SPOJ, nauka i/lub sprawdzenie umiejętności w programowaniu.

10 lut 2016, 01:05
paryz17

paryz17

Młody Klikacz 72 posty 53 pkt.

SPOJ, nauka i/lub sprawdzenie umiejętności w programowaniu.

10 lut 2016, 01:05
Witam,
piszę tutaj dzisiaj by zaproponować wam ciekawą bazę zadań dla uczących się lub już wprawionych programistów.
Polski SPOJ (SPOJ - SPhere Online Judge) to portal w którym spora baza podzielonych według trudności zadań umożliwia zarówno zetknięcie się z nowymi problemami, jak i sprawdzenie czy nasze starania w rozwiązaniu ich są prawidłowe, wystarczająco szybkie i zajmują małą ilość kodu.
Osobiście mam już rozwiązanych jakieś 10 zadań z kategorii łatwych. Chcę tu zaznaczyć że nie jestem specem w programowaniu, lecz spodobał mi się ten sposób nauki i chciałem się nim z wami podzielić :)
Zadanka już na poziomie łatwych kazały mi trochę pomyśleć lub zasięgnąć do otchłani zwanej internetem lub wiedzą znajomych żeby je rozwiązać. To jednak nie powinno zniechęcić tych którzy dopiero zaczynają. Warto przejrzeć parę zadań i po wybraniu najprostszego zacząć od niego - czasami zadania z ogromną treścią są niesamowicie proste (Nowa działka) ;)
Po napisaniu programu w wybranym przez siebie języku i po sprawdzeniu oczywiście samemu czy przechodzi testy, pora go oddać do sprawdzenia SPOJ'owi. Wchodzimy w zgłoszenia, wybieramy język programowania, wklejamy kod lub wybieramy z pliku i wysyłamy do oceny. Po krótkiej chwili dostaniemy wynik tego jak poradził sobie nasz program.
Zielony pasek na tle naszego zgłoszenia daje sporo satysfakcji, a pomarańczowy motywuje do sprawdzenia co jest nie tak :?
Sądzę że SPOJ może zmotywować tych którzy chcą się czegoś nauczyć, a nie mają pomysłów na własne zadania. Tutaj nie dość że zadania są ciekawe to pozwalają odkrywać nowe sposoby i funkcje, których wcześniej nie używaliśmy, a mogą usprawnić nasz kod :)
Oczywiście, zadania fajnie konsultować z osobami trzecimi, kolegami, nauczycielami, na forum SPOJ'a czy nawet tutaj. Takie konsultacje pozwolą wyeliminować błędy wtedy gdy metoda na kaczuszkę nie działa jak powinna lub nauczą nas innego postrzegania problemów :D
Od dwóch tygodni z kolegami siedzimy nad zadankami i sukcesywnie je rozwiązujemy, nie zawsze jest czas ale często wraca myśl o pomarańczowym pasku i o tym jak poprawić go na uspokajającą zieleń.
Polecam SPOJ'a i mam nadzieję że zarażę jakąś część z wam do zaczęcia, powrotu lub sprawdzenia swoich umiejętności w programowaniu :D
W wątku tym zachęcam do dzielenia się swoim doświadczeniem zarówno ze SPOJ'em jak i programowaniem ogólnie. W czym kodujecie, jakie środowisko, jaki język, jaki narzędzia wam w tym pomagają? Jestem ciekaw kto na forum siedzi :)

Strona SPOJ'a: http://pl.spoj.com/ :ugeek:
Informatyczny cover piosenki Disneya: https://www.youtube.com/watch?v=YdWo5zbbGnY :lol:

PS. Mam nadzieję że post spełnia warunki forum, jeżeli nie, proszę powiedzieć co edytować, a nie usuwać :D Jestem tu nowy i to mój pierwszy otwarty wątek :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo