Moto G4 plus brak transferu danych

24 lut 2017, 20:22
ivona.rw

ivona.rw

Początkujący User 3 posty 25 pkt.

Moto G4 plus brak transferu danych

24 lut 2017, 20:22
mam dwie karty Sim.
Niestety w Moto G4 plus nie jest na żadnej aktywny transfer danych.
Chociaż smartfon proponuje kilka możliwych ustawień od podstawowego do wyboru tylko jednej karty sim jako głównej w żadnym z ustawień nie działa transfer.
Sprawdzałam: z jedną karta Sim też nie ma transferu. Karty są sprawne - sprawdziłam w innym telefonie.
Czy ktoś ma taki błąd? Czy można coś z tym zrobić czy telefon jest po prostu uszkodzony?
Telefon jest nowy, mam go drugi dzień i nie jest absolutnie uszkodzony mechanicznie.

Re: Moto G4 plus brak transferu danych

24 lut 2017, 20:30
sig

sig

Prawdziwa Ikona 667 posty 329 pkt.

24 lut 2017, 20:30
Telefon mam nadzieję kupiony w polskiej dystrybucji? Bo np w USA mają "inne" LTE, telefon stamtąd u nas zadziała co najwyżej z GPRS-em (w teorii są chyba telefony z 2 układami LTE dla ameryki i "reszty świata", ale jeśli nawet to nie w tej kategorii cenowej). Do tego dochodzą częstotliwości, które nie w każdym państwie są takie same.

24 lut 2017, 20:36
ivona.rw

ivona.rw

24 lut 2017, 20:36
Karty sim jak i telefon kupiony w "reszcie świata"

Zastanawiam mnie ta uwaga o częstotliwościach, ale skoro i karty i telefon kupione w tym samym kraju to powinno działać?

24 lut 2017, 20:45
sig

sig

Prawdziwa Ikona 667 posty 329 pkt.

24 lut 2017, 20:45
ivona.rw napisał(a):
Karty sim jak i telefon kupiony w "reszcie świata"

Zastanawiam mnie ta uwaga o częstotliwościach, ale skoro i karty i telefon kupione w tym samym kraju to powinno działać?

karta nie ma większego znaczenia, ale nadajnik/antena telefonu musi być przystosowany do określonej częstotliwości. Przy 2g (rozmowy głosowe) zadziała wszędzie, bo akurat tu jest jedna częstotliwość, ale przy 4g i wyżej już niekoniecznie, bo tu poszczególne państwa same ustalają jakie częstotliwości przeznaczą na LTE. Z tego co twierdzi wiki w Polsce będzie to będzie to 800 Mhz, 1800 Mhz oraz 2600 Mhz, upewnij się że kraj pochodzenia wykorzystuje przynajmniej jedną z nich.

24 lut 2017, 20:49
ivona.rw

ivona.rw

24 lut 2017, 20:49
na obu kartach mam ścieć a nie mam intrnetu.
Mam połączenie 3g i 4g

26 lut 2017, 19:45
PakuZen

PakuZen

Aktywny Gracz 2 posty 172 pkt.

26 lut 2017, 19:45
Sprawdzałeś APN'Y czy masz dobrze ustawione? Pobierałeś od operatora konfiguracje sieci?

27 lut 2017, 12:00
Ekspert Lenovo

Ekspert Lenovo

moderator 159 posty 0 pkt.

27 lut 2017, 12:00
ivona.rw napisał(a):
mam dwie karty Sim.
Niestety w Moto G4 plus nie jest na żadnej aktywny transfer danych.
Chociaż smartfon proponuje kilka możliwych ustawień od podstawowego do wyboru tylko jednej karty sim jako głównej w żadnym z ustawień nie działa transfer.
Sprawdzałam: z jedną karta Sim też nie ma transferu. Karty są sprawne - sprawdziłam w innym telefonie.
Czy ktoś ma taki błąd? Czy można coś z tym zrobić czy telefon jest po prostu uszkodzony?
Telefon jest nowy, mam go drugi dzień i nie jest absolutnie uszkodzony mechanicznie.

Spróbuj skorzystać z tych dwóch poradników:

http://www.thecellguide.com/moto-g-nodata.php
http://www.thecellguide.com/moto-g-noservice.php

Jeśli błąd będzie nadal występował, proszę o kontakt z działem technicznym (dostępny od poniedziałku do piątku, między godziną 9 a 18). Kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 295 49 50, albo poprzez czat: https://support.lenovo.com/pl/pl/livechatemea/

Pozdrawiam!

14 mar 2017, 19:17
konradinho

konradinho

Początkujący User 2 posty 34 pkt.

14 mar 2017, 19:17
Moja mama ma podobny problem z G3, spróbuję obu możliwości. Dzięki!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo