Szwankuje wyszukiwarka kontaktów

22 maja 2018, 14:58
marion

marion

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

Szwankuje wyszukiwarka kontaktów

22 maja 2018, 14:58
Witam,

Mam ostatnio problem z wyszukiwarką kontaktów. Jeszcze do niedawna wszystko było OK - po wpisaniu pierwszych liter wyszukiwarka podawała poprawnie każdy wynik wyszukiwania. Teraz działa wybiórczo - jedne kontakty znajduje, inne nie. Szukając konkretnego kontaktu, którego nie znajduje wyszukiwarka, muszę więc przeszukiwać całą listę kontaktów ręcznie (gdyż nie zawsze pamiętam jak dany kontakt został zapisany).

Ktoś miał podobny problem? Jak go rozwiązać?
Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Szwankuje wyszukiwarka kontaktów

22 maja 2018, 16:35
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2547 posty 1569 pkt.

22 maja 2018, 16:35
Łączy coś kontakty których nie wyszukuje? Przykładowo zapisane w taki sam sposób? Na tym samym koncie? Brak numeru telefonu lub coś jeszcze innego?

23 maja 2018, 07:39
marion

marion

23 maja 2018, 07:39
Nie widzę powiązania braku wyszukiwania z jakiegoś powodu. Nie ma w tym wg mnie żadnej logiki.

Przykłady:
- wpisuję "he" i wyskakuje "Hestia", ale nie pokazuje kontaktu z imieniem "Henryk",
- wpisuję "ma" - pokazują się kontakty zawierające litery ma, czyli typu MArcin, MArta, MArzena, MAria, MAriusz, MArcin, ale MAma już nie widać,
- mam 6 kontaktów zaczynających się na F - wyszukiwarka po wpisaniu F pokazuje tylko dwa.
itd.

Wyszukiwarka działała poprawnie i nagle przestała pokazywać w wynikach szukania niektóre kontakty.

23 maja 2018, 12:03
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2547 posty 1569 pkt.

23 maja 2018, 12:03
Wnioskuję, że problem jest z "dialerem" czyli tym czymś co wybiera numery, niestety możesz mieć inną wersję niż ja mam.

1. Otwórz go, na górze obok miejsca do wpisywania jest "3 pionowe kropki" -> wybieramy ustawienia, spróbuj to przejrzeć.
2. aplikacja "kontakty" -> "3 pionowe kropki" (górny prawy róg u mnie) - lub mogą być gdzieś indziej -> Kontakty do wyświetlenia -> zaznacz "wszystkie kontakty"

25 maja 2018, 12:54
marion

marion

25 maja 2018, 12:54
grzemach napisał(a):
niestety możesz mieć inną wersję niż ja mam.

Mam Lenovo K50-t5, Android 5.1.1

Sprawdziłam obydwie opcje:
nr 1 - nie widzę nic "podejrzanego"
nr 2 - były zaznaczone "wszystkie kontakty".

Jakieś kolejne pomysły...?

25 maja 2018, 13:17
marion

marion

25 maja 2018, 13:17
Na jakimś innym forum znalazłam poradę, żeby wyszukiwać kontakty poprzez widget wyszukiwarki Google na pulpicie - i tu faktycznie wyszukiwarka pokazuje kontakty, których nie widzi wyszukiwarka aplikacji Kontakty. Oczywiście pojawił się dodatkowy pasek na pulpicie - wolałabym go unikną, ale jak na razie innego wyjścia nie mam...

25 maja 2018, 13:33
admin

admin

moderator 1179 posty 35 pkt.

25 maja 2018, 13:33
Zawsze jest opcja przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych (po uprzednim backupie danych) :)

Możesz też spróbować zainstalować inną aplikację typu dialer i jej używać.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo