Obraz dysku HDD

21 gru 2015, 16:04
Appartus

Appartus

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Obraz dysku HDD

21 gru 2015, 16:04
Witam serdecznie,
poszukuje kogoś kto posiada laptopa lenovo y580 z polskim systemem i mógł by zrobić dla mnie obraz całego dysku twardego za pomocą programu np clonezilla i wysłać. Padł mi dysk twardy, kupiłem nowy taki sam jak poprzedni.

Re: Obraz dysku HDD

21 gru 2015, 16:23
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2615 posty 1569 pkt.

21 gru 2015, 16:23
Kontaktowałeś się bezpośrednio z pomocą Lenovo w tej sprawie?

Może być zdecydowanie szybciej ;)

21 gru 2015, 17:41
Appartus

Appartus

21 gru 2015, 17:41
Tak, mogę zamówić sobie jedynie płyty instalacyjne za które musiał bym zapłacić ok 120 zł

21 gru 2015, 18:03
grzemach

grzemach

21 gru 2015, 18:03
Tam był domyślnie Windows 8?

Tutaj masz oficjalne obrazy od MS: https://msdn.microsoft.com/en-us/subscr ... downloads/ Jeśli nie możesz pobrać kopiujesz SHA1 do google i wyszukujesz kopii (po pobraniu możesz sprawdzić czy poprawny plik się zapisał)

Klucz do Windows 8.x jest zaszyty w BIOSie płyty głównej - więc powinno pójść bez problemowo. Jeśli okaże się, że aktywacja jest potrzebna i nie idzie przez internet - spróbuj telefonicznej.

To są czyste Windowsy więc potrzebował będziesz do tego pakietu sterowników, a te pobierzesz z tego miejsca:
http://support.lenovo.com/pl/pl/product ... eapad-y580

W razie czegoś, mam dwa obrazy płyt Windows 8 i 8.1 PL 64 bity. Mogę Ci wystawić do pobrania.

21 gru 2015, 18:05
UserWithoutName

UserWithoutName

Celny Kursor 622 posty 233 pkt.

21 gru 2015, 18:05
Czy ten obraz dysku rzeczywiście jest tak bardzo potrzebny? To samo, a może nawet lepszy efekt można osiągnąć pobierając czysty system od Microsoftu i instalując najnowsze sterowniki, bez zbędnych programów od producenta :)

Chociaż może znajdzie się ktoś, kto ma na tyle szybkie łącze że nie będzie dla niego problemem wrzucenie 20GB na serwer :)

W przypadku mojego laptopa, gdy tak zrobiłem system działał troszkę szybciej.

21 gru 2015, 18:09
grzemach

grzemach

21 gru 2015, 18:09
Serwer mogę udostępnić aby wrzucić ISO. Nawet 20GB nie będzie problemem. Problemem jest to, aby ktoś miał taki obraz. Bo to jest równoznaczne z posiadaniem takiego laptopa.

22 gru 2015, 09:30
Appartus

Appartus

22 gru 2015, 09:30
@grzemach
Miałem windowsa 7 home professional zainstalowanego, którego nie ma w podesłanym linku, a wersje home premium są tylko w języku angielskim.

Chciałem aktualizować sobie system do 10.

22 gru 2015, 09:58
sig

sig

Prawdziwa Ikona 665 posty 329 pkt.

22 gru 2015, 09:58
Na chwilę obecną nie ma już konieczności aktualizacji, możesz zainstalować od razu Windows 10 i użyć klucza od sevena do jego aktywacji. Wprowadzono to w tzw Threshold 2.

22 gru 2015, 10:01
grzemach

grzemach

22 gru 2015, 10:01
Windows 10 pobierzesz w tym miejscu: https://www.microsoft.com/pl-pl/softwar ... ndows10ISO
Do tego od razu zrobi się Ci bootowalny pendrive.

Ja jeszcze nie korzystałem z tego dobrodziejstwa (aktywacja kluczem z Windows 7) - ale fakt, mieli to wprowadzić. Aż zaraz przetestuję :D
Przetestowałem - faktycznie działa!

Jeśli w trakcie instalacji by był problem z wpisaniem klucza od Win7. Pomiń go -> zaktualizuj później cały system i spróbuj jeszcze raz wpisać klucz.

Wrzuciłem moje obrazy Win7 na serwer - linki nasz na priv. Jeśli jednak byś chciał najpierw Windows 7 a dopiero za jakiś czas (miesiąc czy dwa) Windows 10.

Proces aktywacji Windowsa 7
NIGDY nie udało się mi aktywować tak zainstalowanego Windowsa 7 przez internet. Zawsze jakieś problemy były.
ZAWSZE (jeśli tylko Windows 7 przyjął klucz) udało się go aktywować za pomocą połączenia telefonicznego z MS.

Wygląda to tak: dzwonisz na numer 801 802 000 lub 22 594 19 99, wybierasz, że jesteś klientem indywidualnym (1), później że chcesz aktywować system (3) -> przełączają Ciebie na inną centralę, wybierasz, że jesteś klientem indywidualnym (1) - nie pamiętam czy coś dalej się wybiera - ale wszystko jest naprawdę proste. Następnie podajesz w grupach cyfry i kończysz # - jeśli popełnisz błąd, wprowadź szybko zamiast 6 cyfr - 7 cyfr. Ich system wykryje błąd i poprosi o podanie grupy raz jeszcze (sprawdzone nie raz). Później zostanie Ci wygenerowany kod i w ten sam sposób podany (kiedyś wysyłali SMSy - było to świetne, zwłaszcza gdy ma się gorszy zasięg). Jeśli będą problemy, po podaniu Twojego identyfikatora przełączy Ciebie do konsultanta i tam już wszystko można zrobić.

22 gru 2015, 21:24
MichalN20

MichalN20

Początkujący User 69 posty 5 pkt.

22 gru 2015, 21:24
A nie lepiej było zawieść go do autoryzowanego serwisu Lenovo i wtedy wymienili by go w ramach gwarancji? Bo jeżeli sam go wymienisz to tracisz gwarancje
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo