LENOVO Miix 300-10 IBY - BIOS UEFI nie odczytuje bootowalnego pendrive

09 paź 2017, 11:14
caamel

caamel

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

LENOVO Miix 300-10 IBY - BIOS UEFI nie odczytuje bootowalnego pendrive

09 paź 2017, 11:14
Cześć,

Mam problem z Miix 300-10IBY. Domyślnie zainstalowany Win10 działa dramatycznie, więc chciałem zainstalować czystą 7 albo chociaż 10 od zera i poustawiać wszystko po swojemu. Niestety dzięki ograniczonemu BIOS UEFI nie jest to takie proste jakby się wydawało. Próbowałem już chyba wszystkimi metodami znalezionymi w necie. Próbowałem z FAT32 i NTFS, różne ustawienia w Rufusie, różne peny o różnych wielkościach, kopiowanie plików ręcznie na USB, Secure Boot wyłączony, czekałem aż pen pojawi się na liście, ale nic z tego.

Kłopot polega na tym, że UEFI nie widzi żadnego poprawnie zbootowanego pena oprócz takiego zrobionego jako kopia z dysku recovery. Na tym mi nie zależy, bo chce zainstalować czysty (oryginalny) system.

Może mi ktoś pomóc? Bo dla mnie to jest nieprawdopodobne żeby nie można było zainstalować z pena innego systemu niż ten z recovery.

Re: LENOVO Miix 300-10 IBY - BIOS UEFI nie odczytuje bootowalnego pendrive

09 paź 2017, 11:48
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2587 posty 1569 pkt.

09 paź 2017, 11:48
Metoda 1:
Pobierasz Windows 10, media creation tool: https://www.microsoft.com/pl-pl/softwar ... /windows10
Uruchamiasz i tam jest tworzenie nośnika dla "aktualizacji INNEGO komputera" - wybierasz tą opcje.
Metoda 2:
Start -> Ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie -> resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego
Metoda 3:
Wspomniany Rufus, w nim wybierasz "schemat partycji i system docelowy" jako "UEFI" lub "BIOS lub UEFI"
Reszta może zostać bez zmian. UEFI powinien wtedy wykryć pendriva. Ale lepsza jest metoda 1.Bo od razu masz pobrane pliki z serwera MS.

09 paź 2017, 12:11
caamel

caamel

09 paź 2017, 12:11
1: Robiłem tak. Obraz się zgrał na pena, ale UEFI go nie widzi. Gdyby to działało, to nawet nie byłoby tematu. Co z tego, że pobiera pliki bezpośrednio od MS, ale lapek nie widzi tego pena.
2: Ok, ale stan początkowy to jest taki jak był domyślnie, czyli z tym całym syfem od lenovo, więc nie o to chodzi. Chyba, że ta opcja przywraca do czystego win?
3: Wiem, tak jak pisałem, próbowałem już różne opcje, nie działa nie widzi.

09 paź 2017, 12:23
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2587 posty 1569 pkt.

09 paź 2017, 12:23
Spróbuj opcję 2. Nie jestem pewny czy przywróci z aplikacjami Lenovo czy nie. Nie używałem tej opcji nigdy :)
Przeważnie jak do mnie trafiały komputery to jedyną opcją było "OneKey Recovery" a wtedy całość leci z aplikacjami Lenovo. Ale w takich sytuacjach ja się cieszę, że w ogóle ta opcja zadziałała... więc nie przeszkadza mi to :)

PS. jak zrobisz, daj znać jak poszło.

14 paź 2017, 10:18
caamel

caamel

14 paź 2017, 10:18
Zrobiłem reset zgodnie z Twoją sugestią i tak jak myślałem, przywracany jest system do tego co wrzucił producent. Zrobiłem optymalizacje systemu i jakoś to działa, nawet względnie. Nie idealnie, ale można działać biorąc pod uwagę kompromisy. Nadal jednak uważam, że 10 na tym sprzęcie to pomyłka i jest wciskana "bo tak".
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo