Lenovo y700 nie widzi dysku SSD, a Windows tak

01 gru 2018, 15:57
Soboll

Soboll

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Lenovo y700 nie widzi dysku SSD, a Windows tak

01 gru 2018, 15:57
Witam, mam pewien problem ze swoim dyskiem SSD otóż pewnego dnia, po formacie dysku w menu bootowania BIOS przestał go widzieć. Zainstalowałem system na drugim dysku HDD i zobaczyłem w zarządzaniu dyskami, że system widzi go normalnie i nie ma z nim problemów. Ktoś wie z czym może być problem? Dodam, że zaktualizowałem BIOS, ale nic to nie dało. Dysk to INTEL 540S 180GB M.2.

Pozdrawiam!

Re: Lenovo y700 nie widzi dysku SSD, a Windows tak

03 gru 2018, 14:49
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

03 gru 2018, 14:49
Bardzo dziwna sprawa :)
Możesz napisać coś więcej o całej sytuacji?
Na wspomnianym dysku SSD miałeś system operacyjny, aż do momentu, w którym postanowiłeś instalatorem Windowsa z innego nośnika sformatować dysk i ponownie zainstalować Windowsa?
I w tym momencie dysk SSD zniknął z zakładki Boot w BIOSie, a więc zainstalowałeś Windowsa na HDD?
W Windowsie na HDD normalnie widzisz dysk SSD, możesz na nim zapisywać i odczytywać z niego dane?

Możesz napisać tutaj więcej szczegółów o tym, jak aktualnie sformatowany jest SSD?

03 gru 2018, 15:57
Soboll

Soboll

03 gru 2018, 15:57
Tak, w momencie gdy sformatowałem dysk ssd przestał on być widoczny w zakładce boot w biosie wiec system postawiłem na hdd i gdy odpalam diskmgmt widać normalnie, że dysk jest widoczny. Przebadałem go także programem ze strony intela do tego dysku i nie wykazał żadnych błędów. Mogę na nim przechowywać dane. Nie wiem co może być grane :(

03 gru 2018, 20:57
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

03 gru 2018, 20:57
Natrafiłem na podobną historię na anglojęzycznym forum Lenovo - tam chodziło o Y900, niemniej problem jest analogiczny.

Tam problem został rozwiązany poprzez sklonowanie partycji z Windowsem z HDD na SSD przy pomocy programu EaseUS Todo backup. Spróbuj takiego rozwiązania i daj znać, czy sytuacja się zmieniła ;)

03 gru 2018, 23:54
Soboll

Soboll

03 gru 2018, 23:54
Pomogło, nie wiem jak Ci dziękować! Chyba bym nigdy na to nie wpadł :D. Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo