Lenovo Service Bridge nie działa na W10 Creators Update i nie ściąga się

22 kwi 2017, 12:49
Puniek

Puniek

Początkujący User 137 posty 35 pkt.

Lenovo Service Bridge nie działa na W10 Creators Update i nie ściąga się

22 kwi 2017, 12:49
Mam dwa problemy:
1. Lenovo Service Bridge niby działa we tle co widać w procesach ale aplikacja nie działa.

2. Jak jestem na stronie suportu Lenovo i wybieram opcję wykrycia numeru seryjnego i modelu to otwiera sie strona:
http://pcsupport.lenovo.com/dist/plugin ... %26port%3D
Po naciśnięciu przycisku Agree pojawia się napis:
"Downloading Lenovo Service Bridge
Your download will start within 5 seconds. If it hasn’t started already, click here "
Niestety ale download nie rusza ani automatycznie ani po naciśnięciu napisu "click here" i tylko w kółko lata animacja z literką "L"

Pozdrawiam

Re: Lenovo Service Bridge nie działa na W10 Creators Update i nie ściąga się

22 kwi 2017, 15:22
Maxter06

Maxter06

Wielki Procesor 191 posty 423 pkt.

22 kwi 2017, 15:22
Witam,

1. Co do pierwszego pytania, proponuję usunąć aplikację i ponownie ją zainstalować.
2. Podaję inny link do strony, gdzie można znaleźć nazwę produktu i numeru seryjnego.

http://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/find- ... name#Phone

Pozdrawiam

22 kwi 2017, 15:44
Puniek

Puniek

22 kwi 2017, 15:44
Problem w tym, ze boję się iż jak odinstaluję to już nie zainstaluję bo jak wchodzę na stronę instalacji to się nie ściąga - co opisałem wyżej.

22 kwi 2017, 16:24
Maxter06

Maxter06

22 kwi 2017, 16:24
Z tej strony powinno działać:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht104055#d

Jest tam pokazane jak usunąć bądź zainstalować lenovo service bridge.

22 kwi 2017, 16:27
Puniek

Puniek

22 kwi 2017, 16:27
Tylko gdzie tam jest link do pobierania?

22 kwi 2017, 16:39
Puniek

Puniek

22 kwi 2017, 16:39
Maxter06 napisał(a):
Z tej strony powinno działać:

https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht104055#d

Jest tam pokazane jak usunąć bądź zainstalować lenovo service bridge.

Nie mogę odinstalować ponieważ mam komunikat, że brakują składników deinstalatora :(

22 kwi 2017, 16:49
Maxter06

Maxter06

22 kwi 2017, 16:49
Odpowiadając na pytanie odnośnie instalacji, jest tam napisane, że najpierw trzeba wykryć swoje urządzenie poprzez wpisanie numeru seryjnego bądź nazwy modelu. Dalej powinna być opcja pobrania tej aplikacji. Jest to też pokazane na grafikach w powyższym linku.

22 kwi 2017, 17:02
Puniek

Puniek

22 kwi 2017, 17:02
No i tak robię i potem jest kolejne oknow przeglądarce "LSB Page" na której jest opis aplikacji i przycisk AGREE, po naciśnięciu którego pojawia się animacja litery "L" i nic się nie dzieje, nawet przez pół godziny. Nie dzieje się także nic jak nacisnę przycisk/napis wymuszonego pobierania...
U mnie jest jakiś problem bo nie widzi w komputerze deinstalatora i może dlatego nie pobiera bo nie może odinstalować - to co ja mam w tej sytuacji zrobić?
Ale nawet jak czegoś brakuje do deinstalacji to można by reinstalować ale problem w tym, ze nie widzę aby cokolwiek się ściągało....
Wygląda to jak poniżej a jak nacisnę Click Here to tez nic sie nie dzieje poza animacją litery "L"...
Obrazek

23 kwi 2017, 15:54
UserWithoutName

UserWithoutName

Celny Kursor 622 posty 233 pkt.

23 kwi 2017, 15:54
Z tego co udało mi się wyczytać to "Lenovo Service Bridge" służy do automatycznego wykrycia numeru seryjnego laptopa, dzięki czemu nie musisz ręcznie wpisywać modelu na stronie. Ten sam efekt uzyskasz po prostu wpisując numer seryjny na stronie, bez pomocy tej aplikacji.

Co do występujących błędów - napisz spod jakiej przeglądarki próbowałeś ściągnąć ten program. Niestety na stronie Lenovo nie widzę nigdzie bezpośredniego odnośnika do instalatora.

Wg poradnika podanego wyżej zainstalowany program powinien być w tej ścieżce (sprawdź czy ją masz i co w niej się znajduje):
C:\Users\<NAZWA_UŻYTKOWNIKA>\AppData\Local\Apps\2.0

Potwierdzam, że u mnie jest to samo - po kliknięciu "click here" również nic się nie dzieje...

EDIT: Udało mi się znaleźć bezpośredni link, do którego powinien kierować przycisk "click here"
https://download.lenovo.com/lsbv4/LSBSetup.exe

23 kwi 2017, 18:11
Puniek

Puniek

23 kwi 2017, 18:11
UserWithoutName napisał(a):
Z tego co udało mi się wyczytać to "Lenovo Service Bridge" służy do automatycznego wykrycia numeru seryjnego laptopa, dzięki czemu nie musisz ręcznie wpisywać modelu na stronie. Ten sam efekt uzyskasz po prostu wpisując numer seryjny na stronie, bez pomocy tej aplikacji.

Tak dokładnie do tego służy. Dzięki serialowi wiadomo jaki to model z jakim procesorem..itd

UserWithoutName napisał(a):
Co do występujących błędów - napisz spod jakiej przeglądarki próbowałeś ściągnąć ten program. Niestety na stronie Lenovo nie widzę nigdzie bezpośredniego odnośnika do instalatora.

Wg poradnika podanego wyżej zainstalowany program powinien być w tej ścieżce (sprawdź czy ją masz i co w niej się znajduje):
C:\Users\<NAZWA_UŻYTKOWNIKA>\AppData\Local\Apps\2.0

Potwierdzam, że u mnie jest to samo - po kliknięciu "click here" również nic się nie dzieje...

EDIT: Udało mi się znaleźć bezpośredni link, do którego powinien kierować przycisk "click here"
https://download.lenovo.com/lsbv4/LSBSetup.exe

Używałem IE, Egde i Chrome z tym samym efektem. Walczyłem z tym pół dnia. Ani możliwości instalacji ani deinstalacji. W końcu sformatowałem dysk i zainstalowałem na czysto Windows 10 (Creators Update) i wszystkie sterowniki i dodatki. Z Lenovo Service Bridge zrezygnowałem bo to samo co on daje mi Lenovo Companion bo wykrywa sprzęt i instaluje wszystkie dodatki (no prawie bo poza tymi ze sklepu Microsoft i Lenovo Solution Center).
Z tego co sprawdzałem to chyba nadal nie instaluje się LSB ze strony Lenovo i albo LSB jest niekompatybilny z najnowszym Windows 10 (Creative Update) albo coś schrzanili na swojej stronie proces instalacji Lenovo Service Bridge (bo cos ostatnio inaczej to wygląda)

Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo