Brak reakcji G50-30

31 maja 2017, 13:50
Paciubek

Paciubek

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Brak reakcji G50-30

31 maja 2017, 13:50
Witam!

Posiadam laptopa Lenovo G50-30, który leżał bez użytkowania pół roku. Włączył się normalnie, odinstalowałem program McAfee i uruchomiłem ponownie, działał. Przeskanowałem go programem MalwareBytes, który znalazł około 300 zagrożeń, które usunął i poprosił o ponowne uruchomienie co zrobiłem, lecz komputer już się nie włączył, brak podświetlenia matrycy, świecą się tylko diody na przodzie (zasilanie + bateria), dysk rusza, laptop nie daje sygnału na zewnętrzne wyjścia wideo. Podejrzewam, ze mogą być to zimne luty.

Re: Brak reakcji G50-30

31 maja 2017, 14:05
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2435 posty 1569 pkt.

31 maja 2017, 14:05
Możesz spróbować:
- odłączyć go zupełnie od zasilania (zasilacz + bateria), odczekać trochę, nacisnąć przycisk zasilania i dopiero podłączyć SAMĄ ŁADOWARKĘ

jeśli nie masz gwarancji na niego, możesz dodatkowo (z gwarancją nie wiem jak to będzie wyglądało czy nie ma jakiś plomb w tamtych miejscach - może nie być):
- (wypnij baterię i zasilacz) zdejmij pokrywy od dołu wyjmij: dysk i pamięci. podłącz zasilacz, zobacz co będzie. Później podłącz samą pamięć, powinno się coś wyświetlić.

I to tak na dobrą sprawę całość pomysłów które mam, które możesz wykonać w domowym zaciszu.

Następnie to jest serwis który zdiagnozuje płytę główną, bo być może coś jej dolega.

03 cze 2017, 16:16
Maxter06

Maxter06

Wielki Procesor 191 posty 423 pkt.

03 cze 2017, 16:16
Witam,
Główną przyczyną braku zasilania jest pewnie uszkodzenie zasilacza bądź przewodu zasilającego albo baterii.

Radziłbym wykonać najpierw reset sprzętowy.

1. Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne oraz wszystkie urządzenia USB i karty pamięci. Przetestować należy komputer, nie akcesoria!
2. Odłącz zasilacz sieciowy, wyjmij baterię, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 15 sekund.
3. Ponownie podłącz zasilacz sieciowy (ale nie podłączaj baterii), naciśnij przycisk zasilania, poszukaj świecących diod LED w pobliżu klawiszy Caps Lock i Num Lock oraz posłuchaj dźwięku pracy dysku i wentylatora.

Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora