Lenovo Miix 300 - folia ochronna na ekran

26 cze 2017, 15:38
miix300

miix300

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Lenovo Miix 300 - folia ochronna na ekran

26 cze 2017, 15:38
Niedawno zakupiłem tablet z klawiaturą Lenovo Miix 300. Niestety w instrukcji nie było ani słowa o folii ochronnej która znajdowała się na ekranie tego tabletu. Nie wiem czy to folia ochronna na czas transportu, a po zakupie powinno się ją odkleić, czy jest to folia z którą można używać tablet? W moim przypadku już po dwóch miesiącach użytkowania folia zaczęła robić się matowa więc stwierdziłem że zakupie szkło hartowane z którego jestem bardzo zadowolony przy użytkowaniu telefonu. Czy ten tablet ma jakiś inny dotyk niż Lumia 640? W telefonie mogę korzystać z długopisu dotykowego (zakończonego gumeczką). Natomiast w tablecie Miix 300 ten długopis nie działa. Jeśli jest inny dotyk czy zadziała przez szkło hartowane?

Re: Lenovo Miix 300 - folia ochronna na ekran

26 cze 2017, 18:30
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

26 cze 2017, 18:30
Na dobrą sprawę są dwa rodzaje ekranów dotykowych: pojemnościowy i rezystancyjny.
Tutaj opis i różnice: http://ittechblog.pl/2011/03/12/ekran-r ... mnosciowy/

Wg opisu który znalazłem, w Mixx 300 jest pojemnościowy. Nie ma problemu, aby zastosować w nim szkło hartowane.

26 cze 2017, 19:24
sig

sig

Prawdziwa Ikona 663 posty 329 pkt.

26 cze 2017, 19:24
Ekranów oporowych nie stosuje się chyba już od dłuższego czasu. Jeśli guma wspomnianego rysika jest pokryta warstwą przewodzącą prąd, powinien działać.

26 cze 2017, 20:33
miix300

miix300

26 cze 2017, 20:33
Tak jak pisałem rysik, a raczej długopis z gumką jest przeznaczony typowo do tabletów. Lumia 640 działa na nim bez żadnych problemów natomiast Miix300 nie reaguje. Raz może dwa razy był jakiś kontakt jak przycisnąłem mocniej do ekranu (bardzo mocno).
Czy to może być wina tej folii ochronnej która jest standardowo przyklejona na ekran? Zazwyczaj jak kupuje się nowy sprzęt są takie folie zabezpieczające na czas sprzedaży i transportu, ale ta wygląda jakby miała nie być odklejana (nie ma tam w żadnym narożniku paska ułatwiającego oderwanie folii).

28 cze 2017, 11:20
miix300

miix300

28 cze 2017, 11:20
Dla zainteresowanych tematem odnośnie szkła hartowanego.

Zakupiłem szkło hartowane H9 i odkleiłem folię ochronną która była oryginalnie przyklejona na tablet. Po odklejeniu folii również brak reakcji na długopis z gumką (rysik). Przykleiłem szkło i okazuje się że palcem jest OK, ale długopis również nie działa.

UWAGA! Jeśli ktoś używa tablet z klawiaturą jako urządzenie 2w1 to po naklejeniu szkła tablet nie mieści się w stacji dokującej.

Mam wrażenie że w tym tablecie dotyk jest kiepskiej jakości. Raz działa dobrze, a raz trzeba przyciskać mocniej tak jakby się wieszał. Myślałem że to może słabe parametry urządzenia, ale od nowości został w nim tylko zaktualizowany system i wgrany pakiet office, open office i program sprzedażowy.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo