Lenovo y700-15 Problem z dźwiękiem.

12 wrz 2017, 16:30
Diverse88

Diverse88

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Lenovo y700-15 Problem z dźwiękiem.

12 wrz 2017, 16:30
Witam.

Mam problem z Lenovo y700-15.

Komputer mam tydzień. System Windows 10. Wydaje mi się, że problem się pojawił po aktualizacji windowsa.
Sprawa wygląda tak:
- często gdy odpalę jakąś grę lub program to w głośnikach słyszę ciągle klikanie tak co 2 sekundy. Zdarza się, że problem pojawia się już przy starcie systemu. Gdy te klikanie występuje to dzwięk słychać tylko z głośnika znajdującego się pod spodem laptopa. Czasem problem sam znika, ale niestety większość czasu występuje. Gdy wyłączę sterownik w menadżerze urządzeń to klikanie ustępuje.

Aktualizowałem sterownik, odinstalowywałem, instalowałem ze strony lenovo, instalowałem ze strony Realteka. Czasem jest lepiej, a czasem nie da się korzystać z dźwięku. Nawet teraz gdy piszę post to głośniki sobie klikają.

Czy ktoś miał podobny problem?

ad.1
Dodam, że założyłem dysk SSD i sklonowałem system na niego. Nie wiem czy to może mieć wpływ.

Re: Lenovo y700-15 Problem z dźwiękiem.

12 wrz 2017, 17:29
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

12 wrz 2017, 17:29
Myślę, że zrobiłeś większość rzeczy które można zrobić.

Dodałbym jeszcze wyłączenie wszystkich programów startowych (menedżer zadań -> "więcej szczegółów" -> zakładka "uruchamianie").

Jeśli możesz, spróbuj przywrócić system na oryginalnego, bez instalacji aktualizacji. Jeśli wtedy nie będzie problemu, a po instalacji się pojawi. Niestety ale będziesz musiał wstrzymać się z aktualizacją. Być może sterowniki z jakiegoś powodu nie współpracują z najnowszą aktualizacją. Być może za miesiąc wszystko wróci do normy (kolejna porcja aktualizacji z MS).

Myślę, że przełożony dysk nie ma absolutnie nic z tym wspólnego. Dla testów, możesz jednak do niego wrócić :)

12 wrz 2017, 20:45
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

12 wrz 2017, 20:45
Dysk SSD nie będzie miał tutaj znaczenia tylko aktualizacja. Spróbuj powrócić do stanu przed aktualizacją , jeżeli masz taką możliwość.

12 wrz 2017, 23:23
Diverse88

Diverse88

12 wrz 2017, 23:23
Właśnie odkryłem coś ciekawego. Wymontowalem SSD, odłączyłem i podłączyłem kabel od głośników z płyty. Na Zwykłym HDD dźwięki były. Coś mnie tknęło i postanowiłem ostukać calą obudowę. Gdy puknę palcami w obudowę, około 3cm na prawo od napisu JBL to dźwięki wracają do normy lub gdy są normalne to po puknięciu głośniczki się wyłączają i działa tylko subwoofer i po chwili wraca do normy. Trzy dni walki ze sterownikami, a wygląda na problem mechaniczny. Myślę, żeby podpiąć znów SSD i sprawdzić czy będzie tak samo. Ogolnie laptopa kupiłem prawie nowego, jeszcze z foliami, dostałem na niego pisemną roczną gwarancję od gościa, który ma sklep z laptopami na allegro. Nie wiem czy odsyłać mu sprzęt i czy nie będzie robił problemów z tego, że otwierałem obudowę i montowałem dysk SSD.
Czy serwis Lenovo uznaje gwarancje po numerach seryjnych czy tylko na podstawie pierwotnego dowodu zakupu?

12 wrz 2017, 23:48
grzemach

grzemach

12 wrz 2017, 23:48
Ogólnie rzecz ujmując - do czasu gdy plomby gwarancyjne nie są zerwane - nie ma problemu z gwarancją (pomijając uszkodzenia mechaniczne i zalania, ale to inna kwestia). Plomby są umieszczone na jednej ze śrub (przeważnie) pod klawiaturą lub w miejscu do którego normalnie nie ma się dostępu.
Większość producentów laptopów nie robi problemów przy wymianie dysku, RAMu. Z tego co widzę na filmach, to raczej trzeba było zdjąć całą dolną obudowę - sprawdź czy tam nie widać jakiegoś problemu przy przewodach do głośnika, może jest wypięty?

Możesz spróbować skontaktować się z ekspertami Lenovo, dostępni są oni od poniedziałku do piątku, między godziną 9 a 18. Kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 295 49 50,
albo poprzez czat: https://support.lenovo.com/pl/pl/livechatemea/
Powinni pomóc w dylemacie odnośnie gwarancji.

13 wrz 2017, 12:44
Diverse88

Diverse88

13 wrz 2017, 12:44
Rozebrałem komputer, założyłem SSD, poprawiłem kable od głośniczków i na razie gra normalnie. Pukanie w obudowę też przestało szkodzić. Zobaczymy co dalej. Jeżeli będą nawroty to wyślę komputer na gwarancję. Dzięki za podpowiedzi.

13 wrz 2017, 13:01
grzemach

grzemach

13 wrz 2017, 13:01
Fajnie, że udało się w miarę prosto rozwiązać problem :)

Pozdrawiam i miłego użytkowania życzę
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo