Nerve center Y520

15 lut 2018, 17:56
Clouxik

Clouxik

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Nerve center Y520

15 lut 2018, 17:56
Hej,
Mam problem z Lenovo nerve center. Po instalacji na nowo systemu na nowym dysku chciałem sobie zainstalować w/w program. Posiadam w nim tylko 3 opcję:
- Ekstremalne chłodzenie
- Piorytet sieciowy
- Zapob. pomyłk. wprow.

Nie mam opcji turbo boost ani udoskonalenia dźwięku. Te drugie miałem jeszcze kilka godzin temu. Support oczywiście nic nie wie na ten temat więc piszę tu. Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji. Sterowniki ściągnięte do
Power Managemnt
chipset
Grafiki
Dzwieku

Wie ktoś może jak tą opcję przywrócić?

Re: Nerve center Y520

23 lut 2018, 13:15
button

button

Początkujący User 21 posty 25 pkt.

23 lut 2018, 13:15
Wirus, trojan, robak itd...od tego proszę zacząć

07 kwi 2018, 10:13
yestorey

yestorey

Początkujący User 1 posty 25 pkt.

07 kwi 2018, 10:13
Clouxik napisał(a):
Hej,
Mam problem z Lenovo nerve center. Po instalacji na nowo systemu na nowym dysku chciałem sobie zainstalować w/w program. Posiadam w nim tylko 3 opcję:
- Ekstremalne chłodzenie
- Piorytet sieciowy
- Zapob. pomyłk. wprow.

Nie mam opcji turbo boost ani udoskonalenia dźwięku. Te drugie miałem jeszcze kilka godzin temu. Support oczywiście nic nie wie na ten temat więc piszę tu. Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji. Sterowniki ściągnięte do
Power Managemnt
chipset
Grafiki
Dzwieku

Wie ktoś może jak tą opcję przywrócić?

Ktoś wyżej głupoty gada. Podpowiadam jakby ktoś potrzebował nadal takiej wiedzy... Nerve Center pokazuje funkcje, których może użyć a jeśli nie może to je ukrywa :) Jeżeli chodzi o udoskonalenie dźwięku to zapewne nie masz dolby audio. Jest to co prawda sterownik, który ściągnąłeś ale musisz odinstalować inne sterowniki audio, ponownie włączyć komputer i ta ikonka powróci wraz z funkcją udoskonalenia dźwięku.. bez dolby audio nie ma tej funkcji po prostu w programie. :) Jeśli chodzi o turbo boosta to niestety nie jestem w stanie podpowiedzieć bo nie miałam tego nigdy :P Proponuje zajrzeć na anglojęzyczne fora, tam na pewno coś można się dokopać ;)

30 sty 2019, 23:21
Lipstick

Lipstick

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

30 sty 2019, 23:21
Jest dokładnie jak kolega mówi.

Dla osób, którym przydarzy się podobny problem:

W moim przypadku przez najnowszą aktualizację Windowsa dźwięk uległ znacznemu pogorszeniu, a opcja "udoskonalenia dźwięku" z Lenovo Nerve Center zniknęła. Do tego wyskakiwał błąd skryptu przy każdorazowej próbie uruchomienia Lenovo Nerve Center.

Za problem odpowiadał błąd (lub brak) sterowników Dolby Audio.

Wystarczy wejść w:
C: --> Drivers --> Audio --> Source --> DAX2 --> x64 i uruchomić "dax2_app_release_x64.msi"

Następnie klikamy "Repair" i po zainstalowaniu odpowiedniego sterownika problem się rozwiązał :)

Dźwięk wrócił do normy, jak również wróciła zakładka "udoskonalenia dźwięku" w Lenovo Nerve Center.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo