System nie wykrywa słuchawek i głosnikow !

01 cze 2015, 15:25
amadiss

amadiss

Początkujący User 8 posty 0 pkt.

System nie wykrywa słuchawek i głosnikow !

01 cze 2015, 15:25
Cześć!
Mam problem, otóż posiadam laptopa Hp ProBook 4730s i ostatnio zaaktualizowałem sterowniki karty dzwiękowej, na poczatku system w ogóle nie wykrywał jej, lecz to już załatwione. Teraz na pasku zadań mam głośnik z x w czerwonym kole (tak tez było wcześniej), gdy przesunę kursor nad głośnik pokazuje mi się komunikat, że nie mam podłączonych głośników ani słuchawek. Dźwięku w ogóle nie ma.
z góry dzięki!

Re: System nie wykrywa słuchawek i głosnikow !

01 cze 2015, 15:39
amadiss

amadiss

01 cze 2015, 15:39
@EDIT
Mikrofon tez nie działa.

01 cze 2015, 15:47
Pusta_Patelnia

Pusta_Patelnia

Początkujący User 229 posty 45 pkt.

01 cze 2015, 15:47
Prawdopodobnie winda albo sam pobrałeś niekompatybilny z twoim lapkiem sterownik spróbuj usunąć sterownik przez panel sterowania -> menadżer urządzeń a potem zainstalować na odłączonym necie sterownik dedykowany (od producenta HP). Jeśli to nie zadziała to znów usuń i w menadżerze wybierz opcję zainstaluj sterownik -> wyszukaj onlie

Jeśli to nie pomoże to albo masz coś uszkodzoną kartę dźwiękowa albo wystąpiła jakaś anomalia bądź wada producenta :roll: ale zapewne diabeł tkwi gdzieś w ustawieniach jakbyś mógł zrobić screenshoota wszelkich możliwych sterowników albo ustawień karty dźwiękowej to by mogło w znacznym stopniu pomóc bo po omacku trochę ciężko się pracuję ^^

A czy ten problem wystąpił po zainstalowaniu win 7 czy wcześniej też nie wykrywał?

01 cze 2015, 15:51
amadiss

amadiss

01 cze 2015, 15:51
W7 cały czas miałem i czegoś takiego nie było aktualizowałem tylko sterowniki do karty.
Co do sterowników to usuwałem i instalowałem te ze strony producenta, próbowałem rownież z HP Software Setup, który instaluje początkowe sterowniki, komputer mam dosyć długo i nie było takich problemów.

01 cze 2015, 15:56
Pusta_Patelnia

Pusta_Patelnia

01 cze 2015, 15:56
próbowałeś usuwać sterownik przez menadżer urządzeń bo mogło się zdarzyć że podczas instalowania nowszych sterowników win ściągną swoje które nieraz nie działają a sterowniki HP są zainstalowane ale nie połączone z urządzeniem.

żeby sprawdzić czy sama karta dźwiękowa poprawnie działa możesz sprawdzić czy wykrywa dźwięk z lapka tj.

https://www.youtube.com/watch?v=CQPw5R_VJaw

możesz także w tą opcje wejść z poziomu panelu sterowania

01 cze 2015, 15:57
amadiss

amadiss

01 cze 2015, 16:04
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

01 cze 2015, 16:04
Masz bios klasyczny czy juz graficzny jezeli masz klasyczny czyli z niebieskim ekranem to jest on strasznie przestarzały i ma problemy czasami zaktualizjuj go powino pomoc .

01 cze 2015, 16:06
sig

sig

Prawdziwa Ikona 665 posty 329 pkt.

01 cze 2015, 16:06
Sąsiadka miała ten sam problem z hp-kiem właśnie, i winnym okazała się łatka do Windowsa. Co więcej producent ani myślał wypuszczać poprawionych sterowników, zalecił za to nie instalować tej konkretnej łaty krytycznej. Tak więc jeśli był aktualizowany w "krytycznym" okresie,wejdź w aktualizacje i spróbuj je po jednej "odinstalowywać" (powinna być taka opcja) lub też skorzystać z przywracania systemu i instaluj po jednej celem znalezienia winnego. Ja spod Linuksa, to ci niestety dokładnie nie sprawdzę co gdzie w Windows 7 jest.

01 cze 2015, 16:14
amadiss

amadiss

01 cze 2015, 16:14
sig napisał(a):
Sąsiadka miała ten sam problem z hp-kiem właśnie, i winnym okazała się łatka do Windowsa. Co więcej producent ani myślał wypuszczać poprawionych sterowników, zalecił za to nie instalować tej konkretnej łaty krytycznej. Tak więc jeśli był aktualizowany w "krytycznym" okresie,wejdź w aktualizacje i spróbuj je po jednej "odinstalowywać" (powinna być taka opcja) lub też skorzystać z przywracania systemu i instaluj po jednej celem znalezienia winnego. Ja spod Linuksa, to ci niestety dokładnie nie sprawdzę co gdzie w Windows 7 jest.

No właśnie szkoda, że nie możesz mi tego pokazać. Może ktoś inny wie gdzie to jest, bo ja za bardzo nie rozumiem.

01 cze 2015, 16:29
Pusta_Patelnia

Pusta_Patelnia

• Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo