System na SSD, HDD jako magazyn, HDD włącza się co jakiś czas i laguje komputer, włącza też wentylator

22 gru 2018, 22:21
Dzień dobry,
Posiadam Y700 z fabrycznie dyskiem HDD, doposażyłem go w SSD na M2 i sklonowałem tam system, nie sklonowała się nie wiedzieć czemu recovery.

Opis problemu:
co jakiś czas dysk postanawia się rozpędzać, jest to dosłownie na sekundę (uzyskuje 100%) i na menedżerze się wyłącza, ale zanim ucichnie jeszcze trochę minie. Jest dość uciążliwe, opóźnia pracę i komfort korzystania z komputera.

Re: System na SSD, HDD jako magazyn, HDD włącza się co jakiś czas i laguje komputer, włącza też wentylator

27 gru 2018, 03:54
Przyczyn takiego zachowania może być naprawdę sporo:
- płyta główna, z jakiegoś powodu sprawdza dysk, czy podpięty czy wykrywany czy coś tam jeszcze innego - może aktualizacja BIOSu rozwiąże problem
- system operacyjny:
- antywirus
- sprawdza czy jest podłączony, wykrywany itd lub inna usługa systemowa coś sprawdza na dysku
- jakaś aplikacja działająca w tle zaczytuje jakieś pliki (nawet pojedyncze)

Re: System na SSD, HDD jako magazyn, HDD włącza się co jakiś czas i laguje komputer, włącza też wentylator

02 sty 2019, 13:50
grzemach napisał(a):
Przyczyn takiego zachowania może być naprawdę sporo:
- płyta główna, z jakiegoś powodu sprawdza dysk, czy podpięty czy wykrywany czy coś tam jeszcze innego - może aktualizacja BIOSu rozwiąże problem
- system operacyjny:
- antywirus
- sprawdza czy jest podłączony, wykrywany itd lub inna usługa systemowa coś sprawdza na dysku
- jakaś aplikacja działająca w tle zaczytuje jakieś pliki (nawet pojedyncze)

-antywirus nie
-bios jest najnowszy

dodam, że to samo mam na Y520 po klonowaniu dysku(komputer dopiero kupiony),
Dysk na obydwu komputerach był klonowany Ease Us.

W jaki sposób, mogę to sprawdzić? Chciałem to sprawdzić zanim tutaj napisałem, ale w menedżerze nic nie znalazłem, a na infolinii nie uzyskałem innej pomocy, niż reinstalacja czystego Windowsa.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo