Re: [Ideapad Y700-15ISK] - trzask na początku odtwarzanego dźwięku

02 mar 2017, 16:48
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

02 mar 2017, 16:48
Prawdopodobnie jest to cały czas problem ze sterownikami do karty muzycznej.

02 mar 2017, 16:55
Puniek

Puniek

Początkujący User 137 posty 35 pkt.

02 mar 2017, 16:55
grzemach napisał(a):
Prawdopodobnie jest to cały czas problem ze sterownikami do karty muzycznej.

No to ja już nie wiem co można zrobić....bo Lenovo milczy a problem występuje u mnie od kilku miesięcy i na pewno nie jestem jedyny więc problem powinien być firmie znany i naprawiony...

02 mar 2017, 17:33
Puniek

Puniek

02 mar 2017, 17:33
No i sprawa wyjaśniona. Proszę porównac rozmiar sterowników audio dla Windows 10/64 w obu poniższych linkach ze sterownikami audio. Pierwszy to polska strona Lenovo a drugi to strona globalna Lenovo z bezpośrednim dostępem do plików sterowników. Sterownik na polskiej stronie ma 130MB a ten na stronie globalnej ma ponad 300MB.
Po instalacji tego sterownika ze strony globalnej trzaski zanikły.
Wynika z tego, ze sterownik wystawiony na polskiej stronie wsparcia jest uszkodzony albo niekompletny.

http://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/produ ... /downloads

https://filedownload.lenovo.com/support ... y700-15isk

EDIT: Uzupełnienie - dwa dni temu dzwonili do mnie w tej sprawie z Lenovo z Wielkiej Brytanii. Opisałem problem i to, ze znalazłem rozwiązanie ze sterownikami (opisane powyżej). Nie trzeba było długo czekać, ponieważ dzisiaj pojawiła się na polskiej stronie aktualizacja z numerkiem 6.0.1.8023 z 9.03.2017 i o rozmiarze jeszcze mniejszym, bo 107MB. Po jej wgraniu nie ma trzasku a start dźwięku jest chyba jeszcze lepszy.

Pozdrawiam

20 sie 2017, 11:52
ArchDelux

ArchDelux

Początkujący User 13 posty 0 pkt.

20 sie 2017, 11:52
Mam prawie identyczny problem, który opisywał powyżej Puniek. :evil:

Mój komputer:

Różnica polega na tym, że identyczne trzaski występują też czasami same z siebie (gdy komputer nie odtwarza żadnego pożądanego lub zadanego dźwięku, gdy po prostuj idle'uje lub gdy pracuję przy nim, ale nie odtwarzam dźwięków).

Problem występuje podczas pracy komputera na zasilaniu bateryjnym.

Na zasilaniu sieciowym jak do tej pory trzasków nie zauważyłem.

Lewy głośnik i tak lekko charczy (wibruje, co słychać: cicho podczas cichego, głośno podczas głośnego odtwarzania dźwięków).

Problem z trzaskami pojawił się po reinstalacji systemu na fabrycznie nowym komputerze (komputer ma 2 dni) z Windowsa 10 na Windowsa 10 (reinstall na inny dysk wewnętrzny).

Wszystkie sterowniki aktualizowałem za pomocą Lenovo Bridge. Gdy wystąpiły trzaski, odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem je ponownie, tą samą drogą.

Proszę o pomoc. Nie uśmiecha mi się oddawać nowego komputera na serwis na kilka tygodni. Może jest jakaś opcja software'owa, jednak.

Linki zamieszczone powyżej przez Puniek nie działają (strona się ładuje, natomiast dla mojego modelu komputera pojawia się puste okno).

20 sie 2017, 13:43
ArchDelux

ArchDelux

20 sie 2017, 13:43
Dodatkowa obserwacja odnośnie mojego powyższego wpisu.

Na zasilaniu nie było trzasków. Po naładowaniu baterii do pełna i odłączeniu przewodu zasilającego od laptopa - brak dźwięku w ogóle (systemowego oraz z multimediów - a nie był wyciszony, brak reakcji na regulację głośności). Ustawiłem poziom głośności w systemie na maksymalny. Cisza.

Podczas próby odtwarzania jakiejś piosenki z YouTube podłączyłem z powrotem przewód zasilający do laptopa i dźwięk najpierw pojawił się, ale bardzo cichy (bez przewodu brak dźwięku). Z biegiem czasu dźwięk zaczął samoczynnie podnosić swój poziom głośności aż do zadanego uprzednio (maksymalnego).

Trzaski nadal pojawiają się (tak jak opisywał kolega powyżej - jakby przepięcia - u mnie wciąż albo na początku jakiegoś dźwięku albo same z siebie, gdy nie odtwarzam żadnego dźwięku na komputerze - w każdym wypadku trwają ułamek sekundy, ale są bardzo głośne i o wysokim tonie).

Co się dzieje z Waszym sprzętem? Laptop wydawał mi się dość drogi, a tu taki zawód i to na podstawowym wyposażeniu... Głośniki markowane JBL. :evil: :evil:

20 sie 2017, 20:34
Puniek

Puniek

20 sie 2017, 20:34
U mnie ten problem występował na przełomie 2016/2017 ale po w/w aktualizacji nie występuje a jak coś się pojawia to bardzo sporadycznie i maja charakter wyładowań ładunków statycznych.

Pozdrawiam

20 sie 2017, 20:55
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

20 sie 2017, 20:55
ArchDelux wydaje mi się , że coś jest nie tak z układem zasilania. Nie ma tutaj co się bawić tylko oddać na gwarancje.

Pozdrawiam :)

21 sie 2017, 09:55
ArchDelux

ArchDelux

21 sie 2017, 09:55
Po długich poszukiwaniach pod kątem mojego problemu odnalazłem w Internecie kilka rad, które mówiły o tym, by właśnie przeinstalować sterowniki dźwięku. Robiłem to kilka razy z wysokości menedżera urządzeń (odinstaluj urządzenie i usuń oprogramowanie sterownika) oraz poprzez Lenovo Bridge, jako aktualizacje wszystkiego oraz aktualizacje po ręcznej dezinstalacji sterowników.

Ostatnia próba, która polegała na usunięciu urządzeń z systemu z wys. menedżera urządzeń (w wyniku czego nie było audio w komputerze w ogóle - w tray'u wyświetlała się ikona głośnika z czerwonym X), a następnie pozwoleniu systemowi na doinstalowanie sterowników z powrotem (samoczynnie wyszukiwał rozwiązania problemu po kliknięciu w głośnik z czerwonym X) jak do tej pory okazała się skuteczna, a dzięki niej nie zainstalowało się z powrotem domyślnie wrzucone przez Lenovo Bridge/Windowsa oprogramowanie Dolby Digital (gdy jest zainstalowane, to nawet wyświetla się jego ikonka w tray'u). :shock:

Bez tego programu trzaski (statyczne, samoczynne, na początku dźwięków - wszystkie) oraz problem z samoczynnie zmieniającą się głośnością - minęły.

Obecnie mam dwa sprzęty w menedżerze urządzeń (z Dolby Digital wyświetlały się trzy) w pozycji "kontrolery dźwięku, wideo i gier":
- Audio dla wyświetlaczy Intel(R)
- Realtek High Definition Audio

Zostawiam to info dla potomnych. Podobno ma to się zwłaszcza do rzeczy, gdy laptop ma jakieś markowe głośniki. Na moim widnieje logo JBL.

11 gru 2017, 20:07
stalowy69

stalowy69

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

11 gru 2017, 20:07
Znalazłem ten wątek, ponieważ miałem ten sam problem z moim [Lenovo Ideapad 700-15ISK].

Zaktualizowałem prawie większość sterowników ze strony Lenovo. Zaczęły się te nieszczęsne trzaski z głośników. Instalacja starszych wersji i kombinowanie z deinstalacją Dolby nie dało rezultatów. O starych sterownikach mowy nie było bo z tym Lenovo jest dziwnie bo nie ma do tego sprzętu czegoś takiego jak Realtek HD Audio Manager, przez co miałem problemy z wykrywaniem słuchawek z Jacka. Pomogło odinstalowanie wszystkich "sterów" od dźwięku i instalacja z Windows Update. Minęły dwa tygodnie i żadnych strzałów ani słychu a słuchawki po nagłym odpięciu i podłączeniu działają dalej.

:D
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo