Mój Lenovo K 6 Note "umiera"

26 sty 2018, 13:14
Kierowniczka89

Kierowniczka89

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Mój Lenovo K 6 Note "umiera"

26 sty 2018, 13:14
Hej. Telefon mam od lipca 2017 z przedłużenia nr tel w salonie Play, zdecydowałam się na ten model bo ma bardzo dobre parametry uwzględniając jego cenę. Wszystko było super, bateria nawet przy włączonym LTE potrafiła trzymać nawet i 3 dni, system również działał płynnie bez jakichkolwiek zacięć. Niedawno minęło pół roku odkąd z niego korzystam i z dnia na dzień bateria którą ost ładuje co wieczór na full ledwo trzyma do następnego dnia i to przy bardzo rzadkim włączaniu LTE. Aplikacje też wariują. Przy pisaniu sms'ów klawiatura sama się chowa, odtwarzacz muzyki i youtube zatrzymują się same w trakcie słuchania piosenek, tak jakby tel sam pauzował utwory co jest mega wkurzające bo dzieje się tak nawet co kilka sekund. Proszę pomóżcie i podpowiedzcie co robić. Pozdrawiam

Re: Mój Lenovo K 6 Note "umiera"

26 sty 2018, 21:55
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

26 sty 2018, 21:55
Zacząłbym od zrobienia hard resetu (reset do ustawień fabrycznych).

Możesz też usuwać poszczególne aplikacje które nie wiesz co robią, lub nie używasz od dłuższego czasu, ale HR powinien być lepszy. Jeśli HR nie pomoże - niestety serwis.
PS. po resecie, instaluj raczej wolno aplikacje - może któraś z nich coś mieszała.

27 sty 2018, 20:48
Kierowniczka89

Kierowniczka89

27 sty 2018, 20:48
Hej dzięki za podpowiedź. Faktycznie po blokowałam aplikacje których nie używam i problem się skończył, mam nadzieję że na długo. Chodź nie mam pojęcia która apka mogła namieszać, jeżeli już jakieś pobieram to sprawdzam czy są bezpieczne. Mam nadzieje, że bateria tez się jakoś unormuje. Pozdrawiam

28 sty 2018, 00:18
grzemach

grzemach

28 sty 2018, 00:18
Prawdopodobnie któraś się zawiesiła/zawieszała lub robiła coś czego nie powinna - diagnoza może być ciężka, a czasami nie możliwa. Drugą opcją (dlatego HR), jest, że któraś aktualizacja się delikatnie wywaliła i HR rozwiązałby też problem (na 95%) - jeśli to aktualizacje by były.

Pozostałe opcje to niestety problemy sprzętowe (płyta główna, pamięć itd) lub ogólne z oprogramowaniem... tak czy siak, jeśli po HR - ciągle telefon wariuje wtedy serwis tylko pomoże :)

29 sty 2018, 19:31
Kierowniczka89

Kierowniczka89

29 sty 2018, 19:31
Hej. Na szczęście się odrodził, śmiga jak dawniej. Aż się serce radowało jak po wieczornym ładowaniu na full przez noc uciekło tylko 2 % baterii a nie jak ost 20 % ... I znów muzyki bez problemowo mogę słuchać. Codziennie mam styczność z różnymi telefonami w pracy ale na bebechach aż tak to się nie znam, dobrze że są tacy co się znają i wiarę w sprzęt przywracają :)))) Pozdrawiam

29 sty 2018, 21:59
grzemach

grzemach

29 sty 2018, 21:59
Szczerze przyznam w sprzęcie też już trochę odleciałem.
Pozostało jeszcze trochę wiedzy, którą się wcześniej zdobyło, a że się dzielę - jakoś ona trwa :)

Cieszę się, że udało się odzyskać pełną sprawność telefonu. Pozdrawiam :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo