Oprogramowanie baterii z510

16 lis 2017, 01:17
patrols

patrols

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Oprogramowanie baterii z510

16 lis 2017, 01:17
Nie rozpisując się za wiele, bo pewnie większość kojarzy problem baterii w przypadku ideapad z510 jak i podobnych modeli.
Po ok 1,5 roku od zakupu (04/09/2014) bateria się wysypała, nie ładowała się, pokazywało, że bateria do wymiany. Oczywiście była tak pięknie zaprogramowana, że po iluś ładowaniach po prostu miała "padać"
Pod poniższym linkiem, jest rozwiązanie, które rzeczywiście pomogło, natomiast zostało ono opublikowane w styczniu 2016 roku.
Kod:
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Lenovo-Z510-Battery-Issues/m-p/2248499#M138065

Obecnie sytuacja się ponowiła i bateria znowu daje się we znaki o czym również dali znać użytkownicy na tamtym forum.
Pytanie moje, czy ma ktoś aktualne rozwiązanie na temat oprogramowania baterii do z510?

Gdyby ktoś pytał, posiadam windows 10 , wszystkie sterowniki aktualne, resetowanie wskaźnika baterii nie pomaga (wykorzystując energy manager'a od lenovo lub innych sposobów).

Próbując odpalić ponownie plik, który pomógł za pierwszym razem wyskakuje "there are not attached batteries that require a firmware update", wydaje mi się, że gdyby firmware był ten sam tylko nazwany v1.02 to program może by go wrzucił na nowo i by to rozwiązało problem, ale nie mam pojęcia jak to zrobić, może ktoś tutaj jest w stanie zadziałać?

O to piękny przykład maksymalnej pojemności baterii i ostatniego pełnego ładowania :)
Obrazek
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo