MOTO G4 Brak transmisji danych w roamingu (PLAY)

31 lip 2017, 09:04
f.koval

f.koval

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

MOTO G4 Brak transmisji danych w roamingu (PLAY)

31 lip 2017, 09:04
Witam, zakupiłem telefon MOTO G4 i niestety jest problem z danymi w roamingu - pojawia się wykrzyknik przy transmisji danych a przy danych komórkowych widzę napis "zawieszono" (bez roamingu jest "połączono").
Problem ponoć dotyczy tylko sieci PLAY oraz Androida 7 (telefon zaktualizował się do siódemki).
Jest wątek na forum Play, ale dowiedziałem się tam tylko że Lenovo pracuje nad rozwiązaniem (od Kwietnia!).
https://forumplay.pl/showthread.php/44444-Moto-Z-i-Moto-Z-Play-nie-dzia%C5%82a-internet-w-roamingu-krajowym-na-kartach-SIM-Play
Czy jest szansa że będzie to działać czy lepiej będzie oddać telefon do sprzedawcy ???

Re: MOTO G4 Brak transmisji danych w roamingu (PLAY)

08 sie 2017, 16:36
TechStar

TechStar

Początkujący User 10 posty 32 pkt.

08 sie 2017, 16:36
Skoro Lenovo nad tym pracuje to znakiem tego że nie musisz oddawać do sprzedawcy bo oni nigdy nie zawodzą.

17 wrz 2017, 10:09
marcinz666

marcinz666

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

17 wrz 2017, 10:09
Witam,
czy ktoś ma informacje na temat usunięcia wspomnianej wyżej usterki?
Z tego co wiem, to dla Lenovo P2 problem został już rozwiązany.

Obecnie po aktualizacji do 7.0 borykam się z tym samym problemem co autor wątku (nie sprawdziłem tego wątku przed aktualizacją, zakładałem że oficjalna aktualizacja ma po prostu działać).

Nie ukrywam, że jestem rozczarowany podejściem producenta. Używam telefonów serii Moto G od pierwszej edycji, ale chyba na tym będzie koniec...

17 wrz 2017, 23:11
Mobileo

Mobileo

Początkujący User 45 posty 0 pkt.

17 wrz 2017, 23:11
Sam etap aktualizacji niestety jest czasochłonny - wprowadzenie poprawek, testy i oficjalna dystrybucja nowego softu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Czasami z problemami roamingu (aktywacja) może pomóc aplikacja typu Roaming Control ;)

27 wrz 2017, 20:06
marcinz666

marcinz666

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

27 wrz 2017, 20:06
Ja doskonale rozumiem, że pewne rzeczy wymagają czasu, ale skoro dało się już zrobić aktualizację dla P2 która rozwiązała problem, oczekiwałbym że Moto G też ją dostanie w krótkim czasie.
A powiem szczerze, że niemiłą niespodzianką okazała się informacja od Pani na infolinii, która oznajmiła przyjmując moje zgłoszenie (miesiąc temu), że jestem pierwszą osobą, która w Polsce zgłasza taki problem (jakoś trudno mi w to uwierzyć).
Ale skoro wiedza o problemie u producenta jest żadna, to ciężko uznać, że problem, czy też klient jest traktowany poważnie.

Głównym argumentem przemawiającym za Motorolą był czysty Android, przez co zakładałem, że usunięcie ewentualnej usterki będzie łatwiejsze, a stabilność systemu większa (skoro nie dajemy swojej nakładki, łatwiej znaleźć problem, trudniej coś zepsuć).

Najwyraźniej byłem w błędzie.

16 gru 2017, 22:34
MARCIN PAWLIK

MARCIN PAWLIK

16 gru 2017, 22:34
Czy coś się zmieniło?
Dzisiaj odebrałem z serwisu moto G4 twierdzą że został telefon naprawiony. Po włożeniu karty sim sieci play informacja o stanie zawieszenia internetu dalej widnieje. Karta przełożona do tabletu lenovo tam 2 i internet po innych sieciach działa (tam jest and 5.0)
Moto g4 chodzi na androidzie 7.0.

28 gru 2017, 23:13
maniekmaniek

maniekmaniek

28 gru 2017, 23:13
Trzeba zaktualizować do poziomu zabezpieczeń z 1 września 2017 i po problemie.

23 sty 2018, 15:08
Rushha

Rushha

23 sty 2018, 15:08
Czy po prostu nie próbowałaś zrobić swojego oprogramowania Motorola Moto G4 Plus?
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo