Zintegrowana karta dźwiękowa "DOLBY DIGITAL PLUS" ?

26 lip 2017, 20:30
janek878910

janek878910

Początkujący User 75 posty 0 pkt.

Zintegrowana karta dźwiękowa "DOLBY DIGITAL PLUS" ?

26 lip 2017, 20:30
Witam ponieważ w LAPTOPIE mam kartę dźwiękową "DOLBY DIGITAL PLUS" zintegrowaną dźwięk tylko 2.0 czy jeżeli kupiłem głośniki 2.1 to dźwięk będzie lepszy gdy wymienię na kartę zewnętrzną na USB ? z tego co pamiętam na moim starym PC i innych głośnikach dźwięk trochę się różnił ale to chyba z tego względu że była aż do 7.1 i nie była zintegrowana.Czy polecacie jakąś kartę dźwiękową na USB jeżeli dźwięk będzie lepszy to jak da radę to najtańszą tak do 100 zł ?

Re: Zintegrowana karta dźwiękowa "DOLBY DIGITAL PLUS" ?

26 lip 2017, 22:45
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

26 lip 2017, 22:45
Nie do końca, zależy jaką kartę USB kupisz. Jednak większość problemów z głośnikami 2.1 jest przez głośniki i ich jakość wykonania a nie przez kartę muzyczną. Różnica między tą co miałeś (dedykowaną) a tym co jest w laptopie (zintegrowana) oczywiście występuje. Jednak większość różnic jest przez głośniki.

Głośniki 7.1 - będą miały rewelacyjne brzmienie.

Napisz jakiego laptopa masz dokładnie. Może masz masz wyjście cyfrowe? Wtedy możesz kupić odpowiednie głośniki i mieć naprawdę piękne brzmienie.

A nie możesz podłączyć tych głośników 7.1 aby grały tylko jako 2.1?

26 lip 2017, 23:17
janek878910

janek878910

26 lip 2017, 23:17
Chyba źle zrozumiałeś po 1.Napisałem w temacie laptopa G50-30 < model a po 2.Chodzi mi że laptopie jest karta zintegrowana 2.0 a nie 2.1 a głośniki mam logitech 2.1 a nie żadne 7.1 :0 są bardzo dobre jeżeli o jakość nie te co teraz robią zniekształcenia itd chodziło mi że w pc miałem od 2.0 do 7.1 i można było przestawiać lepszy dźwięk był a w laptopie 2.0 nawet dobrego korektora nie ma dźwięku.

26 lip 2017, 23:38
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

26 lip 2017, 23:38
Nic nie wyczaisz dobrego do 100 zł na USB. Jeżeli masz tylko tyle kasy to pozostań przy zintegrowanej karcie dźwiękowej. Jak będziesz dysponował większą kwotą to polecam Audiotraka.

26 lip 2017, 23:52
janek878910

janek878910

26 lip 2017, 23:52
A wykorzystuje wgl ta zintegrowana cały subwoofer a np jak bym kupił takie coś? https://www.morele.net/karta-dzwiekowa- ... 00-321694/

albo takie coś tańszego
https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... sound-card

27 lip 2017, 00:05
grzemach

grzemach

27 lip 2017, 00:05
zależy jakie masz podłączenie jeśli masz na 2 jacki, czyli osobne dla subwofera i osobne dla L+P - nie, bo wtedy raczej nie ma zwrotnicy w głośnikach.

Jeśli masz jedną wtyczkę do głośników - tak. Bo dźwięk niskotonowy jest "wybierany" z tego kanałów L+P, i na głośniki średnio-wysoko tonowe wtedy trafiają tylko dźwięki (jeśli dobrze pamiętam 200Hz+), poniżej wszystko idzie na subwofer.

Wybacz, za pytanie o laptopa - ale często gęsto ludzie nawet nie mając Lenovo piszą w różnych wątkach.

27 lip 2017, 00:41
janek878910

janek878910

27 lip 2017, 00:41
grzemach napisał(a):
zależy jakie masz podłączenie jeśli masz na 2 jacki, czyli osobne dla subwofera i osobne dla L+P - nie, bo wtedy raczej nie ma zwrotnicy w głośnikach.

Jeśli masz jedną wtyczkę do głośników - tak. Bo dźwięk niskotonowy jest "wybierany" z tego kanałów L+P, i na głośniki średnio-wysoko tonowe wtedy trafiają tylko dźwięki (jeśli dobrze pamiętam 200Hz+), poniżej wszystko idzie na subwofer.

Wybacz, za pytanie o laptopa - ale często gęsto ludzie nawet nie mając Lenovo piszą w różnych wątkach.

Mam jedno wejście w laptopie i tak samo przy tych głośnikach 2.1 jest jeden mini jack.Czyli co w takim razie bo nie rozumiem?

27 lip 2017, 10:05
grzemach

grzemach

27 lip 2017, 10:05
Nie ma znaczenia, że karta dźwiękowa jest 2.0 czy będzie to 2.1, czy 5.1/7.1 - masz i tak jedno wejście do głośników. Z tego wejścia zawsze będą pobierane również najniższe tony na subwoofer, to jest rozdzielane w głośnikach.

Aby móc sterować subwooferem i jakie tony na niego są podawane, niestety potrzebujesz dedykowane wyjścia i wejście sygnału. Inne ustawienia na 2.1 będą i tak marginalne. A jedyną możliwość manipulacji dźwiękiem masz na "głośniku".

Pozostaje ogólne odczucie dźwięku i jakość tego dźwięku - ale szczerze przyznam, na głośnikach 2.1 - nie ma sensu inwestować w dedykowane karty muzyczne na USB. Nie będzie mocno zauważalnej różnicy.
Nie wiem czy masz możliwość podłączyć te głośniki które masz do karty muzycznej w komputerze stacjonarnym. Wtedy mógłbyś zobaczyć co jesteś w stanie z nich wyciągnąć.

PS. też mam głośniki Logitech 2.1, a raczej to co z nich zostało - bo zmieniłem satelitki (został sam subwoffer ze wzmacniaczem i regulacją głośności), założyłem głośniki od starej wieży :D
Teraz grają fajnie, wcześniej to była tragedia i to była stricte wina głośników. Jednak teraz ciągle brakuje mi niskich tonów - ale nie chce się mi kupować nowych czy bawić w modernizację tych jeszcze bardziej.

27 lip 2017, 10:42
janek878910

janek878910

27 lip 2017, 10:42
grzemach napisał(a):
Nie ma znaczenia, że karta dźwiękowa jest 2.0 czy będzie to 2.1, czy 5.1/7.1 - masz i tak jedno wejście do głośników. Z tego wejścia zawsze będą pobierane również najniższe tony na subwoofer, to jest rozdzielane w głośnikach.

Aby móc sterować subwooferem i jakie tony na niego są podawane, niestety potrzebujesz dedykowane wyjścia i wejście sygnału. Inne ustawienia na 2.1 będą i tak marginalne. A jedyną możliwość manipulacji dźwiękiem masz na "głośniku".

Pozostaje ogólne odczucie dźwięku i jakość tego dźwięku - ale szczerze przyznam, na głośnikach 2.1 - nie ma sensu inwestować w dedykowane karty muzyczne na USB. Nie będzie mocno zauważalnej różnicy.
Nie wiem czy masz możliwość podłączyć te głośniki które masz do karty muzycznej w komputerze stacjonarnym. Wtedy mógłbyś zobaczyć co jesteś w stanie z nich wyciągnąć.

PS. też mam głośniki Logitech 2.1, a raczej to co z nich zostało - bo zmieniłem satelitki (został sam subwoffer ze wzmacniaczem i regulacją głośności), założyłem głośniki od starej wieży :D
Teraz grają fajnie, wcześniej to była tragedia i to była stricte wina głośników. Jednak teraz ciągle brakuje mi niskich tonów - ale nie chce się mi kupować nowych czy bawić w modernizację tych jeszcze bardziej.

Nie mam jak podłączyć ponieważ mam tylko laptop a z tego co pamiętam to był inny dźwięk. . . Jest jeszcze druga sprawa że w rogu pokoju przy wyjściu gdzie są drzwi na lewo słychać bardzo duży bass a biurko mam ^> przy oknie pod biurkiem sub... postawiłem go nawet obok biurka na lewo jest mniejszy bass bo się nie odbija ale nie jestem z tego zadowolony ponieważ sub bardziej powinien stać po srodku a nie gdzieś obok nie ma korektora i nie ma jak to nawet ustawić ... wydaje mi się że to przez kartę dźwiękową

27 lip 2017, 11:00
grzemach

grzemach

27 lip 2017, 11:00
Kiedyś u mnie jak miałem "dziwnie" ustawione głośniki, to miałem jeden punkt gdzie w ogóle nie było basu a szyby wibrowały.

Może to pomoże: http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-aku ... ow-stereo/
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo