Program do temperatury procesora i prędkości CPU fana?

29 kwi 2015, 08:16
AdamD

AdamD

Początkujący User 35 posty 3 pkt.

Program do temperatury procesora i prędkości CPU fana?

29 kwi 2015, 08:16
Napiszcie proszę aplikacje, które są w stanie pokazać temperaturę procka, obroty fana (przydatne do overclockingu i diagnostyki). Mogą być tak do Windowsa jak i Linuxa. Ja miałem na płycie ze sterownikami w Windows fajną apkę, ale przesiadłem się na Linuxa całkowicie i szukam jakichś na pingwina (Arch, Mint).

Re: Program do temperatury procesora i prędkości CPU fana?

29 kwi 2015, 09:30
Avodaya

Avodaya

Aktywny Gracz 161 posty 125 pkt.

29 kwi 2015, 09:30
Do samego sprawdzania temperatury, wystarczy "pierwszy lepszy" z googla, np SpeedFan.
Skoro chcesz się bawić w podkręcanie, to przyda Ci się program OCCT - mierzy tzw temperaturę w stresie. To znaczy uruchamiasz test a program obciąża procesor i/lub kartę graficzną i na bieżąco pokazuje wyniki. Żeby sprawdzić czy się przegrzewa, to potrzymaj go kilka minut. Jeżeli przekracza 70 stopni Celsjusza - to nie dobrze :D
Pierwszą rzeczą jak powinieneś zrobić to oczywiście oczyścić komputer z kurzy, następnie sprawdzić pastę termo-przewodzącą( jest ona miedzy radiatorem a prockiem) - jeśli jest skamieniał/twarda to należy ją delikatnie zeskrobać i nałożyć nową.

29 kwi 2015, 13:19
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

29 kwi 2015, 13:19
Witam.

Polecam program Everest . Dlaczego ???
Program jest dostepny w kilku wersjach wybierz Home (bo jest za darmo ) dostepny w jezyku polskim co daje duzy plus . Mozna przeprowadzic siedem testów wydajnosci procesora , mozemy je porównac swoj procesor z innymi dostepnymi . Program ten jest doskonały pod wzgledem sprawdzania wydajnosci podczas podkrecania czestotliwosci . Zawsze bedzie podawac wyniki pracy w danej chwili . Oczywiscie mozna tez przeprowadzic dokładne testy innich komponetów.

29 kwi 2015, 15:09
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

29 kwi 2015, 15:09
Swojego czasu korzystałem z triala HD Tune Pro, ale strasznie denerwowały mnie ciągle komunikaty o przedłużeniu aktywacji itp. więc po skończonym czasie na wersję próbną, przerzuciłem się na PCMark 7. Fajne narzędzie nawet dla początkujących, które fajnie obrazuje co się dzieje z komputerem. Nie trzeba "grzebać" w czeluściach programu, aby sprawdzić to i owo.

30 kwi 2015, 05:56
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

30 kwi 2015, 05:56
Program SpeedFan fajny prosty jeśli samo mierzenie temperatury, a pod kręcenia nie zawsze jest możliwe i dla początkujących
ciężkie do ogarnięcia z tego co zauważyłem po znajomych.

Program OCCT fajny i też w sumie prosty dla chętnych wiedzy :)

A tak na marginesie jak ktoś ma problem i chce by wentylator kręcił się po jakimś czasie od razu na max niech odłączy jeden kabelek od wentylatora.

30 kwi 2015, 09:48
Avodaya

Avodaya

Aktywny Gracz 161 posty 125 pkt.

30 kwi 2015, 09:48
zibiwit26 napisał(a):
A tak na marginesie jak ktoś ma problem i chce by wentylator kręcił się po jakimś czasie od razu na max niech odłączy jeden kabelek od wentylatora.

Ten żółty :D :D
Ktoś tu lubi rozrabiać :D

30 kwi 2015, 10:14
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo