Re: Problem z kartą wifi - Ciągłe rozłączanie z siecią

08 lut 2016, 23:43
UserWithoutName

UserWithoutName

Celny Kursor 622 posty 233 pkt.

08 lut 2016, 23:43
Pochodź trochę z laptopem i obserwuj gdzie zasięg tych sieci rośnie / maleje to się dowiesz, który sąsiad nadaje jaką sieć :D

Czyli już doszliśmy (przynajmniej na tę chwilę) do wniosku, że ten tryb Auto nie jest zbyt mądry ;) Przy 2-3 sieciach źle działa, co to by było w przypadku, gdy wokół jest ponad 10 sieci WiFi (ja tak mam... niestety) ;)

Co do tego dublowania, to nie jestem pewny czy to rzeczywiście było dublowanie. Ten program tak działa, że nawet jak sieć przestaje nadawać to jest na liście, tylko ten pasek zasięgu jest pusty. Gdy były dwie sieci z tą samą nazwą to paseczek jednej był prawie pusty.

10 kwi 2016, 15:04
Luk922

Luk922

Początkujący User 10 posty 0 pkt.

10 kwi 2016, 15:04
Mam nadzieję że nie robię odkopu :D Ale jako autor tematu czuję się zobowiązany do przekazania informacji co do efektów. Minęły już 2 miesiące od walki z problemem i ku mojemu szczęściu mogę śmiało powiedzieć że udało się problem rozwiązać :) Tak jak wtedy ustawiłem stały kanał, tak do tej pory nie mam już żadnych problemów z siecią :) Piszę to bo szukając informacji w internecie kiedyś to wiele osób miało problem, więc jeśli tu trafią może będą mogli sobie pomóc :) Także dzięki za pomoc :)

10 kwi 2016, 21:27
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Młody Klikacz 149 posty 53 pkt.

10 kwi 2016, 21:27
A ja jeszcze dodam, że można wyłączyć telefonicznie " DarmoweOrange WiFi ", nie będzie ci obciążać transmisji oraz podstawa to zmiana hasła routera z admin na inne.

08 mar 2017, 12:16
maciejalek

maciejalek

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

08 mar 2017, 12:16
Cześć!
Posiadam ten sam problem, co autor wątku. Mam swojego lapka od jakiegoś czasu, ze dwa lata. Obecnie, po przeprowadzce, mam słabszy zasięg sieci. Patrzyłem InSSIDerem, kanał router wybiera najmniej obciążony. Ale to, co wyprawia karta, jest nie do opisania. Radzę sobie podobnie jak Autor - ustawiam hotspot w telefonie i się z nim łączę. To jest klikam połącz, bo to połączenie się nie udaje, natomiast nawiązuję połączenie z siecią, do której chciałem wcześniej się podłączyć. Cyrki.
Generalnie do tej pory działo mi się tylko w mieszkaniu, gdzie mam słaby zasięg. Dziś jednak wziąłem lapka do pracy i to samo, a wcześniej nie było żadnych problemów! Choć tu sytuacja nieco inna - łączył się z siecią na około 1s, po czym rozłączał.
Dodam jeszcze, że na początku Windows miał problem z zapamiętywaniem haseł do wi-fi - nawet po uśpieniu tylko musiałem od nowa wpisywać hasło, po pewnym czasie to zanikło.

I teraz perełka:
tych problemów nie zaobserwowałem ani na linux mint, ani na fedorze [mam zainstalowane obok windy].

Jakieś rady?

24 kwi 2017, 19:58
Sewron

Sewron

Początkujący User 4 posty 10 pkt.

24 kwi 2017, 19:58
Ziomek tez miałem ten problem z wifi w tym lenovo y510p po przeinstalacji.Zainstalowalem Intel PROSet/Wireless ze stronny intela pod swoj system musisz wybrac https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=2230 dla karty Intel Centrino N2230.Ja pobralem dla windows 8.1 64 bit to Intel® PROSet/Wireless Software and Drivers for Windows 8.1,oraz ze w karcie masz bluetootha musisz pobrac jeszcze Intel® PROSet/Wireless Software for Bluetooth® technology for Windows 8.1* 64-bit (to jest do modemu bluetooth dlatego brak sterow do niego lub stery zainstalowane automatycznie przez Windowsa powoduja blad bo wifi i bluetooth nadaja 2,4ghz).
Mysle ze gdy zainstalujesz te najnowsze stery dla wifi i bluetooth (sa razem w jednej karcie)ze strony intela dla karty wifi intel 2230 problem przejdzie.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo