Re: zmniejszanie rozmiaru zdjęć

17 mar 2016, 18:37
obe1978

obe1978

Początkujący User 107 posty 29 pkt.

17 mar 2016, 18:37
znam oba te programy i z braku laku wykorzystałem jeden z nich....

jako rozwiązanie (przynajmniej tymczasowe) pokazuję jak ustawiłem Fotosizer aby osiągnąć efekt zbliżony do założonego

dobrze jest
- najpierw przenieść foldery na jakiś szybki dysk np. lokalny C:\
- zmienić i odświeżyć uprawnienia na całe drzewo katalogów z pełnymi uprawnieniami dla Twojego użytkownika
- zalecam także pousuwanie od razu wszystkich ukrytych plików Thumbs.db

.... wygląda na to, że nie da się tu wstawić fotki więc opiszę co i jak ustawiłem:

Resize settings
1 Wybieram ustawienia predefiniowane o rozdzielczości 1920x1200
2 Do not enlarge if smaller – zabraniam powiększania zdjęcia jeśli jest mniejsze
3 Maintain aspect ratio – utrzymuj proporcje obrazu

Optional settings
tu nic nie zmieniam, zostawiam jak było domyślnie, można to zmienić np. jakość zdjęcia czy pozmieniać opcje barwowe

Destination settings
4 Destination folder -> Same as original – zdjęcia zostaną nadpisane (zastąpione) nowymi pomniejszonymi, ale jeśli zdjęcie już było mniejsze niż zadany wcześniej rozmiar to nie będzie więcej pomniejszane!
5 Output Format -> Same as original – format zdjęcia (rozszerzenia jak np. JPB, BMP czy PNG) pozostanie taki jak oryginał
6 Filename mask -> %F – nowe zdjęcie będzie miało identyczną nazwę jak oryginał czyli zastąpi oryginał swoją pomniejszoną wersją

7 Include Sub-folders – ta opcja uaktywnia przeszukiwanie wszystkich pod-folderów w folderze, w którym chcemy pomniejszyć zdjęcia

02 sie 2019, 14:58
przemekad

przemekad

Początkujący User 9 posty 1 pkt.

02 sie 2019, 14:58
Tutaj jest fajnie opisany sposob, ktory mniej wiecej moglby zrobic to co chcesz: https://www.easytechguides.com/resize-pictures.html
Nie jest idealny, ale moze sie przydac :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo