Laptop lenovo z 51-70 sam się wyłacza

03 wrz 2019, 18:52
maciek36510

maciek36510

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Laptop lenovo z 51-70 sam się wyłacza

03 wrz 2019, 18:52
Od kilku dni mam problem laptop sam się nagle wyłącza (sam bez niczego gaśnie) podczas pracy.
Próbowałem na odłączonej baterii i to samo ;(

Wyłożenie i włożenie wejść do baterii ponownie i laptop się włącza popracuje chwile i potem znów się rozłącza.

Dodatkowo nie zmienia się czas w laptopie.

Niedawno musiałem także wymień klawiaturę ,gdyż nie działało kilka przycisków.

Ktoś wie co to może być ????

Re: Laptop lenovo z 51-70 sam się wyłacza

06 wrz 2019, 12:20
admin

admin

moderator 1378 posty 35 pkt.

06 wrz 2019, 12:20
Takie problemy z zasilaniem raczej nie wróżą dobrze - miejmy nadzieję, że wina nie leży po stronie płyty głównej.
Najszybciej i najprzyjemniej byłoby sprawdzić inny zasilacz - jeśli to jego wina to naprawa jest prosta i niezbyt kosztowna. Masz taką możliwość?

Swoją drogą - co masz dokładniej na myśli pisząc, że nie zmienia się czas w laptopie?

06 wrz 2019, 20:11
maciek36510

maciek36510

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

06 wrz 2019, 20:11
Tzn. tak

Na zasilaczu i baterii się wyłącza. I jak poruszę stykiem od baterii tzn. włożę i wyłożę to się włączy. I jak poruszę mocniej to się rozłącza.

Czas nie przestawia się na pasku u dołu puplitu. Czytałem coś o baterii BIOSU ,ale nwm czy to to ?

07 wrz 2019, 12:45
admin

admin

moderator 1378 posty 35 pkt.

07 wrz 2019, 12:45
Objawy które opisałeś niestety wskazują na usterkę mechaniczną, z którą nie będziemy w stanie sobie poradzić za pośrednictwem forum :(
Najlepiej by było oddać sprzęt do serwisu, by tam specjaliści stwierdzili co dokładnie jest przyczyną.
Jeśli zaś chodzi o baterię - mówisz o baterii CMOS. Możesz ją bez problemu wymienić sam (upewnij się jednak że kupujesz dokładnie taką samą!). Wymiana tej baterii nie powinna być powiązana z resztą objawów, o których piszesz (wyłączanie się), ale jest niezerowa szansa, że jednak coś te sprawy łączy :)

Podsumowując - sugerowałbym na początek wymienić baterię CMOS, a jeśli objawy nie ustąpią - oddać sprzęt w ręce profesjonalistów.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo