Problem z grafiką, i oporogramowaniem LENOVO

29 paź 2016, 16:50
iroock

iroock

Młody Klikacz 17 posty 55 pkt.

Problem z grafiką, i oporogramowaniem LENOVO

29 paź 2016, 16:50
Zacznę od grafiki, w przeglądarce firefox, mam problem taki ze przy niektórych stronach(większości) w mniej lub bardziej widoczny sposób pokazują mi się czarne kafelki, pisząc ten post zamiast pasku bocznego do przesuwania strony mam czarny pasek, w zdjęciu poniżej po prawym kliknięciu mam czarne pole zamiast ustawień, na stronie typu FP niebieski pasek gdzie są powiadomienia etc jest cały czarny, jak mogę zneutralizować ten błąd, jest to wina przeglądarki czy zintegrowanej karty graficznej?

Kolejny problem to aplikacje systemowe lenovo, pracownik sklepu w którym kupiłem laptopa powiedział że w Lenovo wbudowane są aplikacje i jedna z nich ma funkcje czyszczenia wiatraków, a druga ustawia parametry baterii.

Rozwijając myśl chodzi mi o Lenovo Energy Management której nie mam zainstalowanej a na stronie lenovo nie ma wersji pod win10 i mój laptop jeżeli chodzi o wiatraki, a druga aplikacja pozwala na ustawienie ładowania baterii do 70/80% w celu wydłużenia żywotności akumulatora.

Niestety obydwóch nie mogę znaleźć w swoim laptopie a przeszukałem praktycznie wszystko więc pozwoliłem sobie do was napisać z prośbą o pomoc:)

Mój laptop to Lenovo Y700-15

Zdjęcie do pierwszego problemu:
https://zapodaj.net/1c308377c82b2.png.html

!!!!!!!!!!!!!!!EDIT:
problem z czarnymi kafelkami rozwiązałem zmianą przeglądarki, ale co z aplikacjami ?

Re: Problem z grafiką, i oporogramowaniem LENOVO

30 paź 2016, 21:52
Adam_mabA

Adam_mabA

Młody Klikacz 84 posty 92 pkt.

30 paź 2016, 21:52
Winowajcą czarnych kwadratów może być sterownik graficzny, lecz skoro piszesz, że zmiana przeglądarki pomogła to radzę sprawdzić w pierwszej kolejności czy masz w jej ustawieniach włączoną opcję przyspieszenia sprzętowego.

Co do aplikacji do zarządzania energią:
Ściągnij sobie Energy Management dla Lenovo y70-70 (pod Win 8.1) - działa na y700 w Win10.
(dostępny np. tu - http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds030850)

W podlinkowanym programie dostępna jest opcja czyszczenia wentylatora. Warto skorzystać z tej opcji raz na jakiś jednak nie zastępuje to czyszczenia mechanicznego - pamiętaj o tym.

31 paź 2016, 01:38
iroock

iroock

Młody Klikacz 17 posty 55 pkt.

31 paź 2016, 01:38
Tak wiem naturalnie, ale zawsze to dodatkowa opcja przedmuchania sprzętu.

Jutro zaktualizuje sterowniki i dam znac jak wygląda sytuacja:)

EDIT!
Co do aplikacji działa super jesteś mistrzem co do planów ładowania mogę tylko ustawić tryb zasilania wydajność/zrównoważony/oszczędny

Ustawiłem na wydajność i w drugiej kolumnie mam do wyboru maksymalny bądź optymalny czas pracy akumulatora, używając laptopa przez 99,8% czasu jest on podłączony do zasilania która z drugiej opcji będzie najlepsza dla akumulatora?

08 gru 2016, 10:31
maksiu432

maksiu432

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

08 gru 2016, 10:31
I jak tam aktualizacja pomogła ?
Usługi graficzne 3D Poznań
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany