G505s win10 nie ładuje baterii czasem odrzuca zasilacz

20 gru 2016, 23:48
Marcinpro

Marcinpro

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

G505s win10 nie ładuje baterii czasem odrzuca zasilacz

20 gru 2016, 23:48
Witam,
Problem wygląda następująco:
1. Po zainstalowaniu systemu win10 bateria ładowala się do 60%
2. Potem momentami zaczął przestawać lądować baterie
3. Potem w managerze baterii permanentnie resetowal się wskaźnik i nie dało się tego przerwac
4. Potem manager przestał się uruchamiać?? Chyba go nie odinstalowałem, ciężko mi sobie przypomnieć
4. Po czasie Laptop przestał w ogóle ladowac baterie, i mlmentami przestał wykrywac zasilacz
5. Po wyjęciu baterii momentami wykrywa zasilacz , włącza się (bywa że nie czuje energii i odmawia) albo w losowym momencie odcina prąd i się wyłącza
6. Zainstalowałem znowu energy management i W energy management dałem resetowanie wskaźnika ale nic to nie daje. Obecnie "podłączony ale nie ładuje"
W zakładce informacji podaje że akumulator podłączony i że stan "dobra"
7. EDIT NA DOLE

Próbowałem już odinstalować w windowsowe sterowniki baterii (bateria Ms o metodzie zgodnej z ACPI i zasilacz Ms) ale nic nie dalo

Jeśli chodzi o gniazdo i zasilacz to wygladaja ok, gdzieniegdzie laptop ma popękane plastiki ale to raczej nie ma wplywu. Laptopa kupiłem w październiku 2013 w xkom już chyba po gwarancji?? miał kiedyś problemy z grzaniem się ale chyba po aktualizacji biosa coś się uspokoił

Proszę uprzejmie o pomoc, zaplanowałem przez święta mocniej popracować raczej nie mam alternatywnego sprzetu. Jeżeli rozwiazanie tylko hardwareowe to zaniósł bym na szybko do jakiegoś serwisu

AD7 Uruchomiłem komputer ponownie, zauważyło baterie, ładuje bardzo wolno (tak 2-3 razy wolniej niż przed instalacją win10 (2 miesiące temu), właczyłem resetowanie wskaźnika naładowania, resetuje (nie tak jak wcześniej, ze blokowal sie obrazek i nie mozna bylo wylaczyc, tylko rosną paski na bateryjce), wygląda że może się coś wykuruje. Dziwne tylko że na bateryjce na pasku windowsa nie przeskakuje ta "pełność" jakby gifa ze sie ładuje, tylko jest stały obrazek bateryjki ewentualnie na bieżąco z naładowaniem cos wzrośnie, po najechaniu na bateryjke pokazuje chmurka "58minut do pełnego naładowania". I chyba też już przebiło tę barierę 60%.

Torchę się boje, że znowu problem wróci, także na wszelki wypadek prosze o opinie

Pozdrawiam

Re: G505s win10 nie ładuje baterii czasem odrzuca zasilacz

01 sty 2017, 21:18
Marcinpro

Marcinpro

01 sty 2017, 21:18
Ok w tej chwili kompletnie nie czyta ładowarki. Przed wyładowaniem baterii migała na niej krzyżyk w czerwonym kuleczku. Obecnie laptop nie chce się włączyć

01 sty 2017, 22:07
sig

sig

Prawdziwa Ikona 663 posty 329 pkt.

01 sty 2017, 22:07
Witam. Po pierwsze zablokuj instalację sterowników z WU (takowe bywają mocno problematyczne), a potem zainstaluj te od Lenovo, znajdziesz je tu http://support.lenovo.com/pl/pl/product ... beta=false. W celu naładowania laptopa na tyle żeby uruchomić Windowsa i zrobić co trzeba/upewnić się że to faktycznie problem z oprogramowaniem, możesz uruchomić jakąś dystrybucję Linuksa z pendrive-a lub płyty. Jeśli i pod nim będą problemy, znaczy to że problem tkwi w sprzęcie i trzeba do serwisu.

21 kwi 2017, 09:28
Ccandys

Ccandys

21 kwi 2017, 09:28
od 2 dni mam ten sam problem, i na ten moment miga czerwona i biała dioda w laptopie. Po godzinie jestem w stanie go włączyć na dosłownie 1-2min i się wyłącza więc nie ma możliwości zainstalowania nowych sterowników bądź odpalenia go na innym systemie np.LiveLinux. Próbowałem odpalić na innym zasilaczu ale jest ta sama sytuacja. Potrzebuje laptopa do pracy a także nie posiadam innej alternatywy.

21 kwi 2017, 10:38
Maxter06

Maxter06

Wielki Procesor 191 posty 423 pkt.

21 kwi 2017, 10:38
Sądzę, że zrestartowanie laptopa bez oraz z zamontowaną baterią może w wielu przypadkach pomóc. Oprócz baterii należy sprawdzić, czy zasilacz podaje odpowiednie napięcie i czy przewód zasilania nie jest uszkodzony. Jeśli nie jest sprawny, bateria może nie otrzymywać wystarczającej mocy niezbędnej w procesie ładowania.

21 kwi 2017, 12:40
Ccandys

Ccandys

21 kwi 2017, 12:40
Wczoraj był sprawdzany pod drugim zasilaczem i bez skutku, ta sama sytuacja. Ale dziwi mnie fakt ze pod samym zasilaczem bez włożonej baterii laptop nie jest w stanie się podnieść. A nie chce go dawać na serwis bo nie chce się pchać w dodatkowe koszty.
PS. Jeszcze dzisiaj spróbuje wyciągnąć baterie CMOS i zobacze co sie stanie.

27 sie 2017, 13:35
Marcinpro

Marcinpro

27 sie 2017, 13:35
Witam po niedługim czasie.

Koniec końców, wtedy nie było zasilania bez/z baterią.

Zaniosłem laptop do serwisu (akurat kilka miesięcy po gwarancji), gdzie wymieniono moduł zasilania - akurat wymiana była prosta - obyło się bez lutowania, wpina się do płyty głównej. Laptop zaczął działać i korzystałem bez baterii na zasilaczu. Po krótkim czasie znowu zaczęło odcinać zasilanie. Początkowo należało odczekać chwilę, żeby ostygł? I zasilanie wracało. Przez kilka miesięcy korzystałem z laptopa w ten sposób. W tej chwili odcięło zasilanie na dobre i laptop jest nieżywy.

Teraz mam dylemat czy znowu zanieść laptop do serwisu i wymienić ten moduł zasilania, czy wymienić ten moduł samemu, Czy problem jest bardziej skomplikowany: przegrzewanie jakiegoś elementu powoduje niszczenie modułu zasilania, a może gdzieś napięcie na płycie głównej jest nie takie jak trzeba?... czy wyrzucić go do śmieci? No dramat, serwis pełny tych laptopów. Wiem że to budżetowy sprzęt, ale lenovo umywa ręce, mogło by chociaż dać wskazówki jakieś - tak już nigdy pewnie nie kupie lenovo

27 sie 2017, 13:48
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

27 sie 2017, 13:48
Trudno coś tutaj powiedzieć. Spróbuj skontaktować się z ekspertami Lenovo. Eksperci dostępni są od poniedziałku do piątku, między godziną 9 a 18. Kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 295 49 50,

albo poprzez czat:

https://support.lenovo.com/pl/pl/livechatemea/

Pozdrawiam :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo