Tablet Lenovo Miix 300 czy może działać z wypiętą baterią, tylko na kablu podłączonym do sieci elektrycznej?

18 paź 2016, 16:35
Witajcie,

czy Tablet Lenovo Miix 300 może działać z wypiętą baterią, tylko na kablu podłączonym do sieci elektrycznej?

Pozdrawiam, Marcin

Re: Tablet Lenovo Miix 300 czy może działać z wypiętą baterią, tylko na kablu podłączonym do sieci elektrycznej?

18 paź 2016, 20:42
Bateria jest wbudowana i aby ją odłączyć należy urządzenie rozkręcić. Czy zadziała z odłączoną? Trudno powiedzieć na 100%, póki sam nie spróbujesz się nie przekonasz. Według mnie z tego względu, że tablet jest tak zaprojektowany (bateria niedostępna) - nie zadziała bez baterii.

Re: Tablet Lenovo Miix 300 czy może działać z wypiętą baterią, tylko na kablu podłączonym do sieci elektrycznej?

19 paź 2016, 15:09
Witajcie,

masz racje UserWithoutName, dopóki sam nie spróbuje nie przekonam się ale wolałbym to wiedzieć przed kupnem tego Tabletu a nie po. Uważam, że zadane pytanie jest istotne, ponieważ jak wiadomo używanie takiego Tabletu stale na baterii spowoduje, że jej wydajność spadnie po nie za długim czasie do stopnia, który zmniejszy użyteczność tego Tabletu. Dzwoniłem do serwisu Lenovo, nie byli w stanie udzielić mi odpowiedzi na to pytanie, zaproponowano abym zadzwonił z tym pytaniem do ctdipolska (http://www.ctdipolska.pl) - jest to autoryzowane centrum serwisowe, które w swojej ofercie serwisowej również naprawia Tablety Lenovo MIIX 300, tam również nie byli w stanie udzielić mi odpowiedzi na zadane pytanie, zaproponowali abym wysłał takie zapytanie na ich adres e-mail: infolinia@ctdi.com i, że postarają się odpowiedzieć w ciągu 24 godzin, pytanie wysłałem i jak na razie cisza. To jest zaskakujące ponieważ nie jest to pytanie, które można zaliczyć do trudnych, które wymaga szczególnej wiedzy z elektroniki, przecież chyba mają jakichś fachowców serwisantów, jeden z nich mógłby to sprawdzić w parę chwil i udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.
W związku z tym pojawia się następne pytanie, czy możemy ten Tablet traktować jako fajny produkt, sprzęt, który ułatwia nie tylko surfowanie po necie ale i również wspomagający pracę np. w MS Office (Tablet ten ma klawiaturę, którą można pod niego podpiąć), czy może powinniśmy traktować ten Tablet jako zabawkę, raczej niedługiego "jednorazowego" użytku, dla osób, które w chwili kupowania go nie zastanawiają się nad tym jak będzie działał i czy w ogóle będzie działał za jakiś czas w nie długiej przyszłości. Ten kto kupi ten Tablet i za czym zorientuje się co jest grane to będzie już za późno;(:).
W necie udało mi się znaleźć informację na temat baterii, która jest w tym Tablecie, jest to Battery 2 CELL 25.9 WH, Li-Poly. Nie udało znaleźć mi się sklepu, w którym można byłoby kupić tą baterie, ...utwierdza to w przekonaniu w tym co zostało powyżej napisane.

Może ktoś z Was ma taki Tablet i mógłby podzielić się wiedzą w związku z zadanym w temacie pytaniem?, za co będę wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Marcin

19 paź 2016, 23:22
Owszem to pytanie jest ważne, ale nie potrafię dokładniej pomóc - nie posiadam tego tabletu. W sieci nie znalazłem konkretnej informacji Tak / Nie. Słusznie zauważyłeś, że w przypadku awarii tego komponentu będzie problem z jego kupnem w Polsce. Udało mi się znaleźć tę część na eBayu i http://store.emprgroup.com.au. Ceny odstraszają bo są na poziom 250zł. Zamienników brak.

21 paź 2016, 23:41
Na ebayu jest bateria do tego Tabletu:

http://www.ebay.pl/itm/Akku-Battery-5B1 ... SwawpXtYMl

ta bateria to nówka i kosztuje 258 zł :-), poniżej natomiast jest link do strony, na której można kupić używaną baterię:

http://www.ebay.pl/itm/Lenovo-MiiX-3-10 ... SwgZ1XqiVV

cena tej baterii to 135 zł.

22 paź 2016, 00:18
Zawsze to jakaś alternatywa, ale mimo wszystko wychodzi dosyć drogo. Nie wiem jak jesteś teraz nastawiony do kupna tego tabletu, ale jeśli kiedykolwiek będziesz kupował baterię upewnij się czy będzie pasować. Numer części (FRU) podany w Hardware Mainteance Manual musi się zgadzać z tym na baterii.

22 paź 2016, 00:20
Na poniższym linku filmik na którym możemy zobaczyć w jaki sposób "fachowiec serwisant" ;) wypina baterię z Tabletu Miix 300

https://www.youtube.com/watch?v=odusCM_VWp0

22 paź 2016, 00:46
Oczywiście masz racje UserWithoutName - "Numer części (FRU) podany w Hardware Mainteance Manual musi się zgadzać z tym na baterii" - to jest podstawa.

Bardzo podoba mi się ten Tablet, nie tylko pod względem wizualny ale i również ze względu na jego funkcjonalność, może w najbliższych dniach wiedzę na zadane w temacie pytanie zdobędziemy. W najbliższych dniach podejmę również decyzję czy kupię czy może nie kupię tego Tabletu.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo