Lenovo Y700 - program z odtwarzaniem, przycinanie

30 mar 2017, 12:24
grimwj

grimwj

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Lenovo Y700 - program z odtwarzaniem, przycinanie

30 mar 2017, 12:24
Hej,

Mam mojego laptopa ok 1 rok, ostatnimi czasy nasilają się problemy, głównie z przeglądarkami internetowymi. Objawia się to tym, że odtwarzane filmiki tną się (głównie video, ale czasem i dźwięk). Gdy mam otwartych wiele okien cała przeglądarka potrafi freezować na kilka-kilkanaście sekund.

Zauważyłem również, że czasami przestaje działać klawiatura, właśnie po takich przycinkach. Pomaga wtedy wyłączenie komputera, ale muszę to zrobić 'na twardo', bo procedura zwykłego wyłączenia z menu start zawiesza się i nie gasi laptopa.

Będę wdzięczny za pomoc/sugestie co może być przyczyną!

Parametry:
Lenovo Y700-17
Intel Core i7-6700HQ
16GB RAM
512GB SSD
GTX960M
W10 Education

1. Używam CCleanera
2. Program antywirusowy ArcaBit
3. Skan Lenovo Solution Center nie wykazał nieprawidłowości
4. Używałem zarówno Firefox jak i Chrome

Laptop jest co prawda jeszcze na gwarancji, ale wolałbym jednak wpierw zlokalizować usterkę, a dopiero potem prosić o jej naprawdę- jakoś nie należę do szczególnie ufnych :)

Pozdrawiam,
Michał

Re: Lenovo Y700 - program z odtwarzaniem, przycinanie

30 mar 2017, 12:37
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

30 mar 2017, 12:37
Otwórz menedżer zadań i zobacz jakie jest obciążenie CPU i ile zajętego RAMu.

Jeśli duże:
W momencie przycinki skacze do 100%? Jest tam zakładka w której są uruchomione aplikacje, ustaw je zgodnie z obciążeniem CPU i zobacz która z nich najbardziej "ciąży".

W mojej opinii albo któryś dodatek do przeglądarki, albo występuje jakiś problem z którąś aplikacją... niestety precyzyjniej nie jestem w stanie. Musisz szukać sam, bo to może być jedna malutka aplikacja, lub coś większego, może to być coś co sam zainstalowałeś a może być to jakiś virus....

Możesz też usunąć ArcaBit, antywirus może powodować różne rzeczy. Niestety nie zawsze działają zgodnie z założeniem.

Jeśli nie chcesz się bawić - możesz użyć OneKey Recovery i postawić system na czysto (usunie to całą zawartość!) i problem powinien zostać rozwiązany.

Jeśli małe:
1. Możesz też usunąć ArcaBit, w Windows 10 jest Windows Defender - działa naprawdę dobrze. Być może one ze sobą się gryzą, a Defendera raczej się nie usunie (chociaż nie wiem jak w przypadku W10 Education, bo to jest w sumie W10 Enterprise - z jedną różnicą)
2. Sprawdź programem HD Tune lub CrystalDiskInfo dysk - możliwe, że na nim jest jakiś problem, ale to raczej inaczej się powinno objawiać.
3. Sprawdź programem MemTest - pamięć. Najlepiej z pendriva/płyty CD, nie z poziomu Windows.

0. W ostateczności (przed serwisem) spróbować możesz i tak go zresetować do ustawień fabrycznych - na chwilę obecną obstawiam problem z oprogramowaniem.

30 mar 2017, 19:59
Adam_mabA

Adam_mabA

Młody Klikacz 84 posty 92 pkt.

30 mar 2017, 19:59
Problemy wskazują na zbyt wysokie temperatury... Warto zweryfikować problemy z obciążeniem CPU i stanem HDD jak napisał poprzednik... Naturalnie serwis to opcja naprawy by nie stracić gwarancji, ale warto doprecyzować usterkę bo cała procedura jest dość długa...

Brak reakcji klawiatury i "freezy" wręcz proszą się o sprawdzenie aktualności BIOS/UEFI... Zobacz kiedy wyszła aktualizacja i zflashuj starą do nowej...

31 mar 2017, 01:04
Puniek

Puniek

Początkujący User 137 posty 35 pkt.

31 mar 2017, 01:04
Półtora roku temu na innym kompie miałem problem z Chrome x64, który sam kręcił procesorem nawet do 35%. Z wersją 32 bitową nie bylo takich problemów. Teraz już na tamtym kompie nie występuje to więc coś poprawili. Warto sprawdzić w menadżerze zadań która aplikacja tak obciąża procesor/pamięć.
No i zalecałbym po roku wyczyścić kurz z wentylatora i radiatora.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo