Karta graficzna

29 sty 2020, 21:51
adid0s

adid0s

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Karta graficzna

29 sty 2020, 21:51
Witam, niewiem czy w odpowiednim dziale pisze ale innych niema.

Mam problem kupiłem m91p i chcę dołożyć karte graficzną, tak wiem to komputer biznesowy ale ma I5-2400 więc można go wykorzystać. Na angielskich forum widziałem posty ze 750ti tu jest max i ze na 100% podejdzie lecz ja chce gtx 960 z gdyż ma wydajność o 1/2 lepszą od 750 i żeby była na zapas gdy wymienię wszystko z płytą główną. I teraz się pojawia problem gdyż innym działa innym nie, piszą ze to wina biosu i chyba gdzieś jest zmodyfikowany do obsługi tych nowszych. Na stronie lenovo widziałem że są drivery od nvidi obsugujące do nawet gtx 1080. I teraz pytanie czy to takie łatwe ze zaktualizuje drivery na najnowsze i karta będzie działać, czy jednak bios będzie uparty. Zależy mi na tym gdyż podzespoły będą kupione od prywatnych osób, i nie będzie szans na zwrot( mówię o karcie i zasilaczu) Gdyż 400zł powiedzmy stracę bo nie będą mi one potrzebne bo nie ma karty to po co zasilacz. Więc ktoś ogarnia bardzo komputery i pomoże ?

Piszę najpierw na polskim forum jak nic to na angielskim bo tu się lepiej dogadam. Pozdrawiam

Re: Karta graficzna

30 sty 2020, 12:24
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2618 posty 1569 pkt.

30 sty 2020, 12:24
Cześć,
Karty graficzne raczej nie są limitowane. Tutaj chodzi bardziej o technologię wykonania złącza (ale to w przypadku 750 i 960 jest takie same), natomiast problemem może być właśnie zasilacz. 960 - wymaga dodatkowego mocnego zasilania oraz mieć odpowiednie wtyczki (lub kupić przejściówki).
W przypadku niezadziałania, przyczyn może być dużo, ale jeśli nawet ekranu startowego nie widać - obstawiam przeważnie problem z zasilaniem.
Wg tego wątku: https://forums.lenovo.com/t5/ThinkCentr ... -p/3396929 - gtx 960 powinna działać bezproblemowo.

Zawsze możesz się dogadać z kimś lokalnie, aby podjechać i sprawdzić czy Twój komputer się uruchomi - droższe rozwiązanie, ale jak się uruchomi - to masz pewność.

30 sty 2020, 16:01
adid0s

adid0s

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

30 sty 2020, 16:01
Zasilacz to nie problem bo zgodnie z wymiarami coolermaster master elite 600w wejdzie a wtedy kartę bym kupił. Tutaj chodzi o to właśnie że piszą że pasuje a może nie pasować przez jakiś błąd. Trochę mnie upewniłeś z tym by kogoś poprosić by pożyczył kartę i sprawdzić czy komputer ją widzi. Wtedy jak ogarnę ją to zaktualizuje bios i drivery od procka i karty, tyle starczy by poprawnie się uruchomiła czy coś jeszcze aktualizować ?
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo