwarancji Ci wymienią sprzęt. Jak już dokupione to trzeba interweniować.
Pozdrawiam.:-)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo