Re: Odzyskiwanie danych .

05 sie 2015, 14:54
Kaleron

Kaleron

Początkujący User 4 posty 1 pkt.

05 sie 2015, 14:54
Fakt, że odzyskali Ci dane w mgnieniu oka świadczy, że to była jakaś bzdura. Właśnie do takich przypadków nadają się proste, darmowe programy, pozwalające informatykowi lub trochę bardziej zaawansowanemu użytkownikowi zaoszczędzić 100-200 zł. Do poważniejszych (droższych) przypadków potrzebne są już bardziej profesjonalne narzędzia programowe, a nieraz sprzętowe. Niektóre z nich, jak np. DMDE, są osiągalne finansowo i możliwe do opanowania (dobrze napisana instrukcja) dla większości ludzi, którzy trochę interesują się zagadnieniami odzyskiwania danych.
Ale masz rację - jeśli dane są naprawdę ważne, a ktoś nie czuje się na siłach, lepiej to komuś zlecić, niż coś zepsuć. Tu drugiej szansy nie będzie.
Sam wielokrotnie dostawałem zlecenia, z którymi ktoś już sobie próbował poradzić amatorskimi sposobami. Bardzo często utracone dane były już częściowo lub całkowicie nadpisane. Do najczęstszych błędów należą:
- przeinstalowanie systemu po fakcie utraty danych, czy to z płyty, czy z partycji recovery,
- próby naprawy systemu operacyjnego, chkdsk, defragmentacja, przywracanie systemu,
- normalne używanie komputera, laptopa, czy innego urządzenia, łącznie z pobieraniem i kopiowaniem plików, tworzeniem nowych dokumentów itd., niekiedy przez dłuższy czas po utracie danych - rekordzista chciał, żeby odzyskać mu zapisy z dyktafonu sprzed dwóch lat, mimo że dyktafon był w tym czasie w normalnej eksploatacji,
- sformatowanie dysku, utworzenie nowej struktury logicznej,
- ściąganie i instalowanie programów do odzyskiwania danych na dysku, z którego te dane zostały usunięte,
- odzyskiwanie danych bezpośrednio na dysk, z którego zostały stracone,
- próby naprawy uszkodzonego dysku przez użycie programów typu HDD Regenerator, czy programy do niskopoziomowego formatowania,
- zajeżdżanie uszkodzonych dysków próbami skanowania powierzchni,
- przeprogramowanie firmware w pendrivach lub kartach pamięci.

21 sie 2015, 00:16
Meredzio

Meredzio

Początkujący User 58 posty 13 pkt.

21 sie 2015, 00:16
Spróbować odzyskiwać, możesz TestDiskiem, darmowe oprogramowanie. Działa prawdopodobinie na Windzie, ale osobiście walczyłem tym programem na Parted Magicu w Hirenie i na mojej stacionarce z zainstalowanym już Linuxem. Oczywiście coś tam odzyskać się udało, ale na cuda nigdy nie licz. Najlepsi w odzyskiwaniu są biegli kryminalni, oni Ci znajdą wszystko :D Po za tym, jeżeli zależy Ci na kasie, to spróbuj sam TestDiskiem poradników jest od groma, a jak nie to inwestuj w jakąś pożądną firme (koszt od 200 zł do tysięcy), ale w tedy w razie co jak Ci ktoś coś, że tak wysłowie się kultularnie zrobi źle :D możesz z nim pertraktować. Oczywiście wszystko też zależy jak te dane zostały uszkodzone, Logicznie czy Fizycznie. Jeżeli Logicznie - TestDisk, jeżeli fizyczne, mało prawdopodobne, że coś zdziałasz sam.

26 sie 2015, 20:03
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

26 sie 2015, 20:03
ostatnio miałem okazje spr. programy z forum i powiem że ciężko miały jeden odzyskał dane tak jak chciałem getdataback pisząc szczerze

26 sie 2015, 21:38
NightAngel

NightAngel

Początkujący User 29 posty 9 pkt.

26 sie 2015, 21:38
tak getdataback jeszcze nie zawiódł

10 wrz 2018, 11:32
M4tiiii

M4tiiii

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

10 wrz 2018, 11:32
Ja tam wolę się nie bawić w informatyka i jak mi znikną dane wole oddać dysk czy jakiś nośnik do profesjonalnego serwisu komputerowego. Nie raz już słyszałem jak ludzie sami odzyskiwali dane za pomocą rożnych programów i jak się im nie udało to dopiero wtedy zanosili nośnik do serwisu ale było już za późno bo swoja praca uszkodzili nośnik. Osobiście wolę oddać nośnik z danymi do profesjonalnego serwisu i mieć pewność, że odzyskam swoje dane.

15 gru 2019, 11:49
ViolettBeane

ViolettBeane

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

15 gru 2019, 11:49
Korzystałem z RecoveryTool Data Recovery do odzyskiwania danych.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo