Odzyskiwanie danych .

02 maja 2015, 14:29
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

Odzyskiwanie danych .

02 maja 2015, 14:29
Witam .

Wczoraj mialem klienta który prosil mnie o odzyskanie jego danych z komputera . Dał komputer dziecku siostry zeby sie mógł pobawić potem okazalo sie ze nie ma części bardzo ważnych danych . Sprawa była na tyle prosta ze miał ustawione co miesięczne tworzenie kopii zapasowej . Wiec sprawa byla prosta . Podzielcie sie programami do odzyskiwania danych jakie według WAS sa do tego najlepsze .

Re: Odzyskiwanie danych .

02 maja 2015, 14:47
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

02 maja 2015, 14:47
Ja używam programu GetDataBack mega jeszcze mnie nie nie zawiódł.
Oczywiście gorąco polecam

02 maja 2015, 16:59
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

02 maja 2015, 16:59
Używam Redo Backup and Recovery. Jest dobry, ale miałem tylko raz z nim do czynienia (mam nadzieję, że więcej razy już nie będzie :) )

05 cze 2015, 22:58
Assasincreed

Assasincreed

Początkujący User 17 posty 7 pkt.

05 cze 2015, 22:58
Ja polece tu program Ashampoo Undeleter , aplikacja ta skanuje zaznaczoną powierzchnie dysku lub innego nośnika danych i wyświetla wszystkie skasowane pliki i informacje o możliwości odtworzenia ich. Obsługuje formaty NTFS, FAT 12, FAT 16, FAT 32. ;)

09 cze 2015, 10:09
Kagiebe

Kagiebe

Początkujący User 230 posty 46 pkt.

09 cze 2015, 10:09
Dorzucę trzy grosze bo moich typów nie wymieniono, mianowicie z prostszych aplikacji bardzo polecam R-Studio. Są kreatory i przejrzysty prosty interface. Skuteczniejszy ale mniej dopracowany dla końcowego usera program to Unstoppable Copier, trochę cięższy w obsłudze ale skuteczniejszy.

09 cze 2015, 13:24
Avodaya

Avodaya

Aktywny Gracz 161 posty 125 pkt.

09 cze 2015, 13:24
Assasincreed napisał(a):
Ja polece tu program Ashampoo Undeleter , aplikacja ta skanuje zaznaczoną powierzchnie dysku lub innego nośnika danych i wyświetla wszystkie skasowane pliki i informacje o możliwości odtworzenia ich. Obsługuje formaty NTFS, FAT 12, FAT 16, FAT 32. ;)

Też używam, generalnie ten program mi się kojarzy ze strachem: "a co ja zrobię jak się nie uda?" :oops:

08 lip 2015, 10:26
Kaleron

Kaleron

Początkujący User 4 posty 1 pkt.

08 lip 2015, 10:26
Do logiki DMDE. R-Studio też znam, ale w DMDE wygodniej mi się pracuje - pewnie kwestia przyzwyczajenia. W przypadkach sprzętowych Data Extractory Ace Labu - ale to już nie są inwestycje na pojedyncze przypadki. Poprawić MBR albo rozjechane partycje można każdym hex-edytorem. Generalnie jest dużo darmowych programów-małpek, które są dostatecznie proste w obsłudze i wystarczająco skuteczne, by przeciętny użytkownik mógł sobie samodzielnie poradzić z odzyskaniem przypadkowo skasowanych plików. Ważne, by przy tym stosować kilka podstawowych zasad:
- niczego nie zapisywać na nośniku, z którego zniknęły dane, nie instalować na nim żadnych programów, nie uruchamiać z niego systemu operacyjnego - przypadkowe nadpisanie utraconych plików bezpowrotnie uniemożliwi ich odzyskanie,
- nie męczyć skanowaniem dysków, które mają problemy z odczytem - w takim przypadku najlepiej wykonać kopię posektorową dysku (np. DMDE lub HD Clone - tu też jest dosyć duży wybór darmowych lub bardzo tanich programów) i odzyskiwać dane z kopii,
- nie naprawiać systemu operacyjnego, systemu plików, a także nie śpieszyć się z naprawą dysku - takie czynności, jak formatowanie, zmiana ustawień partycji, przywracanie systemu, defragmentacja, remapowanie uszkodzonych sektorów (o zerowaniu powierzchni dysku lub przeprogramowywaniu kontrolerów pamięci przenośnych nie wspominając!) także mogą utrudnić lub uniemożliwić odzyskanie danych.
I najważniejsza zasada - najpierw diagnoza, potem leczenie. Do diagnostyki dysków polecam MHDD i Wiktorię. Programami tymi można też próbować diagnozować problemy dysków SSD, ale ze względu na różnice w konstrukcji nie jest to proste, a rezultaty nie są w pełni wiarygodne. Błąd popełniony na etapie diagnozy lub czynności podjęte bez diagnozy mogą mieć nieprzewidywalne i nieodwracalne konsekwencje.

08 lip 2015, 16:03
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

08 lip 2015, 16:03
Tu masz fajnego linka na pewno którymś z tych programów się uda pozdro
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... anych.html

08 lip 2015, 18:04
Kaleron

Kaleron

Początkujący User 4 posty 1 pkt.

08 lip 2015, 18:04
Coś ten artykuł słaby merytorycznie:
"natomiast wadą – ograniczenie w odzyskiwaniu danych (jeśli w miejscu skasowanych danych zostaną zapisane nowe, to szanse na odzyskanie ich znacznie spadają)." - jest to wada każdego programu. Nadpisanych danych nie da się odzyskać i ktoś, kto bierze się za pisanie artykułu o programach do odzyskiwania danych powinien to wiedzieć.
HDD Guru wcale nie jest autorem, czy producentem MHDD - to też informacja łatwa do sprawdzenia. A poza tym opis tego programu zapewne został stworzony na podstawie znalezionych w internecie informacji, a nie na podstawie jakichkolwiek doświadczeń autora artykułu.

05 sie 2015, 13:43
Wertosis1

Wertosis1

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

05 sie 2015, 13:43
Witam, wg mnie lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym od lat. Sam miałem ostatnio taki problem, zaniosłem laptopa do takiego serwisu i wszystkie ważne zdjęcia, dokumenty mi tam odzyskali w mgnieniu oka. Samemu nie ma co grzebać jak się na tym nie zna, żeby jeszcze bardziej nie zepsuć :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo