TAB 2 A7-10F - błędy z Androidem

08 sie 2016, 16:09
ManiakNimf

ManiakNimf

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

TAB 2 A7-10F - błędy z Androidem

08 sie 2016, 16:09
Witam serdecznie.
Niedawno wykonałem aktualizację oprogramowania w urządzeniu wymienionym w tytule wątku. Aktualizacja przebiegła bez większych problemów (w moim mniemaniu), jednak po ponownym uruchomieniu zaczęła wyskakiwać masa komunikatów z tekstem typu "Niestety, aplikacja X została zatrzymana" i przyciskiem OK. Ilekroć go wciskam, komunikaty wracają, co uniemożliwia m.in. przejście do ustawień bądź wyłączenie urządzenia (wyświetla okno wyboru, ale uniemożliwia przejście do niego). W związku z tą sytuacją mam pytanie: co może być tego przyczyną? Czyżby zbyt mała ilość pamięci flash? A może był to błąd instalacyjny, przez co trzeba wgrać poprzednią wersję. Zaznaczam że tablet pobrał aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania (tj. ostatnio wydanej).

Re: TAB 2 A7-10F - błędy z Androidem

08 sie 2016, 18:47
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

08 sie 2016, 18:47
Spróbuj zrobić "Hard reset"
Tutaj jest instrukcja na filmie jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=ERwBNEm8VuQ co prawda w A7-30, ale u Ciebie powinno być identycznie.

Powód może być, że Android coś zmienił w strukturze aplikacji/katalogów i aplikacje mają problem aby działać poprawnie. Po ustawieniach fabrycznych powinno wrócić do normalności.

Pamiętaj, że utracisz wszystkie zapisane dane na urządzeniu (zdjęcia itd)

08 sie 2016, 22:50
ManiakNimf

ManiakNimf

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

08 sie 2016, 22:50
grzemach napisał(a):
Spróbuj zrobić "Hard reset"
Tutaj jest instrukcja na filmie jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=ERwBNEm8VuQ co prawda w A7-30, ale u Ciebie powinno być identycznie.

Przed chwilą spróbowałem uruchomienia trybu awaryjnego, niestety po wyświetleniu komunikatu "Brak polecenia" i wciśnięciu przycisku włącznika nie zareagował (żadnego menu, tylko dalej "padnięty robot").

grzemach napisał(a):
Powód może być, że Android coś zmienił w strukturze aplikacji/katalogów i aplikacje mają problem aby działać poprawnie. Po ustawieniach fabrycznych powinno wrócić do normalności.

Pamiętaj, że utracisz wszystkie zapisane dane na urządzeniu (zdjęcia itd)

Akurat przed próbą aktualizacji zrobiłem kopię zapasową dokumentów, więc nie ma problemu. Ważne żeby działał. Jak reset nie pomoże to chyba trzeba będzie system wgrywać z peceta.

09 sie 2016, 13:35
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

09 sie 2016, 13:35
Wgranie czystego softu może być rozwiązaniem twojego problemu, choć dziwne że hardreset nie pomaga. Możesz ewentualnie spróbować w ustawieniach poszukać przywracania ustawień domyślnych, potem zrestartować urządzenie.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo