Lenovo G50-45 uruchamianie

28 wrz 2017, 16:51
vincetti

vincetti

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Lenovo G50-45 uruchamianie

28 wrz 2017, 16:51
Witam. Pozwólcie że zacznę od prezentacji sprzętu z którym mam do czynienia gdyż jest troszkę zmodyfikowany:
Lenovo G50-45
-12GB Ram
-Dysk SSD 250GB + 1000GB w kieszeni CD
-Windows 10 x64

Problem:
Od pewnego czasu muszę włączać laptopa na 2 lub 3 razy. Wciskam power, laptop zapala kontrolki a ekran wyłączony i nagle wszystko gaśnie. Za drugim a czasem za trzecim razem laptop włącza się, wyłączy i sam się włączy już z odpalonym logo Lenovo i jest gotowy do użytku. Raz się zdarzyło że zawiesił się właśnie na logo, ale po restarcie wrócił do życia. Mógłbym prosić o pomoc w diagnozie problemu? Pozdrawiam.

Re: Lenovo G50-45 uruchamianie

28 wrz 2017, 16:58
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

28 wrz 2017, 16:58
Laptop wyłącza się po pojawieniu się logo Lenovo czy jeszcze ono się nawet nie pojawi?

jeśli przed:
- spróbuj zresetować ustawienia BIOS do domyślnych
- spróbuj usunąć dysk z gniazda napędu (wraz z kieszenią)

jeśli po:
- spróbuj wyłączyć opcję fast boot: https://www.tenforums.com/tutorials/418 ... -10-a.html

04 paź 2017, 21:41
vincetti

vincetti

04 paź 2017, 21:41
Witam, niestety opcja pierwsza. Wyrzuciłem dodatkowy dysk HDD oraz przywróciłem ustawienia BIOS, jednak niestety nic nie pomogło chociaż pierwsze 2 razy włączył się bez problemów. Sprawdziłem również dysk SSD pod kątem sprawności i również nie ma zastrzeżeń. Czy jest jeszcze coś co mógłbym sprawdzić? zaczynam obawiać się o żywotność karty graficznej chociaż nigdy nie dopuszczam do nadmiernego nagrzewania się komputera. Pozdrawiam.

04 paź 2017, 21:49
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

04 paź 2017, 21:49
W takiej sytuacji winnym raczej jest elektronika, podobne objawy dają uszkodzone kondensatory, ale przyczyn może być dużo.
Myślę, że urządzenie powinno trafić do serwisu.

29 lis 2017, 19:09
vincetti

vincetti

29 lis 2017, 19:09
Witam, przepraszam za zaniedbanie tematu ale ostatnio nie cierpię na nadmiar czasu i temat wyleciał mi z głowy. Niestety laptop ześwirował już totalnie. Wiesza się jak tylko jest okazja, potrafi sobie "zablokować" losowy znak na klawiaturze i trzymać go zablokowanego aż do twardego restartu komputera (ponieważ nic innego nie pomaga) oraz gubi sobie sieć wi-fi od tak sobie i również tylko restart pomaga mu połączyć na powrót sieć bezprzewodową. Niestety wydaje mi się że muszę się z nim rozstać (jak nie z zawsze cenionym niegdyś IBMem) gdyż bardzo zmartwiło mnie takie zachowanie laptopa który może nie był z wysokiej półki, ale ma niecałe dwa lata (kupiony w maju 2016) i był traktowany jak jajko gdyż nie służył nigdy jako komputer mobilny. Nawet ekran był zamknięty w sumie maksymalnie 10 razy od nowości. Niestety gwarancji już dawno nie posiadam. Pozdrawiam.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo