Problem z mini jackiem w Lenovo G500

23 sty 2017, 23:12
radires

radires

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Problem z mini jackiem w Lenovo G500

23 sty 2017, 23:12
Witam, przepraszam ,że piszę w wątku o Lenovo G50-70 ,ale jestem nowy i nie wiem jak założyć nowy wątek.
Mój problem: dzisiaj kupiłem zewnętrzny mikrofon (nie ten co w słuchawkach) i po podłączeniu go do mini jack'a on nie działa. Próbowałem sporu sposobów: instalowałem Realtka itd. mimo to nadal jest ten problem. Dowiedziałem się ,że można zamienić wejście na słuchawki tak by w nich działał mikrofon ,ale nie wiem jak to zrobić (w moim laptopie jest jeden mini jack na którym jest ikonka słuchawek). Proszę o odpowiedź. Posiadam Laptop Lenovo G500.

Pozdrawiam

Re: Problem z mini jackiem w Lenovo G500

23 sty 2017, 23:22
UserWithoutName

UserWithoutName

Celny Kursor 622 posty 233 pkt.

23 sty 2017, 23:22
W laptopie masz wejście typu "jack combo" lub "audio combo". Po prostu zamiast osobnego wejścia na słuchawki i mikrofon jest to 2-w-1. Potrzebujesz przejściówki, szukaj pod hasłem "4-pin jack".
np. takiej jak ta: http://allegro.pl/adapter-jack-3-5mm-4- ... 29547.html

24 sty 2017, 11:22
radires

radires

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

24 sty 2017, 11:22
Witam ponownie, otóż ową przejściówkę posiadam ale po podłączeniu mikrofonu (do czerwonej) nic się nie dzieje.
Więc problem nadal jest. I mam pytanie czy to jest wina przejściówki czy jack'a bo słuchawki po podłączeniu do jack'a i do przejściówki działają natomiast mikrofon już nie ,a był on kupywany wczoraj. A jeśli problem leży w czymś innym?
Czy trzeba coś ustawiać w laptopie G500? I czy macie jakiś pomysł dlaczego po zainstalowaniu Realtka nie mogę go włączyć wpisuje w wyszukiwaniu programów i nic na pasku również nic. Proszę o pomoc.

25 sty 2017, 11:55
Ekspert Lenovo

Ekspert Lenovo

moderator 159 posty 0 pkt.

25 sty 2017, 11:55
radires napisał(a):
Witam ponownie, otóż ową przejściówkę posiadam ale po podłączeniu mikrofonu (do czerwonej) nic się nie dzieje.
Więc problem nadal jest. I mam pytanie czy to jest wina przejściówki czy jack'a bo słuchawki po podłączeniu do jack'a i do przejściówki działają natomiast mikrofon już nie ,a był on kupywany wczoraj. A jeśli problem leży w czymś innym?
Czy trzeba coś ustawiać w laptopie G500? I czy macie jakiś pomysł dlaczego po zainstalowaniu Realtka nie mogę go włączyć wpisuje w wyszukiwaniu programów i nic na pasku również nic. Proszę o pomoc.

Czy jack na przejściówce wygląda tak jak tutaj:

Obrazek

Ważnym jest aby były na nim te 3 pierścienie dzielące jacka na 4 sektory. Z taką przejściówką wszystko powinno działać...

Pozdrawiam!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo