Nie włącza się

09 paź 2017, 17:22
Shurima

Shurima

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Nie włącza się

09 paź 2017, 17:22
Witam.
Jestem posiadaczką laptopa lenovo g50-30 lecz niestety nie chcę się włączyć świeci jedynie dioda na czerwono od bateri i biała dioda od zasilania oraz co jakiś czas przy próbie włączenia słychać cd-rom. Także strasznie nagrzewa się w jednym miejscu chip TT8586E.
Proszę o pomoc.

Re: Nie włącza się

09 paź 2017, 18:01
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

09 paź 2017, 18:01
Z opisu wynika, że uszkodzona płyta główna (lub inny kluczowy podzespół, grzanie jednak wskazuje na uszkodzenie płyty głównej). Jeśli urządzenie jest na gwarancji - serwis gwarancyjny (niezgodność towaru z umową w miejscu zakupu lub: http://serwis.lenovozone.pl/ ); jeśli jest po gwarancji - dowolny dobry serwis komputerowy.

09 paź 2017, 18:12
Shurima

Shurima

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

09 paź 2017, 18:12
Czy to uszkodzenie jest poważne ? Konieczna jest wymiana płyty głównej ? Laptop nie posiada gwarancji. Jaki mniej więcej byłby koszt naprawy ?

09 paź 2017, 18:21
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

09 paź 2017, 18:21
Na dobrą sprawę może to być tranzystor za 2zł, może to być układ scalony którego wymiana będzie się wiązała z użyciem kilku ciekawych narzędzi i koszt wtedy leci do góry do kilkuset złotych.

Zdalna diagnoza w takiej sytuacji jest nie możliwa. Musi go rozebrać elektronik który dokona pomiarów i na ich bazie przedstawi diagnozę.
Przeważnie taka ekspertyza to koszt ok 70-120zł. Przeważnie naprawa płyty głównej jest w okolicy 200-500zł (zależy co trzeba wymienić). W przypadku kontynuowania naprawy, przeważnie nie ponosi się kosztów ekspertyzy - zależy od serwisu. Serwis powinien później udzielić gwarancji na naprawę od 3 do 6 miesięcy.

Wiem, że tutaj naprawiają w miarę solidnie: https://quickfix.pl/uslugi/naprawa-plyty-glownej/ masz 300zł + koszt części.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo