Lenovo Tab 2 A7-20F - problem z root oraz wgraniem nowego softu

06 wrz 2016, 15:43
Red0neX

Red0neX

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Tab 2 A7-20F - problem z root oraz wgraniem nowego softu

06 wrz 2016, 15:43
Witam.
Posiadam tablet z Chin - prezent z delegacji.
Problem polega na tym, że Chińczycy nie lubią Google i na polskim gruncie nie zainstaluje Google Play. W zasadzie oprócz przeglądarki - reszta jest bezużyteczna.
Serwis Lenovo nie zajmuje się wgrywaniem oprogramowania.
Ściągnąłem obraz Androida z serwera RUS - chciałem zrootować, zrobić kopie oryginalnego, wipe i wgrać za pomocą Flashtool-a nowy ROM
Niestety 70% i komunikat Root Failed - na dwóch programach, które proponował wujo google.

Niestety nie wiem czy jest możliwe skopiowanie ROM i wgranie nowego bez roota, albo jak sprawdzić czy root jest.
Macie jakieś pomysły? Większość forów to śpi i od 1,5 miesiąca zero odpowiedzi.
Liczę, że tu jest aktywniej :)

Pozdrawiam
Rafał

Re: Lenovo Tab 2 A7-20F - problem z root oraz wgraniem nowego softu

06 wrz 2016, 22:54
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

06 wrz 2016, 22:54
Jedyne co mogę polecić to forum/strona XDA.

18 paź 2016, 13:06
domimik

domimik

Początkujący User 16 posty 4 pkt.

18 paź 2016, 13:06
Do wgrania ROM nie potrzebny jest root, gorzej z kopią zapasową. Jeśli masz jakieś ważne informacje na nim, to po prostu skopiuj to gdzieś na komputer.

Nie bałbym się flashować nowy ROM, kompletne zepsucie urządzenia w ten sposób nie jest takie proste. Do instalowania takiego systemu używany jest tryb najczęściej nazywany download, który jest oddzielony od głównej części. Więc dopóki nie zaznaczysz wyczysczenia CAŁEJ pamięci, nic złego nie powinno się stać.

Osobiście flashowałem kilka ROMów (Sony, Samsung), i nie ma dużej różnicy między innymi firmami. Ważne wybrać ROM do odpowiedniej wersji regionalnej, one mają czasem drobne różnice w systemie.

19 paź 2016, 10:52
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

19 paź 2016, 10:52
domimik napisał(a):
Nie bałbym się flashować nowy ROM, kompletne zepsucie urządzenia w ten sposób nie jest takie proste.
A mojemu szwagrowi udało się uwalić telefon w ten sposób, tak, że serwis w naszym mieście powiedział - że musimy go wysłać (za ich pomocą możemy) do serwisu firmowego... bo inaczej nie da rady.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo